TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лука Дончиќ од „паркинг“ даде тројка за незаборав!

Gol.mk - 14.12.2017

Реал Мадрид ја совлада Барселона во Евролигата со 87-75, што е своевиден реванш за поразот во Ендеса лигата. На крајот од третата четвртина, Лука Дончиќ постигна ретко видена тројка преку цел терен, што предизвика одушеувањео меѓу присутните во ...

Кога го имате Лука Дончиќ и кошаркарското „Ел Класико“ е лесна победа!

Sport 1 - 14.12.2017

Реал Мадрид го доби кошаркарското „Ел Класико“ во рамки на 12. коло на Евролигата, совладувајќи ја Барселона со 87-75. Натпреварот беше близок резултатски до крајот на вториот период, при 40-38.

ВИДЕО: Дончиќ е кралот на Мадрид, Реал го доби кошаркарското „Ел Класико“

Gol.mk - 14.12.2017

Екипата на Реал Мадрид ја прекина црната резултатска низа во кошаркарската Евролига, откако во својот „ВизИнк Центар“ со 87-75 (40-38) славеше над лутиот ривал Барселона. „Кралевите“ имаа три порази во низа, па само победа беше императив во големото ...

ДОНЧИЌ КАКО КЕЦМАН: Каталонците клекнаа пред младиот „крал" (ВИДЕО)

SportMedia - 14.12.2017

Лука Дончиќ продолжува да го воодушевува кошаркарскиот свет. Од ден на ден, младата словенечка сензација „вади" потези кои се за оние рекламните ТВ шпици. Па исклучок не беше ниту кошаркарското „Ел Класико", сега во рамките од Евролигата, дуелот во ...

ВИДЕО: Дончиќ со нова магична тројка од преку цел терен го „згрми“ Мадрид против Барселона

Спортклуб - 14.12.2017

Реал Мадрид го доби големото дерби против Барселона во Евролигата вечерва, славејки со резултат 84:73 пред домашната публика. Првата четвртина тргна изедначено и неизвесно (15:15), за веќе во втората Реал да направи мала разлика (25:23), што сигурно ...

Нова магија на Дончиќ: Ја заврши третата четвртина со тројка преку цел терен, па ја отвори четвртата четвртина со моќно ...

Дерби - 14.12.2017

Лука Дончиќ продолжува да импресионира со настапите за Реал Мадрид. На вечерашниот дуел против Барселона во Евролигата, 18-годишниот кошаркар направи уште еден магичен потег на крајот од третата четвртина.

Ханга пред кошаркарското „Ел класико“: Целта е да се спречи Дончиќ

Екипа - 13.12.2017

Кошаркарот на Барселона, Адам Ханга има една задача за утрешното „Ел класико“ против Реал Мадрид во Евролигата, примарна цел е да се најде начин како да се спречи бекот на Реал Мадрид, Лука Дончиќ.