TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадување, Конте замената за Диего Коста ја носи од голем ривал од Премиерлигата

24Фудбал - 17.07.2017

Медиумите од Шпанија пишуваат за изненадувачи трансфер, Челси е во преговори за ангажман на Кун Агуеро од Манчестер Сити Антонио Конте повеќе не смета на услугите на Диего Коста, па шампионот на Англија е во потрага на нов голгетер, Минатата недела, ...

Фото: Диего Коста веќе се слика со дресот на новиот клуб!

Спортски - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи Диего Коста уште еднаш јавно покажа каде сака да ја продолжи кариерата. 28-годишниот напаѓач не отпатува со тимот на турнеја во Азија, исто како и Немања Матиќ , а на Инстаграм објави видео со дрес на Атлетико Мадрид.

Диего Коста веќе си се слика со дресот на новиот клуб

SportMedia - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста самиот си покажува во кој клуб сака да ја продолжи кариерата. Голгетерот кој има 27 години не отпатува со тимот на Челзи на турнејата во Азија. Шпанскиот репрезентативец на својот Инстаграм профил веќе објави видео и ...

Жестока провокација: Диего Коста со дрес на Атлетико го “поздрави” Конте (ВИДЕО)

Спортклуб - 17.07.2017

Диего Коста не е на подготовки со тимот на Челси и сите се уверени дека тој нема да ја продолжи кариерата во лондонскиот тим. Во моментов се наоѓа на одмор во Бразил, а вчера при една забава упати жестока провокација до менаџерот Антонио Конте.

Диего Коста се фотографира во дрес на Атлетико

Макфакс - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Диего Коста го облече дресот на новиот клуб на летниот одмор и специјално го „поздрави“ Конте (Видео)

Дерби - 17.07.2017

Диего Коста има можност да ужива подолго во летото поради тоа што допрва треба да ја разреши својата иднина, но ако нешто е сигурно, тоа е дека шпанскиот напаѓач со бразилско потекло сигурно нема да се врати на „Стемфорд Бриџ“.

Диего Кошта го облече дресот на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Стандард - 17.07.2017

Диего Кошта го носи со задоволство дресот на Атлетико Мадрид и дури не се крие. Напаѓачот се уште е играч на Челзи, но е во напорна побарувачка на нов клуб, откако менаџерот на тимот од Лондон, Антонио Конте изјави дека нема да смета на него во ...

Провокација на напаѓачот: Диего Коста се забавува во Бразил во дрес на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.07.2017

Диего Коста не сака да се врати во Челси, неговата желба е повторно да го носи дресот на Атлетико Мадрид, и тој веќе го прави тоа, но засега само по дома. Односот на Диего Коста и Антонио Конте не е најдобар и покрај одличната сезона на Челси во ...

МУРИЊО: Враќањето на Роналдо во Јунајтед е невозможна мисија

SportMedia - 16.07.2017

И покрај тоа што Манчестер Јунајтед победи на првата проверка во САД, и тоа со (5:2) против ЛА Галакси, многу повеќе, секако после мечот, се говореше за првата звезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, и неговото евентуално враќање на „местото на ...

Ерера: Мората беше блиску до потпис

СуперСпорт - 16.07.2017

Играчот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера истакна дека Алваро Мората бил блиску до преселба во Манчестер Јунајтед. „Дури и почнав да размислувам дека ќе играм со Мората. Тој беше многу блиску до потпис со нас.

Челзи во обид да го ангажира Агуеро

А1 On - 16.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиумите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Барселона се интересира за Ерера – играчот на Јунајтед има свој коментар

Спортклуб - 16.07.2017

Играчот за врска од редовите на Манчестер Јунајтед, омилениот Андер Ерера кај „црвените ѓаволи“, потенцираше дека Барселона треба да заборави на својата идеја за негов ангажман. Откако не успејаа со Марко Верати од ПСЖ, целиот фокус беше фрлен на ...

Ерера се огласи за иднината и неговата врска со Барселона

Дерби - 16.07.2017

Екипата на Барселона никако не може да го пронајде потребното освежување за средината на теренот, односно каталонците добија „корпи“ за Марко Верати и Паулињо иако се уште не се откажуваат од нивниот ангажман.

Челси сакал да го купи Игуаин, Јуве одбил 100 милиони евра

Екипа - 16.07.2017

Англискиот првак Челси не може да се помири со ’загубата’ на Ромелу Лукаку, кој одлучи да замине во Манчестер јунајтед, иако беше речиси договорено неговото враќање на „Стемфорд бриџ“, па менаџерот Антонио Конте се обидува да го пронајде вистинското ...

Мурињо отфрли секаква можност за трансфер на Роналдо

СуперСпорт - 16.07.2017

Жозе Мурињо ги отфрли сите можности Манчестер Јунајтед да испрати понуда за Кристијано Роналдо. Зборувајќи по победата од 5:2 над Лос Анџелес Галакси, Мурињо истакна дека сака да донесе уште засилувања покрај Линделоф и Лукаку.

Мурињо: До крајот на летото сакам уште две засилувања, а Ибра можеби ќе остане на „Олд Трафорд“!

Gol.mk - 16.07.2017

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер Јунајтед, синоќа ја одржа својата прва прес-конференција на подготовките за новата сезона која „црвените ѓаволи“ официјално ќе ја започнат во Скопје, каде на 8 август ќе се одигра Суперкуп натпреварот на УЕФА ...

Конте го сака Агуеро, Гвардиола дал зелено светло

МКД - 17.07.2017

Од Шпанија пристигнува информација за изненадувачки трансфер во Премиерлигата, Антонио Конте сака во Челси да го донесе Кун Агуеро од лутиот ривал Манчестер Сити Антонио Конте повеќе не смета на услугите на Диего Коста, па шампионот на Англија е во ...

Диего Коста се фотографира во дрес на Атлетико

Точка - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Каталонците ги исплашија „ѓаволите“: Погледнете каков договор добива Херера!

Спортски - 16.07.2017

Шпанскиот фудбалер Андер Херера би можел да стане еден од најплатените фудбалери на Манчестер Јунајтед од наредната сезона. Договорот на Херера истекува наредното лето, а интерес за неговите услуги покажа Барселона.

Мурињо: Роналдо отсекогаш беше невозможна мисија

Спортклуб - 16.07.2017

Кристијано Роналдо нема да се врати во Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот Жозе Мурињо изјави дека трансферот на Португалецот е “невозможна мисија”. Минатиот месец, 32-годишниот напаѓач на Реал Мадрид изрази незадоволство и наговести сека сака ...

Мурињо: Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

Макфакс - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, одговарајќи на новинарски прашања во Лос Анџелес, рекол дека враќањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е невозможна мисија. Кристијано Роналдо на почетокот на преодниот рок беше поврзуван со ...

Мурињо појасни зошто не испратил понуда за Роналдо

Дерби - 16.07.2017

Манчестер Јунајтед со уверливи 5:2 го совлада Лос Анџелес Галакси во својот прв испит на летните пресезонски подготовки, а по натпреварот Жозе Мурињо повторно имаше за задача да одговара на интересни прашања кои му ги поставуваа новинарите.

Мурињо: Златан? Што се однесува до мене се е можно…

Екипа - 16.07.2017

Иако на крајот од минатата сезона се чинеше дека Златан Ибрахимовиќ сигурно нема да го продолжи договорот со Манчестер јунајтед, и тоа како е можно Швеѓанецот, сепак, на крајот од приказната да се врати на „Олд Трафорд“.

Мурињо: Роналдо е невозможна мисија

А1 On - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо: Роналдо во Манчестер Јунајтед е „невозможна мисија“

Стандард - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли можноста Кристијано Роналдо да се врати на „Олд Трафорд“. Во почетокот на летото се појавија информации дека Португалецот решил да го напушти Реал Мадрид поради проблемите со ...

Челзи пробува да го ангажира Агуеро

Локално - 17.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиум ите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Невил посочи кои два клубови ќе ја водат главната битка за пехарот во ПЛ

Дерби - 15.07.2017

Тимот на Челси минатата сезона се искачи на тронот во Премиер лигата, но останува прашањето дали Антонио Конте и неговите избраници ќе можат да го повторат овој успех во натпреварувачката 2017/2018.

Мурињо не ја исклучува можноста Ибрахимовиќ да остане во Јунајтед

Точка - 15.07.2017

Златан Ибрахимовиќ би можел да остане во Манчестер Јунајтед. Швеѓанецот се рехабилитира од тешката повреда, со која се здоби во финишот на минатат сезона, а според зборовите на менаџерот на тимот Жозе Мурињо, можно е тој да остане на „Олд Трафорд“.

Ако му се верува на Мурињо, Ибрахимовиќ доаѓа во Скопје

Република - 15.07.2017

По завршувањето на сезоната во Премиер лигата, се појави информација дека премиерлигашот Манчестер Јунајтед го ослободува Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ од обврските во клубот, и дека тој следната сезона ќе игра во друг клуб.

„Тутоспорт“: Јуве одби 100 милиони евра за Игуаин

Стандард - 15.07.2017

Италијанскиот шампион Јувентус одбил понуда од 100 милиони евра од Челзи за големата ѕвезда на тимот Гонзало Игуаин, тврди торинскиот весник „Тутоспорт“. Како што е познато, „црно-белите“ ја купија аргентинската гол машина само пред една година за ...

Јувентус одбил 100 милиони евра од Челзи за Игуаин

Точка - 15.07.2017

Италијанскиот шампион Јувентус ја одбил понудата на Челзи за Гонзало Игуаин вредна 100 милиони евра, објави „Тутоспорт“. Аргентинецот во Јувентус пристигна минатата сезона за рекордент трансфер во Серија А од 90 милиони евра.

Диего Коста веќе се фотографира со дрес на Атлетико Мадрид

Шеталиште - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Роналдо да се врати во Манчестер (Ј) е „невозможна мисија“

Вечер - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да се врати во Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот Жозе Мурињо изјави дека трансферот на Португалецот е "невозможна мисија" Минатиот месец, 32-годишниот напаѓач на Реал ...

Мурињо: Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

Кајгана - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, одговарајќи на новинарски прашања во Лос Анџелес, рекол дека трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е невозможна мисија. Кристијано Роналдо на почетокот на преодниот рок беше поврзуван со ...

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

Курир - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Трансфер „бомба“: Агуеро заминува од Сити, но останува во Англија

Спортски - 17.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиумите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Мурињо не ја исклучува можноста Ибрахимовиќ да остане во Јунајтед

Кајгана - 15.07.2017

Златан Ибрахимовиќ би можел да остане во Манчестер Јунајтед. Швеѓанецот се рехабилитира од тешката повреда, со која се здоби во финишот на минатат сезона, а според зборовите на менаџерот на тимот Жозе Мурињо, можно е тој да остане на „Олд Трафорд“.

Јуве одбил 100 милиони евра од Челзи за Игуаин

Шеталиште - 15.07.2017

Италијанскиот шампион Јувентус ја одбил понудата на Челзи за Гонзало Игуаин вредна 100 милиони евра, објави „Тутоспорт“. Аргентинецот во Јувентус пристигна минатата сезона за рекордент трансфер во Серија А од 90 милиони евра.

Мурињо за трансферот на Роналдо: Невозможна мисија!

Спортски - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со победа ја започна турнејата во САД, а после натпреварот Мурињо проговори за можноста да се врати Кристиано Роналдо на „Олд Трафорд“. Роналдо на почетокот на преодниот рок беше поврзуван со трансфер во Јунајтед, клуб во кој со ...

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

ТВ21 - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Јуве не го дава Игуаин ни за 100 милиони

Сител - 15.07.2017

Италијанскиот шампион Јувентус ја одбил понудата на Челзи за Гонзало Игуаин вредна 100 милиони евра, објави „Тутоспорт“. Аргентинецот во Јувентус пристигна минатата сезона за рекордент трансфер во Серија А од 90 милиони евра.

Мурињо за трансферот на Роналдо: Невозможна мисија!

Таратур - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со победа ја започна турнејата во САД, а после натпреварот Мурињо проговори за можноста да се врати Кристиано Роналдо на „Олд Трафорд“. Роналдо на почетокот на преодниот рок беше поврзуван со трансфер во Јунајтед, клуб во кој со ...

Мурињо: Роналдо е невозможна мисија

Локално - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

Канал5 - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Еве што одговори Мурињо на прашањето за трансфер на Роналдо во Манчестер Јунајтед

Спортски - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

Идивиди - 16.07.2017

Карсон, 16 јули 2017 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо: Невозможна мисија е Роналдо да се врати во Манчестер Јинајтед!

Република - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.