TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонците воодушевени од Борис Березовски

Fashionel - 10.11.2017

Ако вчера присуствувавте на концертот во Македонската филхармонија, тогаш веројатно сте доживеале нешто што долго ќе го паметите. Маестралниот руски пијанист, Борис Березовски блесна во изведбата на Концертот за пијано и оркестар бр.3 од Рахмањинов, ...

Познатиот виртуоз Борис Березовски со концерт во Македонската филхармонија

24 Вести - 09.11.2017

Еден од најистакнатите пијанисти на денешницата, светски познатиот руски виртуоз Борис Березовски вечерва ќе го изведе најпопуларниот концерт за пијано и оркестар број 3 заедно со оркестарот на Македонската ...

Симфониски концерт на Филхармонијата со рускиот пијанист Березовски

Слободен Печат - 09.11.2017

Рускиот виртуоз на пијаното Борис Березовски (1969), кој има голема репутација во Европа и во светот, вечер ќе биде солист на симфонискиот концерт на Македонската филхармонија. Березовски ќе го изведе најпопуларниот Концерт за пијано и оркестар бр.

Филхармонијата ќе свири „на руски начин“

Сакам да кажам - 09.11.2017

„На руски начин“ е насловен вечерашниот концерт на Македонската филхармонија (20 часот), со еден од најдобрите пијанисти на денешниnата, Борис Березовски (1969) од Русија. Березовски ќе го изведе најпопуларниот Концерт за пијано и оркестар бр.