TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛИ2017/ Груевски: Ние сме ВМРО и ВМРО не се плаши од никого

Либертас - 07.10.2017

Ова не се обични локални избори. Не гласаме за да донесеме само градоначалници и советници, туку ќе одлучиме каква ќе биде Македонија по 15 октомври, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од вечерашниот митинг во Прилеп.

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Слободен Печат - 06.10.2017

„Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста. Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и од Владата.

ЛИ2017/ Груевски: СДСМ води политика на флоскули и празни зборови

Вечер - 07.10.2017

Ова не се обични локални избори. Не гласаме за да донесеме само градоначалници и советници, туку ќе одлучиме каква ќе биде Македонија по 15 октомври, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од вечерашниот митинг во Прилеп Ова не се обични ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Либертас - 06.10.2017

„Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Благој Шаклевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше ...

„Старата гарда“ на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува кон реформаторите

+инфо - 05.10.2017

Оваа група реформатори, заедно со нас ветераните, гледа дека постои незадоволство во партијата, рече Ѓулистана Марковска Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка ...

Реформаторите на средби со сите општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ, велат стравот исчезнува

Фокус - 05.10.2017

Иницијаторите за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно се на терен и остваруваат средби со партиските членови по општинските комитети на партијата. Еден од инизијаторите, Петар Богојески за „Фокус“ вели дека посетеноста е различна од ...

(ВИДЕО) Марковска: Бараме реформи во ВМРО-ДПМНЕ и оставка на Груевски

А1 On - 05.10.2017

Ние ветераните од ВМРО-ДПМНЕ се решивме активно да се вклучиме во сите активности на реформаторите. Промените се природна појава и се што тргнало мора да се заврши, изјави пратеничката од првиот состав на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓулистана Марковска.

Ѓулистана Марковска им се приклучи на реформаторите

Фокус - 05.10.2017

Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка на реформаторите кои бараат оставка од претседателот Никола Груевски.

Груевски намерно ги губи изборите?!

Слободен Печат - 05.10.2017

Лидерот на опозициската партија и поранешен премиер, Никола Груевски, со години е користен како заложник за уништување на македонската држава, тврдат аналитичари блиски до раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Ние не нудиме басни, лаги и приказни, ние нудиме конкретни проекти

Курир - 05.10.2017

-Нудат живот, а забораваат што оставија. Оставија пустош после цунамито наречено Влада на Социјал-демократскиот сојуз. А со пустошот и ужасот продолжува и оваа Влада која што ја предводи Зоран Заев и Социјал-демократскиот Сојуз.

ВМРО-НП: Нашиот став е јасен- целата поддршка на овие локални избори ја даваме на кандидатот Зоран Илиоски и ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 05.10.2017

-Александар Делов, носител на листа на Павле Трајанов од последните парламентарни избори и Кире Климевски, шеф на изборниот штаб на Љубе Бошковски поддржани од неколку членови на ВМРО-НП организирале приватна забава на која искажале поддршка на СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сака да профитира на несреќи, институциите веднаш постапуваат по прекршувањата на законите

Слободен Печат - 05.10.2017

„Крајно неодговорно е тоа што ВМРО-ДПМНЕ се обидува да поентира на несреќата на едно семејство. Со таквото однесување, злоупотребувајќи жртви на насилство, ВМРО-ДПМНЕ прави злостор кон јавноста.

Груевски: Власта демонстрира сила

Позитив.мк - 05.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот во Ресен рече дека власта работи незаконски, но и демонстрира сила. – Кандидатот за градоначалник во Шуто Оризари беше претепан до бессознание, друг наш кандидат беше погоден со куршум, на ...

Ветераните на ВМРО-ДПМНЕ денеска и официјално ќе се приклучат на Реформаторите

Бриф - 05.10.2017

Ветераните на ВМРО-ДПМНЕ, со изјави за јавноста, ќе им се приклучат на Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ. Над 30.000 членови на ВМРО-ДПМНЕ ја дадоа својата поддршка за Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ, за само неколку месеци.

СДСМ го демантира ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ не се продава

Макфакс - 06.10.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава, порачуваат од СДСМ реагирајќи на изјавите од опозицијата. „Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста.

Ветераните на ВМРО-ДПМНЕ бараат темелни промени во партијата

Макфакс - 05.10.2017

Ветраните од ВМРО-ДПМНЕ најавија активно вклучување во сите активности на реформаторите. Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Ѓулистана Марковска, истакна дека промените се природна појава и се што тргнало мора да се заврши.

РЕФОРМАТОРИТЕ ЗАСИЛЕНИ СО СТАРИ ЧЛЕНОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу нив и екс пратеничката Ѓулистана Марковска

Фактор - 05.10.2017

Група членови на ВМРО-ДПМНЕ кои се дел од партијата уште од основањето денеска дадoa целосна поддршка на реформаторите кои бараат оставка од лидерот, Никола Груевски. Ѓулистана Марковска, која беше пратеничка во првиот парламентарен состав ...

„Старата гарда“ на ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Никола Груевски

МКД - 05.10.2017

Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка на реформаторите кои бараат смена на претседателот Никола Груевски .

Груевски намерно ги губи изборите?!

+инфо - 05.10.2017

Лидерот на опозициската партија и поранешен премиер, Никола Груевски, со години е користен како заложник за уништување на македонската држава. Целта на Никола Груевски е неговата партија да ги загуби претстојните локални избори, а за поразот да го ...

Мицкоски: Ние не нудиме басни, лаги и приказни, ние нудиме конкретни проекти

Телевизија Нова - 05.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ секогаш во минатото била темел на нашата татковина, по тој пат ќе продолжи да чекори и понатаму, истакна на денешниот митинг во Кисела вода носителот на листата на советници за Град Скопје и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

ВМРО-НП: Целосна поддршка даваме на кандидатот Зоран Илиоски и ВМРО-ДПМНЕ

Република - 05.10.2017

Ставот на општинското раководство на ВМРО-НП е јасен и целата поддршка на овие локални избори ја даваат на кандидатот Зоран Илиоснки и партијата ВМРО-ДПМНЕ. -Александар Делов, носител на листа на Павле Трајанов од последните парламентарни избори и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сака да профитира на несреќи, институциите веднаш постапуваат по прекршувањата на законите

Либертас - 05.10.2017

„Крајно неодговорно е тоа што ВМРО-ДПМНЕ се обидува да поентира на несреќата на едно семејство. Со таквото однесување, злоупотребувајќи жртви на насилство, ВМРО-ДПМНЕ прави злостор кон јавноста“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на ...

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Локално - 06.10.2017

Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста. Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и од Владата.

Ветераните на ВМРО-ДПМНЕ бараат темелни промени во партијата

Точка - 05.10.2017

Ветраните од ВМРО-ДПМНЕ најавија активно вклучување во сите активности на реформаторите. Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Ѓулистана Марковска, истакна дека промените се природна појава и се што тргнало мора да се заврши.

„Старата гарда” на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува кон реформаторите

Слободен Печат - 05.10.2017

Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка на реформаторите кои бараат смена на претседателот Никола Груевски.

Гласате за напредна Македонија, напредна општина и развиено Скопје: Ние не нудиме басни, лаги и приказни, ние нудиме ...

Република - 05.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ секогаш во минатото била темел на нашата татковина, по тој пат ќе продолжи да чекори и понатаму, истакна на денешниот митинг во Кисела вода носителот на листата на советници за Град Скопје и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

ВМРО-НП: Нашиот став е јасен- целата поддршка на овие локални избори ја даваме на кандидатот Зоран Илиоски и ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 05.10.2017

Ставот на општинското раководство на ВМРО-НП е јасен и целата поддршка на овие локални избори ја даваат на кандидатот Зоран Илиоснки и партијата ВМРО-ДПМНЕ. -Александар Делов, носител на листа на Павле Трајанов од последните парламентарни избори и ...

СДСМ: ЕЛЕМ не се продава

Стандард - 06.10.2017

“Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста”, соопштија од СДСМ. “Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и ...

„Старата гарда“ на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува кон реформаторите

Стандард - 05.10.2017

Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка на реформаторите кои бараат смена на претседателот Никола Груевски.

Нивниот став е јасен! Еве на кого ВМРО-Народна партија ја даде целата поддршка на локалните избори

Бизнис Вести - 06.10.2017

-Александар Делов, носител на листа на Павле Трајанов од последните парламентарни избори и Кире Климевски, шеф на изборниот штаб на Љубе Бошковски поддржани од неколку членови на ВМРО-НП организирале приватна забава на која искажале поддршка на СДСМ.

„Старата гарда“ на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува кон реформаторите

Канал5 - 05.10.2017

Старата гарда на ВМРО-ДПМНЕ, како што се нарекуваат членовите кои се од основањето на партијата, денеска даде целосна поддршка на реформаторите кои бараат смена на претседателот Никола Груевски.

СДСМ го демантира ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ не се продава

Точка - 06.10.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава, порачуваат од СДСМ реагирајќи на изјавите од опозицијата. „Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста.