TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени се сите три лица од напаѓачите на 27 април за кои Обвинителството побара помош од граѓаните

Сакам да кажам - 17.10.2017

Уапсени се сите три лица за кои МВР утринава објави слики на барање на Скопското обвинителство што ја води истрагата за насилството во Собранието на 27 април годинава, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори во истрагата.

Приведени се трите лица за кои МВР објави фотографии

ТВ21 - 17.10.2017

Од Јавното обвинителство информираат дека сите на три лица по кои се трагаше им е утврден идентитетот и се приведени. Оттаму додаваат дека се работи за лица кои се инволвирани во кривично правниот настан во Собранието на 27 април.

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

Телма - 17.10.2017

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Полицијата трага по овие луѓе за насилствата во Собранието

Р.С.Европа - 17.10.2017

МВР денеска објави фотографии од тројца луѓе осомничени дека учествувале во насилствата во Собранието на 27 април годинава. „Ги повикуваме сите граѓани кои имаат какви било сознанија за лицата, за тоа веднаш да известат во најблиската полициска ...

Обвинителството бара помош од граѓаните да ги фати насилниците од 27 април

Сакам да кажам - 17.10.2017

МВР објави три фотографии од учесници во крвавите настани на 27 април во Собранието, по кои трага Скопското обвинителство, со апел до граѓаните да пријават каква било информација за нив. „За потребите на истражната постапка што се води во Основното ...

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

Фокус - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април. -Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно ...

МВР бара помош од граѓаните за пронаоѓање на тројца насилници од 27 април

Мета - 17.10.2017

Министерството за внатрешни работи, по претходно одобрение на јавен обвинител, на својата интернет-страница јавно објави фотографии од три лица кои се бараат во врска со насилствата во Собранието од 27 април годинава.

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

10без10 - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 ...

Заев го повика обвинителството побрзо да го расчисти 27 април, оти „не сме Африка“

10без10 - 17.10.2017

Премиерот Зоран Заев го повика јавното обвинителство побрзо да ја заврши истрагата за 27 април, оти „ние не сме во Африка, туку во Европа“. Во интервју за ТВ Телма тој рече дека „би можел да крене слушалка, но нема бидејќи не сака да влијае на ...

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април...

Н.Македонија - 17.10.2017

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните ...

Полицијата трага по овие луѓе за насилствата во Собранието

Орбис - 17.10.2017

МВР денеска објави фотографии од тројца луѓе осомничени дека учествувале во насилствата во Собранието на 27 април годинава. „Ги повикуваме сите граѓани кои имаат какви било сознанија за лицата, за тоа веднаш да известат во најблиската полициска ...

Се трага по идентитетот на лица инволвирани во настаните во Собранието на 27 април

А1 On - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

МВР: Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

Правдико - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

МВР и ОЈО бараат помош од граѓаните за тројца насилници од „Крвавиот четврток“ (ФОТО)

+инфо - 17.10.2017

Кој ќе ги препознае, велат од ОЈО и МВР веднаш да ги пријави на телефонскиот број 192. Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 ...

МВР бара помош од граѓаните за идентификување три лица што упаднаа во Собранието

Макфакс - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи велат дека заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство – Скопје, а во врска со кривично-правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, ...

МВР бара тројца поврзани со тепањето во Собрание, објави фотографии

Нова ТВ - 17.10.2017

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје. Фотографиите се објавуваат по претходно одобрение од Јавен ...

ФОТО: МВР преку медиумите бара информации за осомничени за нередите во Собранието

Press24 - 17.10.2017

Полицијата бара информации за осомничени лица за нередите во Собранието. Од МВР бараат граѓаните да дадат информации доколку ги познаваат овие лица. „Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во ...

МВР во потрага по уште три лица

ТВ21 - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

МВР објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

24 Вести - 17.10.2017

Министерството за внатрешни работи јавно објави фотографии на три лица кои инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието од 27 април. „За таа цел ги повикуваме сите граѓани кои имаат какви било сознанија за лицата, за ...

(Фото) МВР ги повика граѓаните да помогнат за проноаѓање на лица инволвирани во насилствата во Собранието

еМагазин - 17.10.2017

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

МВР трага по три лица, бара помош од граѓаните (фото)

Кумановски м. - 17.10.2017

loading... Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство – Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот ...

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

Канал5 - 17.10.2017

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

ФОТО: МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

Либертас - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април. -Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно ...

Полицијата бара помош од народот за идентификација на три лица од настаните во Собранието на 27 април

Локално - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

Канал 77 - 17.10.2017

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје. Фотографиите се објавуваат по претходно одобрение од Јавен ...

МВР објави фотографии на три лица вмешани во насилствата во Собрание, бара граѓанска помош за идентификација

Newsroom - 17.10.2017

Министерството за внатрешни работи, во врска со насилствата во Собрание од 27 април, на својата веб страница објави фотографии на три лица по кои се трага, а за кои нема податоци за нивниот идентитет.

МВР: Ова се трите лица по кои се трага за немирите во Собранието (ФОТО)

МКД - 17.10.2017

Како што информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР) заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27 април случен во Собранието на Република ...

МВР бара помош од граѓаните за идентификување 3 лица што упаднаа во Собранието

Таратур - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи велат дека заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство – Скопје, а во врска со кривично-правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, ...

МВР трага по три лица инволвирани во собраниските настани од 27-ми април

МРТ - 17.10.2017

МВР ги повикува сите граѓани кои имаат какви било сознанија за лицата, за тоа веднаш да известат во најблиската полициска станица, да пријават на телефонскиот број 192... Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно ...

МВР бара помош од граѓаните за идентификување на три лица што упаднаа во Собранието

Точка - 17.10.2017

Од Министерството за внатрешни работи велат дека заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство – Скопје, а во врска со кривично-правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, ...

Се бараат: Секој кој ќе ги забележи овие лица да пријави во полиција

Слободен Печат - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

Истрага „крвав четврток“: Ако имате било какви сознанија за овие лица, пријавете во МВР (ФОТО)

Стандард - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

Се бараат за „Крвавиот четврток“: Пријавете ги овие лица во МВР ако ги видите

Фактор - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

МВР ги бара – ако ги препознаете овие лица пријавете во полиција

Бриф - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година, случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

Ги познава ли некој: МВР бара помош од граѓаните да се пронајдат овие насилници од Собрание

Сител - 17.10.2017

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.04.2017 година случен во Собранието на Република Македонија, по претходно одобрение од Јавниот обвинител се ...

Вечерва уште едно апсење во Македонија

Sky - 17.10.2017

Вечерва полицијата уште едно лице кое се сомничи за настаните во собранието на 27 април, кога беше извршен обид за убиство врз тогашното лидерство на опозицијата. Телевизија 24 информира дека станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара ...