TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ХОРОР во таборот на Челзи: Антонио Конте губи двајца клучни играчи и тоа на тренинг

Спортски - 10.11.2017

Според извештаите од Англија, Антонио Конте го чекаат нови проблеми во составување на екипата. Имено, порано денес на тренингот на „Плавите“, кој беше организиран за играчите кои не отпатуваа со своите репрезентации, повреда доживеа Давид Луиз .

Конте го врати Давид Луиз, но загуби друг фудбалер

Спортски - 10.11.2017

Давид Луиз денес се врати на тренинзите на Челзи, откако пред неколку дена тренерот Антонио Конте го отстрани од тимот. Бразилецот беше исфрлен од тимот пред големото дерби со Манчестер Јунајтед, но Конте одлучи денес да го врати на тренинзите.

Давид Луиз во јануари прави голем трансфер?

СуперСпорт - 10.11.2017

Бразилскиот фудбалер Давид Луиз (30) во јануари би можел да направи голем траснфер. Сјајниот штопер од неоадмна е во немилост на менаџерот на Челси, Антониот Конте и се повеќе се зборува за негово заминување.

ОВА ЌЕ БИДЕ БОМБА: Давид Луиз прави ГОЛЕМ трансфер во најголемиот клуб во светот?

Спортски - 10.11.2017

Бразилскиот фудбалер Давид Луиз во јануари би можел да направи голем трансфер. Одличниот стопер од неодамна е во немилост на тренерот на Челзи, Антонио Конте и се повеќе се пишува за неговото заминување од „Стемфорд Бриџ“.