TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи, партијата вели тоа е „местенка“

МКД - 13.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи во консултација и по налог на Јавно обвинителство. Кандидатот за советник бил повикан во станица и кај него се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

А1 On - 12.10.2017

„Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува.

Кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ повикан на разговор во МВР

Нова ТВ - 12.10.2017

Во Кочани, кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ бил повикан на разговор во МВР, поради сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи по консултација и налог на Основното јавно обвинителство.

Кандидат за советник од Кочани поткупувал гласачи

+инфо - 12.10.2017

Кај кандидатот е најдена поголема сума на пари и список на гласачи од одреден дел на Кочани. За случајот веднаш било известено Јавното обвинителство. Полицијата од Кочани денеска на информативен разговор повикала маж од овој град, кој бил кандидат ...

Во Кочани уапсен кандидат за советник на ВМРО ДПМНЕ за поткуп на гласачи

Бриф - 12.10.2017

МВР во координација со обвинителството, вечерва во Кочани привела лице кое е дел од листата на советници од редовите на ВМРО ДПМНЕ за град Кочани. Лицето било фатено од страна на полицијата по претходен налог на Јавен обвинител за основано сомнение ...

МВР: Кандидат за советник од листата на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

Фокус - 12.10.2017

Лице од кандидираната листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ вечерва е повикано на разговор во полициска станица во Кочани, под сомнение дека поткупувал гласачи. Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг ...

Кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ за Кочани повикан на разговор во полиција под сомнение за поткуп на гласачи

А1 On - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на информативен разговор лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Тој бил повикан во полициска станица, а неофицијално кај него биле пронајдени пари, списоци на ...

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи

Макфакс - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи во консултација и по налог на Јавно обвинителство. Кандидатот за советник бил повикан во станица и кај него се ...

МВР: Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи

Стандард - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со изборната кампања во Делчево

Алсат-М - 12.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со изборната кампањата во Делчево. Од овој град, ВМРО побара граѓаните да ја казнат Владата, која, како што рекоа, од ден ан ден се повеќе ја уништува економијата и ја остава Македонија во длабоки долгови.

Средба на Груевски со амбасадорите на САД, држави членки на ЕУ и НАТО: Потребни се избори по највисоки стандарди

А1 On - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија, информираа од партијата. На средбата се разговарало за изборната кампања за локалните избори ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Приведен кандидат за советник од опозициската партија – се сомничи за поткуп на гласачи, пронајдени се ...

Sky - 12.10.2017

Денеска во Кочани е приведено лице кое е на советничката листа на опозициската ВМРО, дознава Скај од свои извори. Според информациите се работи за лице од ромска националност, а се сомничи за поткуп на гласачи.

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со ...

Курир - 12.10.2017

Имено, поддршката која граѓаните ја покажуваат кон ВМРО-ДПМНЕ, во повеќе места ги тера од владеачката партија да даваат поткуп, во обид да дојдат до глас повеќе. Делото поткуп е едно од најголемите прекршувања на изборниот законик, според ...

Доколку некој се подготвува за ПОТКУП при избори, проблеми на гласачко место и ПОСЛЕДИЦИТЕ од тоа?!

Маркукуле - 12.10.2017

Локалните избори се на врата. Македонија во недела одново ќе гласа за први луѓе на општините и членови на советот. Од изборната кампања останува утре утрешниот ден, кога на полноќ ќе биде означен изборен молк.

Заев го врати Животот, Груевски ќе ја враќа Светлината

Фактор - 12.10.2017

Црни облаци надвиснале над штотуку ослободеното и „живнато“ македонско небо, се е црно, очајно, безнадежно и безначајно, особено ако сте жесток поддржувач на ВМРО-ДПМНЕ. Веднаш по враќањето на Животот кој го вети Заев започна тежок процес на ...

ВМРО ДПМНЕ реагира на сослушувањето на нивниот кандидат за советник

Нова ТВ - 12.10.2017

Откако попладнево беше објавено дека во Кочани, кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ бил повикан на разговор во МВР, поради сомнение за поткуп на гласачи, од ВМРО ДПМНЕ испратија соопштение до јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира

Курир - 12.10.2017

-Toa e само обид на затскривање на вистинските нерегуларности кои се случија во овој предизборен период, како убиство на кандидат за градоначалник, вперување на пиштоли врз друг кандидат, кршење на изборни штабови и користење на државните ресурси во ...

Приведен кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани под сомнение за поткуп на гласачи

Локално - 12.10.2017

Полицијата во Кочани привело лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Тој е приведен по налог на освовното јавно обвинителствои кај него биле пронајдени пари, списоци на гласачи и друг ...

ОСОМНИЧЕН ЗА ПОТКУП НА ГЛАСАЧИ: Кај кандидат за советник најдени пари и списоци

Фактор - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Кандидатот за советник е повикан во станица. Кај него се пронајдени пари, списоци со гласачи и други материјали.

Груевски на средба со амбасадорите на САД, државите членки на ЕУ и НАТО, посочени низата прекршувања во текот на ...

Курир - 12.10.2017

-Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беше посочено дека во текот на кампањата се забележени низа прекршувања на изборниот процес, физички инциденти, демолирања на штабови, како и злоупотреба на државните ресурси во партиски цели.

СДСМ ги подмачка паланчани да заокружат 19: Во полициско присуство се поткупуваат гласачи со зејтин (ФОТО)

Република - 12.10.2017

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ја вмеша и полицијата, полицијата која е под негова контрола, пишува ...

ФОТО: Победничка атмосфера во Берово, голема поддршка за кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Атанасов

Курир - 11.10.2017

На масовниот митинг вечерва се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Атанасов и пред граѓаните им вети изградба на нов градски пазар, нов стадион со соблекувална, бесплатни обуки за учениците по информатика и страбски ...

Анкети: Скопје останува за Трајановски, СДСМ води во Карпош

Скопје инфо - 11.10.2017

Телевизија Телма не соопшти податоци од анкетата за рејтингот на кандидатите за градоначалници на скопските општини, со објаснување дека статистичка грешка е поголема од 6%. Според телевизијата кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Центар, ...

Атанасоски за Публикум: Лицемерно е да изразам поддршка на кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ!

10без10 - 11.10.2017

Влатко Атанасоски, истакнат политичар и поранешен координатор на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, овој пат нема да го даде својот глас за својот сопартиец Марјан Ристески, иако токму Атанасоски беше силна поддршка на Ристески, во време ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

Либертас - 12.10.2017

Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува. Toa e само обид на затскривање на вистинските нерегуларности кои се случија во овој предизборен период, како ...

Приведен кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за поткуп на гласачи

Точка - 13.10.2017

Министерството за внатрешни работи извести дека во Кочани е приведено лице на листата на советници од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи во консултација и по налог на Јавно обвинителство.

ВМРО-ДПМНЕ побара од амбасадорите фер и демократски избори

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес оствари средба со амбасадорите на САД и на државите членки на Европската унија и НАТО во Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања и нејзиниот тек.Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беше посочено ...

Беровчани со голема поддршка за кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Атанасов (фотогалерија)

Република - 11.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва одржа митинг во Берово каде пред жителите кои се собраа во голем број ја претстави „новата ера“. На масовниот митинг вечерва се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сослушувањето на нашиот кандидат за советник во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од изборниот пораз

Стандард - 12.10.2017

„Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува“, се вели во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите мора да бидат спроведени по највисоките стандарди

Сител - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес (12 октомври, 2017 година) оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања, и нејзиниот тек.

Беровчани со голема поддршка за кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Атанасов

Вечер - 11.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва одржа митинг во Берово каде пред жителите кои се собраа во голем број ја претстави „новата ера". На масовниот митинг вечерва се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира

Сител - 12.10.2017

Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ побара од амбасадорите фер и демократски избори

+инфо - 12.10.2017

Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беше посочено дека во текот на кампањата се забележени низа прекршувања на изборниот процес. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари средба со амбасадорите на САД и на државите членки на Европската Унија ...

ВМРО ДПМНЕ реагира за сослушувањето на кандидат за советник во Кочани

Нетпрес - 12.10.2017

Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски со амбасадорите: Низа предизборни прекршувања

Нетпрес - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања, и нејзиниот тек, се вели во партиското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека и нивниот кандидат осомничен за поткуп е наместен

Фокус - 12.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ е силно и ужива голема поддршка кај граѓаните, тоа е болката на СДС и причината за сите местенки, реагира ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното повикување на разговор во полициска станица на нивен кандидат за советник во Кочани под сомнение дека ...

Средба на Груевски со амбасадорите на САД, држави членки на ЕУ и НАТО: Потребни се избори по највисоки стандарди

Локално - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија, информираа од партијата. На средбата се разговарало за изборната кампања за локалните избори ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

Локално - 12.10.2017

„Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува.

Груевски до амбасадорите: Власта да престане со злоупотреба на државните институции

МКД - 12.10.2017

Изборната кампања и нејзиниот тек беа тема на разговор на денешната средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, со амбасадорите на САД и на земји членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија.

Груевски на средба со амбасадорите на САД, државите-членки на ЕУ и НАТО, посочени низата прекршувања во текот на ...

Република - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања, и нејзиниот тек, се вели во партиското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите мора да бидат спроведени по највисоките стандарди

Телевизија Нова - 12.10.2017

Никола Груевски денесска оствари средба со амбасадорите на САД, држави членки на Европската Унија и НАТО во Република Македонија.Тема на разговор беше изборната кампања, и нејзиниот тек. Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беше посочено дека во текот на ...

ВМРО-ДПМНЕ побара од амбасадорите фер и демократски избори

Sky - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари средба со амбасадорите на САД и на државите членки на Европската Унија и НАТО во Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања и нејзиниот тек.Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беше посочено ...

Груевски им се пожали на амбасадорите дека власта ги злоупотребувала институциите

Мета - 12.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска имал средба со амбасадорите на САД, на државите членки на Европската Унија и на НАТО во земјава, на која од страна на партијата било посочено дека во текот на кампањата се забележени низа прекршувања на ...

ВМРО-ДПМНЕ побара од амбасадорите фер и демократски избори

Точка - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари средба со амбасадорите на САД и на државите членки на Европската Унија и НАТО во Македонија. Тема на разговор беше изборната кампања и нејзиниот тек.

Груевски им се пожали на амбасадорите дека власта ги злоупотребувала институциите

Либертас - 12.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска имал средба со амбасадорите на САД, на државите членки на Европската Унија и на НАТО во земјава, на која од страна на партијата било посочено дека во текот на кампањата се забележени низа прекршувања ...