TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 деца повредени во тешка сообраќајна несреќа

24 Вести - 14.11.2017

Десет ученици од основното училште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар беа повредени во сообрајќајната несреќа која се случи на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Возачот на автобусот полн со ученици налетал на комбе кое превезувало леб.

Десет основци повредени во сообраќајка кај Демир Хисар

Сител - 14.11.2017

Наместо во училишните клупи, десет ученици од ОУ Гоце Делчев од Демир Хисар денес завршија во Клиничката болница во Битола по судирот на автобусот со кој се превезувале и комбе. До несреќата дошло околу 07:30 часот, кога автобусот со битолски ...

Учениците повредени во сообраќајката пуштени дома, еден од возачите задржан на лекување

24 Вести - 14.11.2017

Десет ученици се полесно повредени во сообраќајка на комбе и автобус на патот Демир Хисар – Кичево што се случила утринава. Во автобусот се превезувале околу 30 ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар.

Судир на ученички автобус и комби – повредени 10 ученици

Мета - 14.11.2017

Десет ученици од демирхисарското основно училиште „Гоце Делчев“ се повредени откако автобусот со кој се превезувале се судрил со комби. Како што соопшти СВР Битола, во несреќата е повреден и возачот на комбито.

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување

+инфо - 14.11.2017

Сообраќајната несреќа се случи изутрината на патот Демир Хисар - Кичево. Во автобусот се превезуваа 30 ученици од основното училиште „Гоце Делчев“. есет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар ...

10 деца повредени во судир на школски автобус и комбе на патот Демир Хисар - Кичево

Канал5 - 14.11.2017

10 деца од основното училиште ,,Гоце Делчев,, во Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска наутро околу 7 часот и 30 минути откако на патот Демир Хисар Кичево дошло до судир помеѓу школски автобус и комбе, и двете возила ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Алсат-М - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Фокус - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Повредените ученици пуштени на домашно лекување, возачот се’ уште во болница

Канал 77 - 14.11.2017

Еден од возачите на автобусот кој утринава се судри со комбе на на патот Демир Хисар – Кичево е потешко повреден. Десетте повредени деца во сообраќајната незгода веќе се пуштени на домачно лекување – соопшти директорот на Клиничката болница во ...

Десет ученици полесно повредени во сообраќајка кај Демир Хисар

Сакам да кажам - 14.11.2017

Десет ученици се полесно повредени во сообраќајката на комбе и автобус на патот Демир Хисар – Кичево што се случи утринава околу 7.30 часот. Во автобусот се превезувале околу 30 ученици од ОУ „Гоце Делчев“ од Демир Хисар.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

+инфо - 14.11.2017

Повредените се пренесени во Клиничкиот центар во Битола каде им е укажана лекарска помош. Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 7.30 часот на патот ...

Триесет основци повредени во сообраќајка кај Демир Хисар

Exclusive.mk - 14.11.2017

Наместо во училишните клупи, десет ученици од ОУ Гоце Делчев од Демир Хисар денес завршија во Клиничката болница во Битола по судирот на автобусот со кој се превезувале и комбе. До несреќата дошло околу 07:30 часот, кога автобусот со битолски ...

Автобус со ученици се судри со комбе во Демир Хисар

Фокус - 14.11.2017

Во сообраќајна несреќа десет ученици од демирхисарското основно училиште „Гоце Делчев“ се повредени откако автобусот со кој се превезувале се судрил со комби. Како што соопшти СВР Битола, во несреќата е повреден и возачот на комбито.

ДЕТАЛИ за здравствената состојба на учениците и возачите по сообраќајката кај Демир Хисар

Курир - 14.11.2017

Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, информираат дека повредените ученици по укажаната лекарска помош се пуштени дома, а возачот, кој е потешко повреден, е задржан на лекување.

Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Повредени 30 ученици

Press24 - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Прилеп-Битола

Либертас - 12.11.2017

Едно лице го загуби животот, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 17.20 часот на патот Битола-Прилеп кај Тополчани. Повредените се пренесени во клиничката болница во ...

Еден мртов и четворица повредени во сообраќајка кај Битола...

Н.Македонија - 12.11.2017

Еден мртов и четворица повредени во сообраќајка кај Битола Еден мртов и четворица тешко повредени лица е билансот на тешката сообраќајна несреќа која се случи вечерва на патот Битола-Прилеп.

Детален преглед: Списокот на делегатите кои ќе решаваат за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 11.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ на својата веб-страница го објави списокот од 544 делегати кои на вонреден конгрес на 22 и 23 декември ќе избираат нов партиски претседател, откако Никола Груевски поднесе неотповиклива оставка на синоќешниот состанок на Централниот ...

Сообраќајот на патот Битола – Прилеп вечерва е нормализиран околу 20 часот

Локално - 12.11.2017

Сообраќајот на патот Битола-Прилеп вечерва е нормализиран околу 20 часот, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Поради соообраќајна несреќа кај село Тополчани, од 17:45 часот сообраќајот на патот Битола-Прилеп се пренасочуваше по регионалниот пат ...

Едно лице загина, а четворица се тешко повредени во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Локално - 12.11.2017

Едно лице загина, а четворица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи во 17,20 часот попладнево на патот Битола-Прилеп. Сообраќајната несреќаа се случила кај месноста Петти леб при судир помеѓу две патнички возила, при што на лице ...

Нормализиран сообраќајот на патот Битола – Прилеп

Sky - 12.11.2017

Сообраќајот на патот Битола-Прилеп е нормализиран околу 20 часот вечерва, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Поради соообраќајна несреќа кај село Тополчани, од 17:45 часот сообраќајот на патот Битола-Прилеп се пренасочуваше по регионалниот пат ...

Судир на ученички автобус и комби – повредени 10 ученици

Sky - 14.11.2017

Десет ученици од демирхисарското основно училиште „Гоце Делчев“ се повредени откако автобусот со кој се превезувале се судрил со комби. Како што соопшти СВР Битола, во несреќата е повреден и возачот на комбито.

Детали за здравствената состојба на учениците од Демир Хисар

Press24 - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар - Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Учениците се пуштени дома, додека возачот е задржан на лекување.

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Скопје24 - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

24 Вести - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Повредени 10 ученици во судир на ученички автобус и комби

Слободен Печат - 14.11.2017

Десет ученици од демирхисарското основно училиште „Гоце Делчев“ се повредени откако автобусот со кој се превезувале се судрил со комби. Како што соопшти СВР Битола, во несреќата е повреден и возачот на комбито.

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување

Алсат-М - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар – Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Демир Хисар – повредени 30 ученици

Шеталиште - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

Канал5 - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Детали за здравствената состојба на учениците и возачите по сообраќајката кај Демир Хисар

Република - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар – Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, ...

Во сообраќајка повредени триесетина ученици и возачот на автобусот

МКД - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев" од Демир Хисар и возачот на автобусот се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на патот Демир Хисар - Кичево. Како што информираа од МВР околу 7.30 часот на патниот правец Демир ...

Судир на автобус и комбе на патот Демир Хисар – Кичево, повредени 30 ученици

Курир - 14.11.2017

Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што информираа од МВР за МИА, тешко е повреден и возачот на автобусот З.С. (49) од селото Единаковци, Демир Хисар. Повредените се пренесени во Клиничкиот центар во Битола каде им е укажана ...

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување

Либертас - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар – Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, ...

Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Повредени 30 ученици

Сител - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево...

Н.Македонија - 14.11.2017

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - ...

Детали за здравствената состојба на учениците и возачите по сообраќајката кај Демир Хисар

Скопје24 - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар – Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, ...

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Макфакс - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Се судрија автобус со деца и комбе на патот Демир Хисар – Кичево, повредени триесетина ученици

Република - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување...

Н.Македонија - 14.11.2017

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар - Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот.

Автобус со ученици се судри со комбе на патот Демир Хисар-Кичево, има повредени

Newsroom - 14.11.2017

Автобус полн со ученици се судри утрово со комбе на патниот правец Демир Хисар-Кичево, при што има повеќе повредени лица. Како што соопшти полицијата, во несреќата учествувале комбе со битолски регистарски ознаки управувано од С.С.

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Орбис - 14.11.2017

Фото: Архива риесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување

Сител - 14.11.2017

Десет од учениците кои се превезуваа во автобусот кој утринава се судри со комбе на патот Демир Хисар - Кичево се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, ...

Околу 30 ученици повредени во сообраќајна несреќа на патниот правец Демир Хисар – Кичево

Поглед - 14.11.2017

Околу триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа која што се случи утрово во 7:30 часот, на патот Демир Хисар – Кичево, откако автобусот со кој се превезувале учениците, се судрил со Комбе.

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Вечер - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

Телма - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Десет ученици и возачи повредени при судир на автобус со комбе

Фактор - 14.11.2017

Автобус утрово околу 7.30 часот се судри со комбе на патот Демир Хисар - Кичево при што десет деца се полесно повредени, а потешко повреден е еден од возачите на автобусот. Од Клиничката болница во Битола, каде се однесени повредените, информираат ...

Повредените ученици пуштени дома, возачот задржан на лекување

МРТ - 14.11.2017

Автобусот со кој се превезувале учениците се судрил со комбе. Тешко е повреден и возачот на автобусот. Поголем дел од повредените ученици се пуштени на домашно лекување. Изутрината на патот Демир Хисар-Кичево во сообраќајка се повредени 30 основци ...

Триесет ученици повредени во сообраќајка

Нетпрес - 14.11.2017

Околу 30 ученици биле повредени во сообраќајна несреќа која се случила денеска, кога автобусот со кој се превезувале се судрил со друго возило на патот Демир Хисар – Крушево, соопшти полицијата.

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Кајгана - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени при судир на автобусот и комбе на патот Демир Хисар – Кичево

Либертас - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...