TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Невреме во Западна Србија - паѓаше град и дожд

Фактор - 13.08.2017

Силно невреме со град вчера ја зафати Србија. Градот направил големи штети на земјоделските култури, а бил со големина на грашок. Според српските медиуми, по големото невреме во Чачак имало и два пожари, а сообраќајот низ погодените делови се ...

ВИДЕО: Силно невреме со град ја зафати Србија

А1 On - 12.08.2017

Силно невреме проследено со голема количина на град ја зафати денеска Србија и создаде атмосфера како на вистинска зима. Градот направил и големи штети по земјоделските култури, а бил со големина на грашок.

ВИДЕО: Невреме проследено со дожд и град и во Србија

Press24 - 13.08.2017

Силно невреме со град вчера ја зафати Србија. Градот направил големи штети на земјоделските култури, а бил со големина на грашок. Според српските медиуми, по големото невреме во Чачак имало и два пожари, а сообраќајот низ погодените делови се ...