TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bitcoin повторно расте, крипто-валутата поставува нови рекорди

IT.mk - 13.10.2017

Bitcoin повторно надмина 5.000 долари и поставува рекорди. Криптовалутата достигна и 5.855 долари, со што 1 биткоин сега е над 4 пати повреден од 1 унца злато. Причината за брзиот раст на криптовалутата е објавата на една од најголемите берзи на ...

Биткоин ја надмина магичната граница – се очекува експлозија на виртуелната валута

Иновативност - 13.10.2017

Вчера по прв пат биткоин ја надмина магичната граница на врдноста од 5.000 долари, што предизвика нов бран прилично жестоки расправи за најпопуларната криптовалута на денешницата. Додека, од една страна, секој ден сме сведоци на прифаќање на биткоин ...

Биткоинот соборува рекорди, „брка“ 6.000 долари

Денар - 13.10.2017

Најпопуларната крипто-валута – биткоин, ги сруши сите рекорди, приближувајќи се на цена од 6.000 долари. За време на денешната трговија крипто-валутата поскапе до рекордната вредност од 5.856.10 долари, а за прв пат во својата историја го мина ...

Биткоинот надмина 5.000 долари

Тера - 13.10.2017

За прв пат во својата историја, криптовалутата биткоин забележа цена од над 5.000 долари. На платформата за тргување со BitStamp, биткоинот поскапе за 7,6 отсто и чинеше 5.186 долари, објави ДПА.

(ВИДЕО) Зошто вредноста на Биткоинот расте со огромна брзина?

еМагазин - 13.10.2017

Виртуелната криптовалута Биткоин достигна ново рекордно зголемување и ја надмина психолошката границата од 5.000 долари. Додека во светот, но и во Македонија се уште се дебатира колку е сигурно да се вложува во оваа валута и дали државните ...

John McAfee: Биткоинот "страв и трепет" за владите во светот

Банкарство.мк - 12.10.2017

Експертот за компјутерска безбедност и поддржувач на Биткоинот, Џон МекАфи, вели дека единствениот страв со кои реално треба да се соочат корисниците на Биткоин е дека владите ширум светот ќе дејствуваат согласно сопствениот страв.

Курсот на биткоин надмина 5.000 долари

Стандард - 12.10.2017

За прв пат во својата историја, криптовалутата биткоин забележа цена од над 5.000 долари. На платформата за тргување со BitStamp, биткоинот поскапе за 7,6 отсто и чинеше 5.186 долари, објави ДПА.

Биткоинот отиде над психолошката граница од 5000 долари

Пулс24 - 12.10.2017

Биткоинот расне со досега невидено темпо. Само во последните 24 часа порасна за неверојатни 10.4 проценти. Во моментов на пишување на текстот неговата цена на берза е 5328 долари или 4461 во евра. Биткоинот расне со досега невидено темпо.

СИТЕ МУ ВЕЛАТ ДЕКА Е ЛУД: Продал се што има и купил биткоини

Фактор - 12.10.2017

Диди Тајхуту(39) решил куќата да ја продаде делумно за биткоини и да живее со семејството во камп во покраината Лимбург во Холандија. Продава и автомобил, бицикл, играчки од децата, облека...

Држава во која што можете да купите државјанство со биткоин

Република - 12.10.2017

Островската држава во Јужниот Пацифик, Вануату почнала да прифаќа биткоини како валута за купување државјанство, објави „Факултети“. Државјанството чини 200.000 долари, односно според моментната вредност на биткоинот, околу 4.830 долари, и треба да ...

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

+инфо - 12.10.2017

Извештаите од изминатите денови укажуваат на тоа дека сепак ќе продолжи тргувањето со биткоини во втората најголема економија во светот. Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во ...

Bitcoin повторно расте, крипто-валутата поставува нови рекорди

Шеталиште - 13.10.2017

Спонзорирано од СН ФИНАНСИИ Bitcoin повторно надмина 5.000 долари и поставува рекорди. Криптовалутата достигна и 5.855 долари, со што 1 биткоин сега е над 4 пати повреден од 1 унца злато. Причината за брзиот раст на криптовалутата е објавата на една ...

Биткоинот соборува рекорди, „брка“ 6.000 долари

Точка - 13.10.2017

Најпопуларната крипто-валута – биткоин, ги сруши сите рекорди, приближувајќи се на цена од 6.000 долари. За време на денешната трговија крипто-валутата поскапе до рекордната вредност од 5.856.10 долари, а за прв пат во својата историја го мина ...

Биткоинот незапирлив, урна нов рекорд

Фактор - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Продал сè што има и купил Биткоини: "Луѓето ми велат дека сум луд, но за 5 години..."

Точка - 12.10.2017

39-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќата - за Биткоини - и живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург. Од заработката купува Биткоини и други криптовалути, бидејќи е уверен дека еден ден ќе се ...

Биткоинот постигна нова рекордна цена во кратката историја

Денар - 12.10.2017

За време на денешното тргувањето, крипто-валутата достигна 5.144,97 долари. Значи, виртуелната валута го сруши нивото од 5,100 долари за прв пат во историјата, поставувајќи нов рекорд за цените.

Држава во која ќе можете да си купите државјанство со биткоини

Факултети - 12.10.2017

( Фото: Youtube ) Островската држава во Јужниот Пацифик, Вануату , почнала да прифаќа биткоини како валута за купување државјанство. Државјанството чини 200.000 долари, односно според моментната вредност на биткоинот, околу 4.830 долари, и треба да ...

Како функционира Биткоинот?

Mojo.mk - 12.10.2017

Ве интересира како функционира Биткоинот? Иако во Македонија сите криптовалути од некоја причина се забранети ќе дојде ден кога (не вие туку оние кои имаат реални пари) ќе почнат да тргуваат и со виртуелни пари.

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

Сител - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување. Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари.

Биткоинот урива рекорди, надмина 5.000 долари

Вечер - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Продал сè што има и купил Биткоини: Луѓето ми велат дека сум луд, ама за 5 години ...

БркајРабота - 12.10.2017

39-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург. Од заработката купува Биткоини и други криптовалути, бидејќи е уверен дека еден ден ќе се ...

Како функционира Биткоин?

Скопје24 - 12.10.2017

Ве интересира како функционира Биткоинот? Иако во Македонија сите криптовалути од некоја причина се забранети ќе дојде ден кога (не вие туку оние кои имаат реални пари) ќе почнат да тргуваат и со виртуелни пари.

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

А1 On - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута – биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување. Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари.

Продал сè што има и купил Биткоини: Луѓето ми велат дека сум луд, ама за 5 години …

Среќа.mk - 12.10.2017

39-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург. Од заработката купува Биткоини и други криптовалути, бидејќи е уверен дека еден ден ќе се ...

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

Курир - 12.10.2017

Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари. Toа значи дека инвеститорите ги надминале лошите вести од минатиот месец, кога регулаторите во Кина ги забранија некои од најголемите ...

ЖИВОТ НА КРИПТОВАЛУТИ: Холанѓанец продал се што има и купил биткоини!

Банкарство.мк - 12.10.2017

Диди Тајхути, 39-годишен Холанѓанец одлучил да ја продаде куќата во замена за Биткоини и да се пресели да живее со семејството во камп во близина на Венло. Од заработката купува Биткоини и други криптовалути, бидејќи е уверен дека еден ден ќе се ...

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

Алсат-М - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута – биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување. Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари.

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

Press24 - 12.10.2017

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување. Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари.