TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тања Бошковиќ добитник на наградата „Ристо Шишков“

Сител - 13.09.2017

Големата филмска и театарска ѕвезда на бивша Југославија, и една од најпопуларните српски актерки Тања Бошковиќ е добитник на единствената награда за високо актерско остварување на јубилејното 25 – то издание на фестивалот на камерен театар Ристо ...

Бошковиќ од Србија – Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

24 Вести - 13.09.2017

Актерката Тања Бошковиќ од Србија ја понесе наградата за високи актерски достигнувања единствена на ФКТ Ристо Шиишков во Струмица. Според жирито предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ ,Бошковиќ со својата актерска креација изразена во повеќе ...

Актерката Тања Бошковиќ, лауреат на 25. издание на ФКТ „Ристо Шишков“

А1 On - 13.09.2017

Актерката Тања Бошковиќ ја доби единствената награда за врвни актерски достигнувања на Фестивалот за камерен театар „Ристо Шишков“ за улогата на Марија Клаиќ во претставата „Солзите се ОК“ од Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ во продукција на Театарот ...

Затворен 25. ФКТ „Ристо Шишков“ – лауреат Тања Бошковиќ

iPortal - 13.09.2017

Синоќа, на големата сцена на НУЦК „Антон Панов“, се одржа завршницата на јубилејниот 25. Меѓународен фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“. На чинот на затворањето на фестивалот, беа доделени награди во повеќе категории од театарската ...

Тања Бошковиќ ја освои „Ристо Шишков“ за најдобра актерска игра

Сакам да кажам - 13.09.2017

Српската актерка Тања Бошковиќ ја доби наградата за високи актерски достигнувања „Ристо Шишков“ на истоимениот Фестивалот на камерен театар што се одржа во Струмица. Единственото признание Бошковиќ го доби за улогата на Марија Клаиќ во преставата ...

Тања Бошковиќ добитник на наградата „Ристо Шишков“

+инфо - 14.09.2017

Тања Бошковиќ престижната наградата за високо актерско остварување ја доби во конкуренција помеѓу педесетина актери од тринаесет претстави Големата филмска и театарска ѕвезда на бивша Југославија, и една од најпопуларните српски актерки Тања ...

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ „ Ристо Шишков“

Телма - 13.09.2017

Големата српска и екс југословенска актерска ѕвезда, Тања Бошковиќ, ја освои наградата за најдобро актерско остварување на годинашниов ФКТ „ Ристо Шиишков“ во Струмица. Според жирито предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ , Бошковиќ со ...

Актерката Тања Бошковиќ, лауреат на 25. издание на ФКТ „Ристо Шишков“

Канал5 - 13.09.2017

Актерката Тања Бошковиќ ја доби единствената награда за врвни актерски достигнувања на Фестивалот за камерен театар „Ристо Шишков“ за улогата на Марија Клаиќ во претставата „Солзите се ОК“ од Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ во продукција на Театарот ...

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ „ Ристо Шишков“

Република - 13.09.2017

Големата актерска ѕвезда, Тања Бошковиќ, ја освои наградата за најдобро актерско остварување на годинашниов ФКТ „ Ристо Шиишков“ во Струмица. Според жирито предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ , Бошковиќ со својата актерска креација ...

Бошковиќ од Србија – Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

Локално - 13.09.2017

Актерката Тања Бошковиќ од Србија ја понесе наградата за високи актерски достигнувања единствена на ФКТ Ристо Шиишков во Струмица, информира ТВ24 . Според жирито предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ ,Бошковиќ со својата актерска креација ...

Актерката Тања Бошковиќ, лауреат на 25. издание на ФКТ „Ристо Шишков“

Либертас - 13.09.2017

Актерката Тања Бошковиќ ја доби единствената награда за врвни актерски достигнувања на Фестивалот за камерен театар „Ристо Шишков“ за улогата на Марија Клаиќ во претставата „Солзите се ОК“ од Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ во продукција на Театарот ...

Златен медалјон за актерката Тања Бошковиќ во Струмица

Вечер - 13.09.2017

- Многу ми значи наградата, многу сум возбудена и почестена. Ние може зборуваме на слични јазици, но постои дух кој секаде е ист, и на Гренланд и на Аљаска, секаде актерите се актери, изјави Бошковиќ.