TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крвничкото забивање на Лесор е прогласено за потег на 7.коло на АБА лигата (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Играчот на Црвена Звезда, Матијас Лесор е човекот кој го заработи првото место за најдобри потези во 7.коло од АБА лигата. Лесор беше проигран од Радичевиќ и со крвничко забивање против Партизан ја потврди класата на Звезда против Партизан.

ВИДЕО: Монструозното забивање на Лесор е потег на 7. коло во АБА лигата

Gol.mk - 09.11.2017

Монструозното забивање на Матијас Лесор од Црвена Звезда на дуелот против Партизан, во рамките на 7. коло на АБА лигата е прогласено за потег на колото. Французинот доби прекрасен пас од Радичевиќ и во негов стил ја заби топката во кошот на Партизан.

Крвничкото забивање на Лесор е прогласено за потег на 7-то коло на АБА лигата

Точка - 10.11.2017

Играчот на Црвена Звезда, Матијас Лесор е човекот кој го заработи првото место за најдобри потези во 7-то коло од АБА лигата. Лесор беше проигран од Радичевиќ и со крвничко забивање против Партизан ја потврди класата на Звезда против Партизан.