TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реномираната „Марка“: Димитријевиќ е Лука Дончиќ на Хувентуд-динамит во најчиста форма (Видео)

Дерби - 18.12.2017

Младиот македонски плејмејкер, Ненад Димитријевиќ имаше одлична претстава за Хувентуд, екипа која со голем пресврт во вториот дел дојде до триумф над Сарагоса со 94-83. Во таа победа нашиот Нено учествуваше со 7 поени од кои пет од нив ги даде кога ...

Шпанска „Марка“: Македонецот Димитријевиќ е новиот - Лука Дончиќ! (ФОТО)

Sport 1 - 17.12.2017

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ одигра фантастично во клучните моменти за победата на неговиот Хувентуд против Сарагоса (94-83), добивајќи ја директната пресметка со поранешниот член на жолто-црвените, Лестер Бо Мекејлеб.

Димитријевиќ и Хувентуд со голем пресврт до победа над Мекејлеб и Сарагоса (ВИДЕО)

МКД - 17.12.2017

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ одигра одлично во меч во кој неговиот Хувентуд имаше негатива и од 16 поени, а на крајот победи со 11 коша разлика. Ненад Димитријевиќ му го расипа дебитантскиот натпревар на Мекејлеб за Сарагоса.

МАРКА: Димитријевиќ е Лука Дончиќ на Хувентуд

Екипа - 17.12.2017

Ненад Димитријевиќ постигна седум поени за Хувентуд во победата над Сарагоса, но пет од нив во клучните моменти во третата четвртина кога неговиот тим ја стигнуваше негативата од првото полувреме.

ВИДЕО: КАКВА ЧЕСТ: Шпанците го прогласија Ненад Димитријевиќ за нов Лука Дончиќ

Спортклуб - 17.12.2017

Хувентуд и Ненад Димитријевиќ славеа во денешниот натпревар од кошаркарското првенство во Шпанија, славејки против екипата на Сарагоса, каде настапува и Бо Мекејлеб. По првиот дел, Хувентуд имаше огромна негатива, беа во -14, но Дитријевиќ и ...

Димитријевиќ го надигра Мекејлеб, Хувентуд со голем пресврт до победа (Видео)

Дерби - 17.12.2017

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ со Хувентуд ја прокнижи четвртата сезонска победа во Ендеса лигата и тоа откако со пресврт ја надигра Сарагоса (94-83) за која неделава потпиша Лестер Бо Мекејлеб.

Монструозно забивање на Димитријевиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 17.12.2017

Ненад Димитријевиќ против Сарагоса и Лестер Бо Мекејлеб максимално ги искористи своите минути. Македонскиот репрезентативец не само што беше еден од главните креатори на кам-бекот на Хувентуд, тој е соопственик на еден од најатрактивните поени.

Димитријевиќ го расплака Мекејлеб во дебито (ВИДЕО)

SportMedia - 17.12.2017

Неверојатен пресврт на Хувентуд против Сарагоса за четврта победа сезонава во АЦБ-лигата. Тимот за кого настапува македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ на полувремето имаше негатива од 39-52, но благодарение на одличната игра во вториот ...

Голем пресврт на Хувентуд, Димитријевиќ славеше против Мекејлеб

Екипа - 17.12.2017

Ненад Димитријевиќ ја доби плејмејкерската битка со Лестер Бо Мекејлеб, а неговиот Хувентуд славеше во пресметката со Сарагоса со убедливи 94-83. Тимот од Баладона дојде до триумф благодарение на фантастичниот пресврт во второто полувреме, откако на ...

Димитријевиќ го доби директниот дуел со Бо Мекејлеб, Хувентуд победи четврти пат сезонава

Gol.mk - 17.12.2017

Младиот македонски кошаркар, Ненад Димитријевиќ одигра солидно во победата на Хувентуд против Сарагоза (94-83). Ова беше прекин на серијата од два последователни порази во АЦБ лигата и четврт триумф во тековната сезона.