TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избегнувајте ги овие намирници пред спиење!

Пулс24 - 10.11.2017

Понекогаш не сме свесни дека со исхраната го нарушуваме квалитетот на сонот. Секако дека не треба да си легнувате гладни, но постојат намирници кои најдобро е да ги избегнувате доколку сакате убаво да спиете. Еве неколку од нив.

Важно: Времето во кое се будите навечер ви кажува што не е во ред

Сител - 09.11.2017

Телото ви испраќа сигнали во зависност од тоа во колку часот се будите навечер од спиење. Ако се будите меѓу 23и 01 часот, тогаш веројатно сте под стрес и потребно е да се храните и живеете здраво.

Спиете исклучиво на вашиот стомак? Еве што кажува тоа за вас!

Кафе пауза - 09.11.2017

Постојат бројни истражувања кои покажуваат дека секое движење кое го правите е рефлексија на вашиот карактер. Изгледа дека ова важи и за положбата во која спиете. Една од најчестите положби на спиење е на стомак, но што всушност значи ова? ...

Јадете тестенини пред спиење? –тоа е голема грешка

Gotvi.mk - 09.11.2017

Иако сите знаеме некогаш да каснеме тестенини пред спиење, сепак тоа е голема грешка. Имено, јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити. Ако сакате да спиете тие се лош избор за вас бидејќи создаваат несоница.

Совети за утринско гадење и повраќање во бременост

Шеталиште - 09.11.2017

Секоја бремена жена е различна, но сепак постојат широк спектар на работи со кои секоја жена може да си помогне кога станува збор за утринските мачнини, или повраќања во текот на денот. Ви го препорачуваме следното: -Обидете се да избегнувате храна ...

Времето во кое се будите навечер ви кажува што не е во ред

Република - 09.11.2017

Телото ви испраќа сигнали во зависност од тоа во колку часот се будите навечер од спиење. Ако се будите меѓу 23и 01 часот, тогаш веројатно сте под стрес и потребно е да се храните и живеете здраво.