TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пациент нападнал сопружници во приватната ординација „Зероски“ во Прилеп

Фокус - 13.09.2017

Прилепчанец на возраст од 39 години заработи кривична пријава затоа што нападнал брачен пари, и двајцата вработени во Приватната здравствена установа „Зероски“ во Прилеп, кои од нападот се здобиле со телесни повреди.

Кривична пријава за прилепчанец за насилство над вработени во приватна амбуланта

Слободен Печат - 13.09.2017

Надворешна канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Л.П.(39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, предвидено и казниво по член 386 став 2 од ...

Пациент нападнал сопружници во приватната ординација „Зероски“ во Прилеп

Локално - 13.09.2017

Прилепчанец на возраст од 39 години заработи кривична пријава затоа што нападнал брачен пари, и двајцата вработени во Приватната здравствена установа „Зероски“ во Прилеп, кои од нападот се здобиле со телесни повреди.

Кривична за прилепчанец кој нападнал сопружници во амбуланта бидејќи му забраниле влез

Либертас - 13.09.2017

Надворешна канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Л.П.(39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, предвидено и казниво по член 386 став 2 од ...

Пациент нападнал сопружници во приватната ординација во Прилеп

Шеталиште - 13.09.2017

Надворешна канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Л.П.(39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, предвидено и казниво по член 386 став 2 од ...