TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем во паника поради Хари Кејн

Вечер - 06.10.2017

Со ваквата изјава, бомбардерот на популарните "петли" ги загрижи клупските челници и најверните фанови, но истовремено ги возбуди најбогатите европски клубови кои веќе се сериозно заинтересирани за неговите услуги Репрезентативецот на Англија, Хари ...

„Хари Кејн вреди повеќе од Нејмар“

Точка - 06.10.2017

Поранешниот фудбалер Тони Гејл смета дека управата на Тотенхем ќе направи огромна грешка ако го продаде напаѓачот Хари Кејн. Се шпекулира дека Кејн би можел да го напушти Тотенхем и да се пресели во редовите на Реал Мадрид - наводно „Кралевите“ биле ...

Вака ли стои реалноста: Хари Кејн вреди повеќе од Нејмар?!

Спортски - 05.10.2017

Англискиот напаѓач, Хари Кејн како што се наведува добил понуда од Реал Мадрид која не се одбива. „Кралевите“ наводно имаат намера да платат 200 милиони евра за фудбалерот на Тотенхем. Самиот фудбалер, според англиските медиуми сериозно размислува ...

„Хари Кејн вреди многу повеќе од Нејмар“

Gol.mk - 05.10.2017

Веќе неколку дена се британските и англиските медиуми пишуваат дека евопскиот и шпанскиот шампион, Реал Мадрид испратил понуда која не се одбива до Тотенхем за услугите за Хари Кејн. „Кралевите“ се подготвени да издвојат неверојатни 200 милиони евра ...

Кејн ја однесе Англија на СП, Ериксен ја растажи Црна Гора (Видео)

Дерби - 05.10.2017

Освен селекцијата на Германија својот пласман на Светскoто првенство во Русија вечерва го потврди и репрезентацијата на Англија. „Гордиот албион“ славеше многу тешко со 1-0 над Словенија со што го забетонира првото мeсто во групата Ф.