TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 модели на високи чизми од Bershka за есен/зима 2017

МакМода - 10.11.2017

Високите чизми се „ин“ оваа есен/зима, а Bershka во новата колекција ни нуди практични, класични но и трендовски и младешки модели со висина над колениците и различна висина и дебелина на потпетицата. Поточно, за секој вкус има по нешто.

Мали модни лекции: 5 стилски грешки кои ги правиме кога носиме тесни фармерки

Кафе пауза - 10.11.2017

На врвот на омилените женски модели на фармерки се наоѓаат тесните, прилепени фармерки. Дали знаевте кои се најчестите грешки кои ги правиме додека ги носиме? Сега е време да ги дознаете и никогаш повеќе да не ги повторите.

Неколку идеи плус што да облечете на зимска венчавка

Fashionel - 09.11.2017

Изборот е навистина инспиративен, кога треба да бирате аутфит доколку оваа зима сте поканети на свадбена свеченост. Актуелните тенденции вклучуваат брилијантни изгледи што може да ги комбинирате и во свечено издание.

Тренд на неделата: Високи чизми од Bata со цветен вез

МакМода - 09.11.2017

Преубави високи чизми од Bata со цветен вез кој ќе ја освежат секоја модна комбинација. Оваа есен и зима ги носиме во секоја пригода, се разбира и на работното место, а дебелите потпетици со умерена висина ни овозможуваат да се чувствуваме многу ...

ЛЕКЦИЈА ЗА СТИЛ ОД ВИКТОРИЈА БЕКАМ: За совршен стајлинг ви требаат само фармерки! (ФОТО)

Exclusive.mk - 09.11.2017

Викторија Бекам малку се „поопушти“ кога станува збор за облекување. Иако и понатаму носи своја колекција и не се откажува од високите потпетици, дизајнерката во својот стил почнала да воведува поедноставни и лежерни парчиња, кои од паричник не мора ...

Се што ни треба оваа зима: Панталони со ефект на кожа

МакМода - 09.11.2017

Би можеле малку да се одмориме од фармерките и да го прифатиме есенско-зимскиот тренд на панталони од вештачка кожа кои изгледаат фенси и лесно се комбинираат. Може да ги носиме и со тексас јакна, со кожена јакна, со плиш, со предимензионирани ...

Четврток во колор блок здолниште

Fashionel - 09.11.2017

Убавото време повторно ни се врати, па за разлика од вчера кога носевме џинс, џемпер и мантил, денеска имаме една поразиграна комбинација. Нашата денешна предлог-комбинација се состои од волнено колор-блок здолниште.

Започна сезоната за плетени фустани

Fashionel - 08.11.2017

Плетенините се идеален избор за топла и удобна, а истовремено стилска зима. Плетиво се користи во дизајнот на различен тип на облека, почнувајќи од модни додатоци како шалови и капи, па се до трендовските предимензионирани џемпери, блузи и наметки.

Погледнете ги овие чизми-чорапи од зимската колекција на Zara

МакМода - 08.11.2017

Шпанската модна марка Zara оваа сезона продолжува да не изненадува со специфични модни парчиња кои заслужуваат внимание. Овојпат станува збор за оригиналните чизми-чорапи со висина малку над глуждевите и потпетица во облик на метална топка со ...

Фустан од кадифе во мода оваа зима

Репортер - 08.11.2017

Актуелната сезона есен-зима е во знакот на романтичните и елегантни фустани од кадифе. Уште лани светските модни куќи го наметнаа ова парче во своите колекции, а и годинава е повторно вистински тренд.

15 комбинации на бои за есен-зима 2017/2018

Локално - 08.11.2017

Комбинирањето на боите во аутфит може да го направи изгледот извонреден или целосно неуспешен. Избираме бои според вашите желби, боја на коса, фигура. Се разбира, внимаваме на модните трендови кои ни помагаат да создадеме уникатни комбинации.