TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Android Oreo „готов“ за OnePlus 3 и OnePlus 3T

Телефони.мк - 20.11.2017

OnePlus е еден од првите брендови кој успеа со побрзо темпо да ја реализира софтверската надградба со оперативниот систем и неговата најнова верзија Android 8.0 Oreo наменета за премиум смартфоните OnePlus 3 и OnePlus 3T, додека останатите помоќни ...

Со Motorola Moto Z и Polaroid правете фотографии во движење (ВИДЕО)

Среќа.mk - 20.11.2017

Доколку сакате да фотографирате и имате паметен Motorola телефон, тогаш сигурно ќе размислите да го купите овој додаток. Спојувањето на Motorola Moto Z паметниот телефон и Polariod Insta-Share Printer додатокот е интересна комбинација.

iPhone X тотално распродаден во земјата на Samsung

Телефони.мк - 20.11.2017

Аналитичарите од јужнокорејскиот мобилен оператор SK Telecom тврдат дека новиот iPhone X на Apple е тотално распродаден. Онлајн нарачките се исполнети за само една минута што укажува на огромниот интерес кој владее за iPhone X во премиум класата.

Голем број Android компании планираат да го копираат iPhone X

Денар - 20.11.2017

„TrueDepth“ системот на камери на „Apple“ му овозможува работа на „3D“ системот за препознање на лица, „Face ID“, и тоа е нешто што ниту еден „Android“ уред го има во својот асортиман, но тоа би можело наскоро да се промени.

OnePlus 5T: 7 работи кои ќе го направеа подобар и помоќен

GSM.mk - 20.11.2017

OnePlus го претстави својот нов уред, OnePlus 5T, пред само некој ден. Станува збор за подобрена верзија на OnePlus 5. Но, покрај подобреностите кои ги нуди, направивме листа на перформанси кои ќе го направеа уште помоќен: 1. Водоотпорност 5.

Официјално Huawei Mate 10 Porsche Design: Висока цена и премиум дизајн

GSM.mk - 20.11.2017

Доколку планирате да потрошите многу пари на вашиот следен смартфон, покрај iPhone X, може и Mate 10 Porsche Design да го земете во предвид.. Huawei Mate 10 Porsche Design официјално беше претставен во Кина, по цена од 1,358 долари.

Вистинска револуција пред онаа на Apple: Ова е најмалиот Android телефон на светот

Студенти - 20.11.2017

Додека Apple постојано се труди да пронајде нови начини за да биде вистински револуционер во индустријата на паметните телефони, една друга компанија се обидува да не врати токму во поедноставните, помирните, и секако, поевтините ...

Со надградбата на iOS, iPhone X може да се користи и на -2

Телефони.мк - 20.11.2017

Apple го реши проблемот со блокадата на iPhone X кога е многу студено надвор со новата iOS верзија. Проблемот е во тоа што екранот на iPhone X не реагира на ниски температури. Конкретно, еден од корисниците на iPhone X престанал да работи три ...

Ова е Asus ZenFone V Live!

GSM.mk - 20.11.2017

Asus само што го најави својот нов смартфон, Asus ZenFone V Live. Да погледнеме што нуди: Asus ZenFone V Live доаѓа со 5 инчен дисплеј и резолуција од 720 x 1280 пиксели. Под хаубата, се наоѓа Snapdragon 425, заедно со 2GB RAM и 16GB меморија.

Huawei Mate 10 Pro: Неверојатно паметна камера, епска издржливост на батеријата

Денар - 20.11.2017

Huawei Мате смартфоните направија име за себе како моќни уреди кои доаѓаат со долготрајност на батеријата и голем екран. Со 50-часовно траење на батеријата и премиум дизајн, Mate 10 Pro не е исклучок.

Рецензија iPhone X победи со иновативната технологија

Телефони.мк - 19.11.2017

Apple годинава направи нешто повеќе, со тоа што претстави три нови модели на смартфони: јубилејниот и најдобар модел iPhone X, потоа iPhone 8 и iPhone 8 Plus. iPhone X е моделот што вреди со своите иновации, од кои најмногу „вади очи“ Face ID ...

OnePlus 5T: Доказ дека одличен телефон не мора да чини 1000 долари!

Додај Гас - 19.11.2017

OnePlus е познат по телефони со моќни спецификации со кои може да конкурира на најмоќните уреди на пазарот, а ценовно е поприфатлив од конкурентите, како iPhone, Galaxy и други познати модели.

Новата реклама на Apple го претставува iPad Pro и почетокот на свет без компјутери

GSM.mk - 19.11.2017

Во новата реклама, Apple најавува дека со iPad Pro и iOS 11 сме се поблиску до светот без компјутери.. Во новатата реклама на Apple фокусот е на почетокот на свет без компјутери. Главна ѕвезда на видеото е 11 годишната Scout која секаде оди со ...

Huawei Mate 10 Prо – олицетворение на моќна смартфон камера

Таратур - 20.11.2017

Со новиот Mate 10 Pro, Huawei се обиде да остане помеѓу тесната линија на тоа што е добра вредност за парите и да понуди врвно искуство. ДИЗАЈН Предниот дел на уредот е практично целиот екран со тенки рамки на двете страни, со што конкурира на ...