TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ни Белоти, ни Мората, Челзи сака да го потпише…

СуперСпорт - 17.07.2017

Од тимот на Челзи пројавиле голем интерес за потпишување на играчот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро, пренесува денеска Скај Спортс. „Сините“ ќе се обидат да го потпишат аргентискиот ас, кој би требало да го замени Диего Коста кој е на излезните ...

„Скај Спорт“ пренесува БОМБАСТИЧНА вест: Агуеро во Челзи?!

Спортски - 17.07.2017

Реномираниот британски медиум пренесува вест за потенцијален трансфер на Серхио Агуеро во Челзи. Ударната вест која ја лансираа попладнево британските медиуми звучи изненадувачки. Од почетокот на трансфер периодот видовме неколку интересни ...

Челси со храбар план, тргнува по Кун Агуеро

СуперСпорт - 17.07.2017

Откако не успеаја во своите редови да го донесат Ромелу Лукаку, од таборот на Челси се во потрага по напаѓач кој треба да го замени Диего Коста кој ќе го напушти клубот ова лето. „Сините“ од Лондон имаат намера да стапат во контакт со Манчестер Сити ...

Конте смисли нов план: Агуеро и Караско во нападот

Екипа - 17.07.2017

Ниту Мората, ниту Белоти, ниту пак Обамејанг, Конте ќе го купува Серхио Агуеро за да ги предводи „сините“ за следната сезона. Иако звучи изненадувачки, Гвардиола бил му дозволил на Аргентинецот на направи трансфер во клубот од западен Лондон.

Челзи се насочува кон Агуеро

Стандард - 17.07.2017

Голем трансфер може да ја потресе Премиер лигата на Англија, откако „Скај Спортс“ соопшти дека шампионот Челзи пројавува сериозен интерес за голгетерот на Манчестер Сити Серхио Агуеро. „Сините“ бараат заменик на Диего Кошта, кој сигурно ќе го ...

Преговорите започнаа – Челзи договара ОДЛИЧНО засилување?

Спортски - 17.07.2017

Екипата на Челзи минатата недела доведе две нови засилувања, но изгледа дека „сините“ нема да запрат тука. Клубот од „Стенфорд Бриџ“ минатата недела потпиша договори со Антонио Рудигер и Тајмон Бакајоко .

Челси договори уште едно засилување?

СуперСпорт - 17.07.2017

Челси оваа недела донесе две нови засилувања,но се чини дека плавите нема да застанат тука. Станува збор за Јаник Караско,Челси тргнува во офанзива и Конте сака да го донесе овој играч во својот тим.

Изненадување, Конте замената за Диего Коста ја носи од голем ривал од Премиерлигата

24Фудбал - 17.07.2017

Медиумите од Шпанија пишуваат за изненадувачи трансфер, Челси е во преговори за ангажман на Кун Агуеро од Манчестер Сити Антонио Конте повеќе не смета на услугите на Диего Коста, па шампионот на Англија е во потрага на нов голгетер, Минатата недела, ...

Фото: Диего Коста веќе се слика со дресот на новиот клуб!

Спортски - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи Диего Коста уште еднаш јавно покажа каде сака да ја продолжи кариерата. 28-годишниот напаѓач не отпатува со тимот на турнеја во Азија, исто како и Немања Матиќ , а на Инстаграм објави видео со дрес на Атлетико Мадрид.

Диего Коста веќе си се слика со дресот на новиот клуб

SportMedia - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста самиот си покажува во кој клуб сака да ја продолжи кариерата. Голгетерот кој има 27 години не отпатува со тимот на Челзи на турнејата во Азија. Шпанскиот репрезентативец на својот Инстаграм профил веќе објави видео и ...

Жестока провокација: Диего Коста со дрес на Атлетико го “поздрави” Конте (ВИДЕО)

Спортклуб - 17.07.2017

Диего Коста не е на подготовки со тимот на Челси и сите се уверени дека тој нема да ја продолжи кариерата во лондонскиот тим. Во моментов се наоѓа на одмор во Бразил, а вчера при една забава упати жестока провокација до менаџерот Антонио Конте.

Диего Коста се фотографира во дрес на Атлетико

Макфакс - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Диего Кошта го облече дресот на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Стандард - 17.07.2017

Диего Кошта го носи со задоволство дресот на Атлетико Мадрид и дури не се крие. Напаѓачот се уште е играч на Челзи, но е во напорна побарувачка на нов клуб, откако менаџерот на тимот од Лондон, Антонио Конте изјави дека нема да смета на него во ...

Диего Коста го облече дресот на новиот клуб на летниот одмор и специјално го „поздрави“ Конте (Видео)

Дерби - 17.07.2017

Диего Коста има можност да ужива подолго во летото поради тоа што допрва треба да ја разреши својата иднина, но ако нешто е сигурно, тоа е дека шпанскиот напаѓач со бразилско потекло сигурно нема да се врати на „Стемфорд Бриџ“.

Провокација на напаѓачот: Диего Коста се забавува во Бразил во дрес на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.07.2017

Диего Коста не сака да се врати во Челси, неговата желба е повторно да го носи дресот на Атлетико Мадрид, и тој веќе го прави тоа, но засега само по дома. Односот на Диего Коста и Антонио Конте не е најдобар и покрај одличната сезона на Челси во ...

Челзи во обид да го ангажира Агуеро

А1 On - 16.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиумите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Конте го сака Агуеро, Гвардиола дал зелено светло

МКД - 17.07.2017

Од Шпанија пристигнува информација за изненадувачки трансфер во Премиерлигата, Антонио Конте сака во Челси да го донесе Кун Агуеро од лутиот ривал Манчестер Сити Антонио Конте повеќе не смета на услугите на Диего Коста, па шампионот на Англија е во ...

Диего Коста се фотографира во дрес на Атлетико

Точка - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Челси сакал да го купи Игуаин, Јуве одбил 100 милиони евра

Екипа - 16.07.2017

Англискиот првак Челси не може да се помири со ’загубата’ на Ромелу Лукаку, кој одлучи да замине во Манчестер јунајтед, иако беше речиси договорено неговото враќање на „Стемфорд бриџ“, па менаџерот Антонио Конте се обидува да го пронајде вистинското ...

Челзи пробува да го ангажира Агуеро

Локално - 17.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиум ите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Диего Коста веќе се фотографира со дрес на Атлетико Мадрид

Шеталиште - 17.07.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес ...

Трансфер „бомба“: Агуеро заминува од Сити, но останува во Англија

Спортски - 17.07.2017

Англискиот фудбалски шампион Челзи во летниот преоден рок немаше голем успех со ангажман на посакуваните засилувања. Медиумите на Островот објавија дека „сините“ од Лондон тргнуваат по напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.