TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капитенот Хоакин уште три години верен на Бетис

Gol.mk - 09.11.2017

Легендата на Бетис, Хоакин Санчез доби понуда за продолжување на договорот со матичниот клуб до 2020 година. Хоакин веќе 18 сезони настапува за „зелено-белите“ од Севиља и планот му е да ја заврши кариерата во овој клуб на 39-годишна возраст.

Хоакин уште три години во Бетис

Курир - 09.11.2017

Хоакин во моментов игра во Бетис. Тој веќе 18 сезони настапува за зелено-белите од Севиља каде доживеа целосна афирмација. Во неговата кариера има настапи и за Валенсија, Малага и Фиорентина.

Хоакин уште три години во Бетис

А1 On - 09.11.2017

Хоакин Санчез ќе го продолжи договорот со Бетис до 2020 година, кога и планира да замине во пензија, објавија шпанските медиуми. Хоакин во моментов игра во Бетис. Тој веќе 18 сезони настапува за зелено-белите од Севиља каде доживеа целосна ...

Хоакин уште три години во Бетис

Орбис - 09.11.2017

Хоакин Санчез ќе го продолжи договорот со Бетис до 2020 година, кога и планира да замине во пензија, објавија шпанските медиуми. Хоакин во моментов игра во Бетис. Тој веќе 18 сезони настапува за зелено-белите од Севиља каде доживеа целосна ...

Хоакин уште три години во Бетис

Локално - 09.11.2017

Хоакин Санчез ќе го продолжи договорот со Бетис до 2020 година, кога и планира да замине во пензија, објавија шпанските медиуми. Хоакин во моментов игра во Бетис. Тој веќе 18 сезони настапува за зелено-белите од Севиља каде доживеа целосна ...