TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: Лекарот бил нападнат пред угостителски објект, не во Клинички

Канал 77 - 10.11.2017

Лекарот од Токсикологија кој вчера беше избоден со нож, не бил ниту нападнат ,ниту повреден во Клиничка болница. Тоа се случило пред угостителски објект а причината била, лични недоразбирања, изјави денес во Штип министерот за внатрешни работи, ...

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за Јанушев

Алсат-М - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. – Имаме многу информации и податоци.

Спасовски: Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза

А1 On - 10.11.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека истрагата за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев е во напредна фаза. Тој прецизираше дека МВР има многу податоци и информации и најави дека во скоро време очекува подетални информации и ...

(ВИДЕО) Нацев: Помина една недела, а убиецот на Мартин Јанушев се уште е на слобода

А1 On - 10.11.2017

„Минатиот петок, околу 17 часот и 40 минути, токму овде на ова место, беше ликвидиран младиот фудбалер Мартин Јанушев. 28 годишното момче беше брутално егзекутирано со 5 куршуми, на улица пред голем број очевидци.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Спасовски сакаат да го заштитат криминалот

МРТ - 09.11.2017

Министерот излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек, а проблемот е што тој човек сѐ уште не е уапсен, велат од опозицијата. Социјалдемократите преку министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски сакаат да го заштитат ...

(Видео) Нацев: Половина час по убиството на Јанушев сите знаеја кој е сторителот, а полицијата не презеде ништо

Макфакс - 09.11.2017

После шест дена, Оливер Спасовски излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек. Да. Точно. Еден човек најбрутално го ликвидираше младиот фудбалер Јанушев и го зави неговото семејство во црно. Тоа го знае целата јавност.

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за Јанушев

Сител - 10.11.2017

- Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. - Имаме многу информации и податоци.

Спасовски: Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза

Орбис - 10.11.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека истрагата за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев е во напредна фаза. Тој прецизираше дека МВР има многу податоци и информации и најави дека во скоро време очекува подетални информации и ...

Нацев: Една недела подоцна убиецот на Мартин Јанушев e сè уште на слобода

Макфакс - 10.11.2017

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција од местото на убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев. Тој посочи дека една недела по убиството, полицијата се уште не го пронашла убиецот и дека полицијата се уште не презела ...

ВМРО ДПМНЕ со морбидна позадина на видео бим бара одговор кој го уби Мартин Јанушев

AKO - 09.11.2017

ВМРО ДПМНЕ и денеска бара МВР и министерот Спасовски веднаш да изчлезат во јавност и да дадат одговори за убиството на младиот Јанушев. Еве ја изјавата на Дарко Костовски: ,,Едно семејство е завиено во црно затоа што криминалните банди дивеат без ...

„Ми отиде детето од неранимајковци“, МВР интензивно трага, убиецот на Мартин 4 дена е во бегство

Локално - 09.11.2017

Во интерес на истрагата не откриваме детали, заедно со обвинителството интензивно работиме на расчистување на случајот, велат од МВР за убиството на Мартин Јанушев (28) на 3 ноември во близина на „Ред кафе” во скопската населба Аеродром.

МВР трага по едно лице за убиство на Мартин Јанушев сторено заради меѓусебни недоразбирања

AKO - 09.11.2017

МВР на денешниот брифинг соопшти дека трага по едно лице за убиството на Мартин Јанушев, кое се случи пред пет дена во општина Аеродром. Засега како осомничен за ова убиство е лицето по кое се трага, велат од МВР.

(ВИДЕО) Нацев: Време е Оливер Спасовски да си даде оставка

Орбис - 09.11.2017

„Потпретседателот на СДС и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја потценува и навредува јавноста исто како неговиот лидер Зоран Заев. Сите граѓани вчера видоа дека не се работи само за неспособност, туку за обид да се заштити криминалот.

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за Јанушев

+инфо - 10.11.2017

Очекувам за многу скоро време да имаме и подетални информации и разврска на целиот овој случај, рече денска во Штип министерот Оливер Спасовски. Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни ...

Спасовски: Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза

Локално - 10.11.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека истрагата за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев е во напредна фаза. Тој прецизираше дека МВР има многу податоци и информации и најави дека во скоро време очекува подетални информации и ...

Нацев: Една недела подоцна убиецот на Мартин Јанушев e сè уште на слобода

Вечер - 10.11.2017

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција од местото на убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев. Тој посочи дека една недела по убиството, полицијата се уште не го пронашла убиецот и дека полицијата се уште не презела ...

(ВИДЕО) Нацев: Време е Оливер Спасовски да си даде оставка

А1 On - 09.11.2017

„Потпретседателот на СДС и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја потценува и навредува јавноста исто како неговиот лидер Зоран Заев. Сите граѓани вчера видоа дека не се работи само за неспособност, туку за обид да се заштити криминалот.

Истрагата за убиството на фудбалерот Јанушев во напредна фаза

Press24 - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. - Имаме многу информации и податоци.

Спасовски: Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза

Скопје24 - 10.11.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека истрагата за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев е во напредна фаза. Тој прецизираше дека МВР има многу податоци и информации и најави дека во скоро време очекува подетални информации и ...

(ВИДЕО) Нацев: Помина една недела, а убиецот на Мартин Јанушев се уште е на слобода

Орбис - 10.11.2017

„Минатиот петок, околу 17 часот и 40 минути, токму овде на ова место, беше ликвидиран младиот фудбалер Мартин Јанушев. 28 годишното момче беше брутално егзекутирано со 5 куршуми, на улица пред голем број очевидци.

Нацев: Граѓаните со сопствените животи ја плаќаат цената на шест месечното криминално владеење на СДС

Курир - 09.11.2017

-После шест дена, Оливер Спасовски излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек. Да! Точно! Еден човек најбрутално го ликвидираше младиот фудбалер Јанушев и го зави неговото семејство во црно. Тоа го знае целата јавност.

Спасовски: Истрагата за Јанушев е во напредна фаза

Стандард - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. „Имаме многу информации и податоци.

Нацев: Убиецот на Мартин Јанушев цела недела е на слобода, Спасовски да си поднесе оставка!

Курир - 10.11.2017

Тој потсетува дека убиецот непречено си замина од местото на злосторството. -Една недела подоцна, убиецот е се уште на слобода! Полицијата нема ниту фоторобот, ниту пак полицијата кажува со каков автомобил избегал и кој му помогнал во тоа! Целата ...

Нацев: Половина час по убиството на Јанушев сите знаеја кој е сторителот, а полицијата не презеде ништо

Точка - 09.11.2017

После шест дена, Оливер Спасовски излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек. Да. Точно. Еден човек најбрутално го ликвидираше младиот фудбалер Јанушев и го зави неговото семејство во црно. Тоа го знае целата јавност.

Спасовски: Истрагата за убиството на Јанушев е во напредна фаза

МКД - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, изјави денеска Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи кој беше во посета на СВР Штип. „Имаме многу информации и податоци.

Нацев: Оливер Спасовски да си поднесе оставка – убиецот на Јанушев една недела се шета на слобода

Република - 10.11.2017

Минатиот петок, околу 17 часот и 40 минути, токму овде на ова место, беше ликвидиран младиот фудбалер Мартин Јанушев. 28- годишното момче беше брутално егзекутирано со 5 куршуми, на улица пред голем број очевидци, истакна денес Александар Нацев од ...

Нацев: Половина час по убиството на Јанушев сите знаеја кој е сторителот – полицијата не презеде ништо

Република - 09.11.2017

После шест дена, Оливер Спасовски излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек. Да. Точно. Еден човек најбрутално го ликвидираше младиот фудбалер Јанушев и го зави неговото семејство во црно. Тоа го знае целата јавност.

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за Јанушев

Либертас - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. – Имаме многу информации и податоци.

Нацев: Една недела подоцна убиецот на Мартин Јанушев e сè уште на слобода

Точка - 10.11.2017

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција од местото на убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев. Тој посочи дека една недела по убиството, полицијата се уште не го пронашла убиецот и дека полицијата се уште не презела ...

Нацев: Граѓаните со сопствените животи ја плаќаат цената на шест месечното криминално владеење на СДС

Нетпрес - 09.11.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека потпретседателот на СДС и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја потценува и навредува јавноста исто како неговиот лидер Зоран Заев. Од партијата велат дека сите граѓани вчера видоа дека не се работи само за ...

Спасовски: Истрагата за убиството на Јанушев е во напредна фаза – има многу информации и податоци

Sky - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип, пренесе Алсат М. – Имаме многу информации и податоци.

Убиецот на Мартин Јанушев цела недела е на слобода

Пулс24 - 10.11.2017

Минатиот петок, околу 17 часот и 40 минути, токму овде на ова место, беше ликвидиран младиот фудбалер Мартин Јанушев. 28- годишното момче беше брутално егзекутирано со 5 куршуми, на улица пред голем број очевидци, истакна денес Александар Нацев од ...

(Видео) Нацев: Половина час по убиството на Јанушев сите знаеја кој е сторителот, а полицијата не презеде ништо

Sky - 09.11.2017

После шест дена, Оливер Спасовски излезе со информација дека убиец на Мартин Јанушев бил еден човек. Да. Точно. Еден човек најбрутално го ликвидираше младиот фудбалер Јанушев и го зави неговото семејство во црно. Тоа го знае целата јавност.

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за Јанушев

Слободен Печат - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. – Имаме многу информации и податоци.

Нацев: Една недела подоцна убиецот на Мартин Јанушев e сè уште на слобода

Sky - 10.11.2017

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција од местото на убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев. Тој посочи дека една недела по убиството, полицијата сè уште не го пронашла убиецот и дека полицијата сè уште не презела ...

Спасовски: Во напредна фаза истрагата за убиството на Јанушев

ТВ21 - 10.11.2017

Истрагата за убиството на Мартин Јанушев е во напредна фаза, информираше денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кој беше во посета на СВР Штип. – Имаме многу информации и податоци.