TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена повредена при каменување на автобус на ЈСП...

Н.Македонија - 20.10.2017

Жена повредена при каменување на автобус на ЈСП Вчера околу 22,40 часот Е.Ј.(61) пријавил дека на бул. “Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски сообраќај бр.

Каменуван автобус број „55“, повредена жена

Курир - 20.10.2017

-Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна стаклена врата од автобусот, како и едно стакло на десната страна од автобусот. Од удар од еден од камењата, била повредена З.Г.

Каменуван автобус кај Ченто, повредена една патничка

Макфакс - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години каменувале автобус со број 55 на булеварот „Методија Андонов Ченто“, на надвозникот кај „Агросервис“ на влезот на населбата Ченто. Вчера во 22,40 часот Е.Ј.

Каменуван градски автобус во Скопје - жена со тешки повреди префрлена во болница

Press24 - 20.10.2017

Во полицијата во Скопје, завчера околу 22 часот било пријавено дека градски автобус со број 55, кој се движива на релација Транспортен центар - село Арачиново бил каменуван од страна на неколку непознати лица, на возраст од 16 до 20 години.

Каменуван автобус кај Ченто, повредена една патничка

Кајгана - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години каменувале автобус со број 55 на булеварот „Методија Андонов Ченто“, на надвозникот кај „Агросервис“ на влезот на населбата Ченто. Вчера во 22,40 часот Е.Ј.

Каменуван автобус во Скопје

А1 On - 20.10.2017

Градски автобус, кој што се обраќал на линија Транспортен центар- Арачиново, синоќа бил каменуван од неколку лица на булеварот Методија Андонов – Ченто, на надвозникот кај Агросервис. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и ...

Каменуван автобус во Скопје, еден повреден

Newsroom - 20.10.2017

Вчера во 22.40 часот градски автобус со број 55, кој што сообраќал на линијата Транспортен центар – с. Арачиново, бил каменуван од страна на повеќе лица, при што со повреди се здобила една жена. Настанот го пријавил Е.Ј (61), откако на бул.

Каменуван автобус во Скопје – повредена е патничка

Либертас - 20.10.2017

Градски автобус, кој што се обраќал на линија Транспортен центар- Арачиново, синоќа бил каменуван од неколку лица на булеварот Методија Андонов – Ченто, на надвозникот кај Агросервис. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и ...

Каменуван автобусот кој вози накај Арачиново – има повредени

Sky - 20.10.2017

На 19.10.2017 година во 22,40 часот Е.Ј.(61) пријавил дека на бул. “Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски сообраќај бр. 55, кој што се обраќал на линијата Транспортен центар- с.Арачиново во моментот кога ...

Каменуван автобус на ЈСП, искршени стакла и повредена патничка

+инфо - 20.10.2017

По укажаната лекарска помош повредената патничка била пуштена на домашно лекување. Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години синоќа каменувале градски автобус бр.55 на надвозникот кај „Агросервис“, на патот кон Арачиново.

Каменуван автобус кај Ченто, повредена една патничка

Точка - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години каменувале автобус со број 55 на булеварот Методија Андонов Ченто, на надвозникот кај „Агросервис“ на влезот на населбата Ченто. Вчера во 22,40 часот Е.Ј.

Каменуван автобус на надвозникот меѓу Маџари и Ченто, повредена патничка

Мета - 20.10.2017

Околу час и половина по тепачката кај Битпазар вчера, на надвозникот кај „Агросервис“ меѓу населбите Маџари и Ченто бил каменуван автобус кој сообраќал на линијата 55, кој се движел кон Арачиново, соопшти СВР Скопје.

Каменуван автобус на ЈСП, искршени стакла и повредена патничка

Сител - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години синоќа каменувале градски автобус бр.55 на надвозникот кај „Агросервис“, на патот кон Арачиново. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна ...

Каменуван автобус на ЈСП во Ченто

Република - 20.10.2017

Околу час и половина по тепачката кај Битпазар вчера, на надвозникот кај „Агросервис“ меѓу населбите Маџари и Ченто бил каменуван автобус кој сообраќал на линијата 55, кој се движел кон Арачиново, соопшти СВР Скопје.

Каменуван автобус број „55“, повредена жена

Нетпрес - 20.10.2017

Шеесет и едно годишниот Е.Ј. вчера околу 22:40 часот пријавил дека на булеварот „Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски сообраќај бр. 55, кој што се обраќал на линијата Транспортен центар- с.Арачиново во ...

Каменуван автобус на ЈСП во Ченто

Вечер - 20.10.2017

Околу час и половина по тепачката кај Битпазар вчера, на надвозникот кај „Агросервис" меѓу населбите Маџари и Ченто бил каменуван автобус кој сообраќал на линијата 55, кој се движел кон Арачиново, соопшти СВР Скопје.

Каменуван автобус на ЈСП, искршени стакла и повредена патничка

Слободен Печат - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години синоќа каменувале градски автобус бр.55 на надвозникот кај „Агросервис“, на патот кон Арачиново. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна ...

Каменувана 55-ка на надвозникот меѓу Маџари и Ченто, повредена патничка

Локално - 20.10.2017

Околу час и половина по тепачката кај Битпазар вчера, на надвозникот кај „Агросервис“ меѓу населбите Маџари и Ченто бил каменуван автобус кој сообраќал на линијата 55, кој се движел кон Арачиново, соопшти СВР Скопје.

Каменуван автобус на ЈСП, искршени стакла и повредена патничка

ТВ21 - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години синоќа каменувале градски автобус бр.55 на надвозникот кај „Агросервис“, на патот кон Арачиново. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна ...

Каменуван автобус на ЈСП, искршени стакла и повредена патничка

Канал5 - 20.10.2017

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години синоќа каменувале градски автобус бр.55 на надвозникот кај „Агросервис“, на патот кон Арачиново. Притоа биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна ...

Каменуван градски автобус, повредена патничка

МКД - 20.10.2017

Вчеравечер во 22.40 часот Е.Ј.(61) пријавил дека на бул. „Методија Андонов-Ченто", на надвозникот кај "Агросервис", бил каменуван автобус за градски сообраќај бр. 55, што се обраќал на линијата Транспортен центар- село Арачиново.

Каменуван автобус кој возел кон Арачиново, една жена повредена, предизвикана штета од 1.000 евра

Фокус - 20.10.2017

Автобус со број 55 кој се движел во правец на селото Арачиново, синоќа околу 22.00 часот бил каменуван од група лица на возраст помеѓу 16 и 20 години. Настанот се случил на надвозникот кај „Агросервис“, а под ударите биле искршени две стакла на ...

Каменуван автобусот кој вози накај Арачиново – има повредени

Скопје24 - 20.10.2017

На 19.10.2017 година во 22,40 часот Е.Ј.(61) пријавил дека на бул. “Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски сообраќај бр. 55, кој што се обраќал на линијата Транспортен центар- с.Арачиново во моментот кога ...

Каменуван автобус број „55“, повредена жена

Скопје инфо - 20.10.2017

Млади лица каменувале автобус во Скопје. Од удар еден патник се здобил со повреда. Шеесет и едно годишниот Е.Ј. вчера околу 22:40 часот пријавил дека на булеварот „Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски ...