TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најнова информација на АМСМ за состојбата на патиштата

OhridNews - 12.01.2017

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар од 13:30 часот е укината, информираат од АМСМ. Сообраќајот за товарни возила на граничните премини со соседна Грција е нормализиран.

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Забраната за влез во Грција уште трае-внимавајте на овие патни правци!

Фактор - 12.01.2017

Утринските информации од Авто-мото сојузот велат дека се уште не се дозволува влез во соседна Грција за тешки товарни возила. Причината за забраната се лошите временски услови и состојба на патиштата во соседната земја.

Забранет влез за камиони и за автобуси во Грција, поради лошите временски услови

Мета - 11.01.2017

Сообраќајот по државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. Од АМСМ велат дека поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не ...

Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар

24 Вести - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец Маврово – Дебар, каде што за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира АМСМ. Сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од ...

Забранет влез за камиони и автобуси во Грција поради снежните врнежи

еМагазин - 11.01.2017

Сообраќајот по државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. Од АМСМ велат дека поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не ...

Коловозите со остатоци од снег, се препорачува внимателно возење

Локално - 10.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. Како што соопшти АМСМ, поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забранa за движење на тешки товарни возила е воведена на ...

Забраната за товарни возила за влез во Грција сè уште важи

Мета - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, на места со остатоци од снег, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека, како и на ...

Коловозите со остатоци од снег, се препорачува внимателно возење

Телевизија Нова - 10.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. Како што соопшти АМСМ, поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забранa за движење на тешки товарни возила е воведена на ...

Нови врнежи од снег во целата држава

Kumanovo News - 10.01.2017

Снег со слаб интензитет паѓа низ цела Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи од Македонијапат.

Возете внимателно: Снег и голомразица по патиштата

Скопје инфо - 10.01.2017

Забрани за движење на тешки товарни возила има на планинските премини Стража, Плетвар, Ѓавато, Пресека, како и на крак Маврово – Дебар. Магистралниот пат Ресен-Битола-Прилеп, кај м.в.„Баир“, е блокиран за сообраќај и се пренасочува низ центарот на ...

Забрана за камиони на патниот правец Маврово – Дебар

Курир - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар

Вечер - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) Сообраќајот на државните патишта се одвива ...

Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар...

Н.Македонија - 11.01.2017

Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на ...

Забрана за камиони на патниот правец Маврово – Дебар

А1 On - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар

Сител - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патниот правец Маврово – Дебар

Здравство24 - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патниот правец Маврово – Дебар

Телевизија Нова - 11.01.2017

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Курир - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

НЕ РИЗИКУВАЈТЕ: Забрана за камиони на патниот правец Маврово - Дебар

Телеграф - 11.01.2017

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, приспособена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде што за останатите ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

А1 On - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

Поради лошото време забранет влез за камиони и автобуси во Грција

Макфакс - 12.01.2017

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.

Можна е голомразица на патиштата - АМСМ со апел до возачите

Press24 - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Локално - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

АМСМ информира каква е состојбата на патиштата

Сител - 18.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања.

На патиштата голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Република - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

Забрана за камиони на Пресека и Маврово- Дебар, на патиштата можна голомразица

МРТ - 12.01.2017

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово - Дебар каде за останатите возила е задолжително користење зимска опрема. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни ...

Забранет влез за камиони и автобуси во Грција поради лошото време

Кајгана - 12.01.2017

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не се дозволува влез на товарни возила и автобуси во Р. Грција.

Забранет влез за камиони и автобуси во Грција поради лошото време

Денар - 12.01.2017

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.

Забрана за камиони на Пресека и Маврово-Дебар

+инфо - 12.01.2017

АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово - Дебар каде за останатите возила е задолжително ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар

Канал5 - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар

Вечер - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

Можна голомразица на патиштата, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар

24 Вести - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Нетпрес - 12.01.2017

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово – Дебар каде за останатите возила е задолжително користење зимска опрема. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на ...

Mожна e голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар...

Н.Македонија - 12.01.2017

Mожна e голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Телевизија Нова - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, Забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

ТВ21 - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

Поради лошото време забранет влез за камиони и автобуси во Грција

Точка - 12.01.2017

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.

АМСМ предупредува од појава на голомразица, на ова место задолжително користење зимска опема!

Exclusive.mk - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово – Дебар

Lider - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот ...

На патиштата можна голомразица, забрана за камиони на Пресека и Маврово - Дебар

Алфа - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови ...

Патиштата проодни, се уште забранет влез за камиони и автобуси во Грција

еМагазин - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози наместа со остатоци од снег на коловозите, по интервенција на екипите од „Македонија пат“. Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека, ...

АМСМ апелира: Голомразица на патиштата

Пулс24 - 12.01.2017

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово - Дебар каде за останатите возила е задолжително користење зимска опрема. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на ...

АМСМ: Внимателно по патиштата

Нова ТВ - 12.01.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи од Македонијапат, a постои опасност и од појава на голомразица, предупредува АМСМ.