TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Нема ништо од ветувањето за живот во Македонија

А1 On - 16.07.2017

Срѓан Ивановски од ВМРО-ДПМНЕ Куманово денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека нема ништо од ветувањето на СДСМ за живот во Македонија. – Се почнаа да реализираат само програмата што ја ветуваа им заостанува.

Засилени активности на јавните претпријатија во пресрет на УЕФА Супер купот

А1 On - 15.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август. Во рамки на бројните активности за подготвување на теренот за одржувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Гаражата на Владата ја исчистија, но сметот во Куманово и Струмица не можат да го исчистат

Курир - 16.07.2017

Од животот во Македонија што го ветуваа СДС нема ништо. Се почнаа да реализираат само програмата што ја ветуваа им заостанува. Се што прават во моментот, прават надвор од ветеното и надвор од програмата.

Засилени активности на јавните претпријатија во пресрет на УЕФА Супер купот

Локално - 15.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август. Во рамки на бројните активности за подготвување на теренот за одржувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Гаражата на Владата ја исчистија, но сметот во Куманово и Струмица не

Нетпрес - 16.07.2017

Од животот во Македонија што го ветуваа СДС нема ништо. Се почнаа да реализираат само програмата што ја ветуваа им заостанува. Се што прават во моментот, прават надвор од ветеното и надвор од програмата.

Се чисти и уредува Скопје во пресрет на Суперкупот

МКД - 15.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Суперкупот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август. Во рамки на бројните активности за подготвување на теренот за одржувањето на ...

ВМРО- ДПМНЕ Куманово: Гаражата на Владата ја исчистија, но сметот во Куманово и Струмица не можат да го исчистат

Пулс24 - 16.07.2017

Од животот во Македонија што го ветуваа СДС нема ништо. Се почнаа да реализираат само програмата што ја ветуваа им заостанува. Се што прават во моментот, прават надвор од ветеното и надвор од програмата.

Јавните претпријатија на Град Скопје на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА

Телевизија Нова - 15.07.2017

Јавните претпријатија на Град Скопје интезивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, што ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август, информираат од Градот. Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ работат на просторот околу ...

Скопје ќе се чисти во пресрет на Суперкупот...

Н.Македонија - 15.07.2017

Скопје ќе се чисти во пресрет на Суперкупот Јавните претпријатија на Град Скопје интезивно работат на терен во пресрет на Суперкупот на УЕФА, кој ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август, информираат од Градот.

Скопје ќе „светне“ за Супер купот

Макфакс - 15.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно го чистат градот во пресрет на Супер купот на УЕФА, што ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август. Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ работат на терен околу Градскиот Парк и ...

Интензивно се чисти Скопје во пресрет на големиот фудбалски натпревар

+инфо - 15.07.2017

Се чисти отпадот околу стадионот и центарот на Скопје. Градските јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август.

Јавните претпријатија на Град Скопје на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА

Канал5 - 15.07.2017

Јавните претпријатија на Град Скопје интезивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, што ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август, информираат од Градот. Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ работат на просторот околу ...

Јавните претпријатија на Скопје на терен во пресрет на Супер купот

Република - 15.07.2017

Јавните претпријатија на Град Скопје интезивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, што ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август, информираат од Градот. Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ работат на просторот околу ...

Јавните претпријатија на Град Скопје на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА

Либертас - 15.07.2017

Јавните претпријатија на Град Скопје интезивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, што ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ на 8 август, информираат од Градот. Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ работат на просторот околу ...

Нови клупи и корпи во Градски парк за Супер купот

Вечер - 16.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори" на 8 август Во рамки на бројните активности за подготвување на теренот за одржувањето на ...

Во пресрет на Супер купот Градскиот парк доби нови клупи и корпи за отпадоци

Скопје инфо - 16.07.2017

Градот Скопје и јавните претпријатија интензивно работат на терен во пресрет на Супер купот на УЕФА, коишто ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори" на 8 август. Во рамки на бројните активности за подготвување на теренот за одржувањето на ...