TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најубавата божиќна приказна: Бајковито место со 1.5 милиони светилки

Точка - 18.12.2013

Доколку оваа година во текот на новогодишните и божиќните празници "патот ве одведе" во Хрватска, во никој случај немојте да ја пропуштите посетата на имотот на семејството Салај, каде што ќе можете ...

Имот со над 900 божикни елки украсени со 1.300.000 светилки

Телма - 18.12.2013

Фармата на семејството Салај во близина на местото Чазма оваа година повторно е главната божикна атракција во Хрватска со спектакуларно светлосно шоу кое го сочинуваат 1.300.000 светилки.

Видео: Како во бајките – Го украсиле домот со 1,5 милиони светилки

Денешен - 19.12.2013

Божиќ веројатно никаде не е толку бајковит како на имотот на семејството Салај, каде што оваа година светат дури 1.5 милиони светилки, претворајќи го секојдневието во вистинска магија.