TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милевски најави промени во тимот за дуелот со Србија

Дерби - 18.06.2017

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската младинска репрезентација го остава зад себе поразот од Шпанија и од денеска се концентрираше на вториот натпревар на ЕП во Полска, односно дуелот против Србија кој ќе биде соочување на две ...

Аврамовски: Имаме сили да славиме над Србија

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Шпанија е веќе минато. Еден ден по убедливиот пораз, младата фудбалска репрезентација на Македонија се обидува да го остави зад себе дебитанскиот настап на Европското првенство и ...

Милевски: И покрај високиот пораз од Шпанија, горд сум на моите фудбалери

ТВ21 - 18.06.2017

Селекцијата на Македонија до 21 година, синоќа беше убедливо поразена од Шпанија со 5-0, на дебитантскиот настап на Европското првенство. И покрај тоа што нашата репрезентација играше добро, Шпанија беше таа што погодуваше.

Рекуперација и планови за Србија: Одмор за стартерите, тренинг за останатите (ФОТО)

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Една (не)проспиена ноќ не е доволна за да се сумираат сите впечатоци од дебитантскиот натпревар на Македонија на Европското првенство во Полска.

Милевски по „непреспиената“ ноќ: Дел од мене тагува, дел е горд на момците! (ВИДЕО)

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, како што самиот вели по непреспиената ноќ во Сопот, се уште не може да се помири со убедливиот пораз во нашето ...

Кире Маркоски: Шпанија е велесила, ама и ние имаме сила за многу повеќе!

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Шпанија ќе ја паметиме добро, со оглед дека беше прв историски настап на Македонија на едно Европско првенство во фудбал, а воопшто не поминавме добро на резултатски план.

Се чувааат сили за Србија, во Гдањск тренираа само резервите

SportMedia - 18.06.2017

Од Полска, Зоран Поповск и По вчерашниот тежок натпревар против силната селекција на Шпанија, предводникот на младата репрезентација, Боби Милевски одлучи да им даде слободен ден на фудбалерите кои настапија на овој меч.

Милевски им даде ден одмор на младинците кои „изгинаа“ против Шпанија

Gol.mk - 18.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го одработе денешниот тренинг во сончевиот Сопот, а Милевски им даде ден одмор на првотимците кои го играа првиот меч против Шпанија. На тренингот не присуствуваа сите фудбалери кои го одиграа ...

Таткото на Ангелов ја следи Македонија од трибините: Не заслуживме ваков пораз

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија синоќа дебитираше на Европското првенство во Полска. Загуби убедливо од Шпанија со 5-0, но целокупниот впечаток секако не беше толку разочарувачки.

Загубивме со 5-0, но не смее да се заборави дека на Шпанија никој не ѝ шутнал 24 пати на гол!

Gol.mk - 18.06.2017

Во спортот секогаш во сеќавање остануваат само резултатите, што колку и да е болно е вистинито. Така нашето фудбалско деби на еден голем репрезентативен собир ќе биде запаметено како убедлив пораз од Шпанија.

Нема предавање... И Исланд не победи, па стасавме до Европско првенство

SportMedia - 18.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Младите репрезентативци нема да се предадат, тие се големи борци, иако стартниот пораз на Европското првенство во Полска е тежок и боли. Шпанија славеше со 5:0, но избраниците на Благоја Милевски така го почнаа и ...

Радески: Имавме толку многу шанси, а ќе се памети 5-0!

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија имаше горчливо деби на Европското првенство за фудбалери до 21 година што се одржува во Полска. Налета на расположената селекција на Шпанија и загуби со 5-0, во меч во кој ...

Алексовски: Изгоревме во желбата да се надигруваме со Шпанија

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Нема полошо за еден голман кога во еден историски меч за Македонија дури пет пати ќе ја вади топката од својата мрежа. Игор Алексовски беше последниот бедем пред налетите на ...

Милевски: 60 минути бевме рамноправни со Шпанија

Слободен Печат - 18.06.2017

Селекторот на младинската фудбалска репрезентација Благоја Милевски по натпреварот истакна дека неможе да биде задоволен од резултатот, но ја потенцираше храбрата игра на нашиот тим. „Имаше моменти кога бевме рамноправни со Шпанија, скоро 60 минути ...

Милевски ги одмараше стартерите воочи мечот со Србија

Шеталиште - 19.06.2017

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година Благоја Милевски им даде ден одмор на првотимците кои го играа првиот меч против Шпанија од Европското првенство во Полска. Денешниот тренинг на теренот во Гдањск го одработија фудбалерите кои ...

Николов: Овој пораз нема да не поколеба!

Екипа - 18.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Не е лесно да се поднесе пораз од 5-0, па дури и ако се работи за една моќна Шпанија. Останува впечатокот дека Македонија заслужи повеќе, со оглед на играта што ја прикажа против ...

Милевски: Горд сум на моите фудбалери, храбро се спротиставија на силната Шпанија

24Фудбал - 17.06.2017

Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација со пофалби за своите фудбалери кои достојно му се спротиставиле на фаворизираниот противник. Младата македонска фудбалска репрезентација стартуваше со висок и убедлив пораз од Шпанија со 5-0 ...

Милевски: Не можам да прифатам честитки после ваков пораз

МКД - 17.06.2017

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски е задоволен од играта на неговите фудбалери кои во најголемиот дел од натпреварот беа рамноправни со Шпанија, но не може да прими честитки бидејќи нашата репрезентација доживеа убедлив пораз.

Милевски: Ветив дека секогаш ќе играме на победа, 60 минути бевме „егал“ со Шпанија

Екипа - 17.06.2017

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Боби Милевски, потврди дека не може да се биде задоволен по вака убедлив пораз, но во секој случај ја потенцираше храбрата игра како позитивна одлика на нашиот национален тим.

Милевски: Покажавме дека можеме да и парираме на Шпанија

Дерби - 17.06.2017

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Благоја Милевски мораше да и ја честита победата на шпанската репрезентација, но истовремено останува оптимист пред продолжението на ЕП во Полска, пред се поради играта на нашите надежи во првите шеесетина ...

Радески: Овој натпревар го забораваме, ќе покажеме што знаеме против Србија и Португалија

Дерби - 17.06.2017

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Нашата млада фудбалска репрезентација вечерва го имаше своето деби на Европските првенства и тоа против Шпанија која не не надигра, меѓутоа со своето искуство, квалитет и прецизност дојде до убедлив триумф ...

Милевски: Цели 60 минути бевме во егал со Шпанија, горд сум на моите играчи

Спортклуб - 17.06.2017

Резултатот од првото коло во групната фаза од ЕП во Полска, за Македонија е разочарувачки, но агресивноста во играта која ја покажаа младите играчи, ветува дека може да биде подобро. Шпанија рутински и очекувано дојде до бодовите, но интересно е тоа ...

Милевски: Македонија секогаш игра отворено, еден час бевме рамноправни со оваа Шпанија

Gol.mk - 17.06.2017

Шпанската класа и моќ на своја кожа ја почувствуваа избраниците на Боби Милевски, откако вечерва во Гдиња загубија со 5-0 од селекцијата на Алберт Селадес. На официјалната прес-конференција нашиот селектор го анализираше дебитанскиот натпревар на ...

Милевски: Македонија нема да отстапи од офанзивниот стил на игра

SportMedia - 17.06.2017

Македонија претрпе тежок пораз од 0:5 на дебито на европските шампионати за играчи до 21 година, но сега треба да се кренат главите горе и да се одиграат двата следни натпревари во стилот во кој ги одигравме квалификациите.

И покрај поразот, Македонија ги освои симпатиите (Фотогалерија)

SportMedia - 17.06.2017

Специјално од Гдиња, Фото: Петр Стојановски Во историскиот прв меч на Македонија на ЕП за играчи до 21 година, нашите надежи загубија убедливо со 5:0 од Шпанија, но со упатените 24 удари кон противничкиот гол покажа дека ќе игра офанзивно и ...

И стари и млади Шпанците го владеат фудбалот, Македонија нема ни грам среќа

SportMedia - 17.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Чуден меч се игра во Гдиња, но нема дилеми дека Шпанија заслужено води, иако резултатот од 5:0 против Македонија е превисок. Колку Шпанците погодуваат,толку нашите млади момци промашуваа во текот на 70 минути колку што ...

Македонија против Шпанија на ЕП 2017: Дебитантот по скалп на фаворитот

Нова ТВ - 17.06.2017

Македонија на Европско фудбалско првенство. Конечно дојде и тој ден што до октомври лани беше незамислив, беше илузија, беше утопија. Во случајот е младинско за играчи до 21 година што е, сепак, рамно на сениорско за нас.

Еве како шпанските медиуми го најавуваат мечот со Македонија (ФОТО)

24Фудбал - 17.06.2017

За дел од шпанските медиуми нашата селекција е посебно мотивирана за турнирот во Полска, за дел е опасен противник, но не и супериорен. Младата македонска фудбалска репрезентација вечерва го игра историскиот меч против Шпанија во рамките на првото ...

Македонија против Шпанија го почнува историскиот настап на Европското првенство

МКД - 17.06.2017

Македонските надежи вечерва со почеток од 20:45 часот го започнуваат настапот на Европското првенство во Полска, прв противник е селекцијата на Шпанија која важи за еден од главните фаворити на овој континентален собир.

Непријатен резултат од Полска, Македонија губи со 3-0 по првото полувреме (видео)

Република - 17.06.2017

Младата репрезентација на Македонија до 21 година во овие моменти во Гдиња го има огненото крштевање за Европското првенство во Полска против гигантот Шпанија. Избраниците на селекторот Благоја Милевски одлично се спротивставуваат на 270 милиони ...

Време е за историја: Македонија за прв пат на големо натпреварување

СуперСпорт - 17.06.2017

Денес со почеток од 20:45 часот нашата млада фудбалска репрезентација ќе го има своето деби на едно големо натпреварување. Нашите надежи дебитантскиот настап ќе го имаат против силната репрезентација на Шпанија.

Милевски за потценувачкиот однос на противниците: Не читам и на слушам што зборуваат другите!

Екипа - 17.06.2017

И покрај интенцијата кај пооделни репрезентативци од редовите на Шпанија, Србија и Португалија да ја потенцираат почитта кон Македонија како противник на овој шампионат, факт е дека во сериозна мера потценувачки е односот на противниците кон ...

„Мијески“ ги чека нашите херои: Да го паметиме по историски успех

Екипа - 17.06.2017

Ова е денот што го чекавме…со денови, со години. Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година за првпат во историјата ќе биде дел од Европско првенство. ЕКИПА е во Гдиња, и веќе го испроба стадионот „Мијески“.

Македонија против Шпанија во својот прв настап на ЕУРО 2017

+инфо - 17.06.2017

Вечер од 20.45 часот во Гдиња против Шпанија ќе го има својот прв настап на Европското првенство во Полска за играчи до 21 година. Македонската фудбалска репрезентација вечер од 20.45 часот во Гдиња против Шпанија ќе го има својот прв настап на ...

Македонските новинари ја победија Шпанија 12-2

Екипа - 17.06.2017

Во медиа центарот во Гдиња се зборува само македонски. Медиумите од нашата земја се и повеќе од доминантни кога е бројноста во прашање. Не има 12 на број, наспроти само двајца колеги од Шпанија.

„Маејски“ е топ, нама атлетска патека и е ист како англиските стадиони

SportMedia - 17.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Младите македонски и шпански репрезентативци вечерва ќе уживаат на теренот на „Миејски" стадионот, кој е многу сличен на англиските, кои немаат атлетска патека. Чувството и за играње и за гледање е многу поинакво, а кој ...

Слаб интерес во Гдиња за ЕП, досега продадени само 4.500 билети

Екипа - 17.06.2017

Стадионот во Гдиња вечерва нема да биде исполнет за дуелот меѓу младинските селекции на Шпанија и на Македонија, поради слабиот интерес што владее во овој полски град за Европското Првенство.

Од стотици грла во Гдиња ќе ечи МАКЕДОНИЈА (Фото)

Екипа - 17.06.2017

Не се чувствува премногу фудбалска атмосфера во Гдиња во текот на денешниот ден, полските фанови не се „загреани“ за овој шампионат, но затоа тука се околу стотина Македонци, решени да им дадат поддршка на избраниците на Боби Милевски во следните ...

„Хероите“ пристигнаа на стадионот, се е подготвено за историја (ФОТО)

Екипа - 17.06.2017

Се е подготвено за вечерашниот историски премиерен натпревар на Македонија на европските првенства, во кој нашите млади фудбалери ќе се сретнат со Шпанија. Македонските „херои“ веќе пристигнаа на стадионот во Гдиња, а во соблекувалната ги чекаат ...

Македонските „црвени лавови“ подготвени за шпанските „мали црвени“...

Н.Македонија - 17.06.2017

Избраниците на селекторот Милевски во денешното прво коло на дебитантското ЕП против себе ќе имаат силен противник во Шпанија, селекција што влегува во најтесниот круг за освојување на шампионскиот пехар на ова ЕП 21.

Македонската седма сила е број 1 во Б групата

SportMedia - 17.06.2017

Македонските новинари се најбројни во конкуренција на колегите од Шпанија, Португалија и Србија, како дел од Б групата на младинското Европско првенство. Не има десетина во Гдиња на шампионатот кој е историски за Македонија.

Шведска, Германија и Полска навиваат за Македонија

SportMedia - 17.06.2017

Младите македонски играчи ќе имаат поддршка во Гдиња, велерва од 20,45 часот против Шпанија на дебито на Европските првенства, а тука се и нашинците од Шведска, Германија и Полска, кои ќе ги бодрат избраниците на Благоја Милевски.

Нема отстапување од офанзивниот стил - Милевски ќе ја напаѓа Шпанија со Ангелов и Маркоски

SportMedia - 17.06.2017

Македонија не и се плаши на Шпанија, а и вечерва Благоја Милевски сака да играме офанзивно со два напаѓачи, иако имаме моќен ривал против себе во Гдиња. Нашиот селектор веќе ги одбра единасетте стартери, со многу малку промени во формацијата.

Тука се и Шпанците, малку се за Македонците (Фото)

SportMedia - 17.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски И Шпанија ќе има свои навивачи на Миејски, на дуелот со Македонија што ќе почне за нешто повеќе од еден час, а симпатизерите на „Црвената фурија" веќе пристигнуваат на стадионот во Гдиња.

Пиво ќе ви дадеме, само победете ја Шпанија (Фото)

SportMedia - 17.06.2017

Од Гдиња, Зоран Поповски Интересно е и во медија просторот на стадионот „Миејски", а доминираат македонските новинари. Десетмина сме на број, наспроти само еден Шпанец и се судривме со интересна ситуација.

ФОТО: Нека „Миејски стадион“ вечно ни остане во сеќавањата

Gol.mk - 17.06.2017

„Миејски стадион“ во Гдиња е подготвен за дебито на ова мало градче на Балтичко море на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Овој стадион е пуштен во употреба на 19 февруари 2011 година.

Младинците досега двапати играле со Шпанија, скорот е два порази и гол-разлика 0-5

Gol.mk - 17.06.2017

Младинската репрезентација на Македонија го стартува Европското првенство (ЕП) со дуел против Шпанија, а во историјата досега овие две репрезентации одиграле само два меча. Двата дуели се одиграни во далечната 1994 и 1995 година, во рамки на ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Соблекувалната подготвена за фудбалските херои, Македонија вечерва пишува историја

Спортклуб - 17.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година вечерва ќе испише историја како прва фудбалска репрезентација од нашата земја која ќе игра на едно големо фудбалско натпреварување. Избраниците на Благоја Милевски вечерва ги очекува „огнено ...

Останаа уште 5.000 билети, закана за дожд за време на мечот со Шпанците

Gol.mk - 17.06.2017

Стадионот „Миејски“ во Гдиња вечерва за првпат ќе се претстави на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Капацитетот на стадионот е нешто повеќе од 15.000 гледачи, а продадени се 10.000 билети.

Младата репрезентација го започнува настапот на ЕП

Макфакс - 17.06.2017

Младите македонски фудбалери вечерва ќе го одиграат првиот натпревар на Европското првенство во Полска. Противник на избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе биде селекцијата на Шпанија.