TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новата G-класа е на пат, а Mercedes се сеќава на почетоците / ВИДЕО

Додај Гас - 14.11.2017

Видеото сумира детали од екстремни возења на оригиналната G-класа лансиранa од страна германскиот производител уште во далечната 1979 година. Всушност, приказната за овој SUV започнува неколку години порано, со оглед дека развојот на возилото е ...

Renntech го засили Mercedes-AMG GT R на 772 коњски сили!

CARClub - 14.11.2017

Германската тјунинг компанија ги засили перформансите на ‘Ѕверот од зелениот пекол’ и го претвори во ‘Портокалов Ѕвер’. Благодарение на инсталирањето на воздушни филтри со висок проток, надградба на компјутерската единица и нови турбополначи, силата ...

Утринска Гимнастика: Уметничката страна на бруталниот Audi RS6 Performance

CARClub - 14.11.2017

Колку за потсетување, големиот мега-караван на Audi доаѓа со 605 коњски сили и 750 Nm вртежен момент, и забрзува „до стотка“ за само 3.7 секунди! Голем, практичен, комфорен и брз мега-караван со 605 коњски сили, и издувен систем до Akrapovic? Зошто ...

Пристигнува новиот "G-Class": Мерцедес се сеќава на почетоците

Точка - 13.11.2017

Мерцедес полека се подготвува за премиерата на новиот "G-Class", а за фановите на овој модел Германците подготвија кратко видео во кое што се прикажани кадри од старите промо филмови на овој легендарен теренец.