TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ростуризм: Во Црна Гора е неповолна ситуацијата за руските туристи

Руска реч - 21.04.2017

Министерството за надворешни работи на Руската Федерација предупреди дека за Русите настанува неповолна ситуација во Црна Гора. „Во контекст на наглото влошување на билатералните односи испровоцирано одПодгорица, очекуваното во блиска иднина ...

Руска туристичка организација ја демантира Москва: Ова е политика, а не факти!

Макфакс - 20.04.2017

Р уска туристичка организација ги демантираше тврдењата на официјална Москва дека Русите се непожелни во Црна Гора и дека престојот за нив таму може да биде непријатен.Реални поводи за ваквите тврдења, соопшти портпаролката на оваа организацијаИрина ...

Захарова: Русите непожелни во Црна Гора

Макфакс - 20.04.2017

Русија не исклучува можни провокации кон руските граѓани во Црна Гора, нивно апсење под сомнителни околности или екстрадиција во трети земји, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова.

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора...

Н.Македонија - 20.04.2017

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно ...

Црногорското собрание ќе одлучува за НАТО

Вечер - 20.04.2017

Министрите за одбрана и за надворешни работи на Црна Гора Предраг Бошковиќ и Срѓан Дармановиќ најавија дека Црна Гора би можела да учествува на самитот на НАТО во мај годинава како полноправна членка, а формално да биде примена потоа Собранието на ...

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Сител - 20.04.2017

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи Марија ...

Подгорица: Обвинувањата на Москва се продолжение на специјалната војна

Вечер - 21.04.2017

Подгорица ги отфрла обвинувањањата од Русија и наведува дека досега не е забележан ниеден инцидент против руски граѓани во Црна Гора Министерството за надворешни работи на Црна Гора ги отфрли како невтемелени обвинувањата за "антируска хистерија" во ...

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

А1 On - 21.04.2017

Црногорското Министерство за надвореши работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора.

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

Р.С.Европа - 21.04.2017

Црногорското Министерство за надворешни работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора.