TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест години затвор за сопругот на шпанската принцеза Кристина

Нова ТВ - 17.02.2017

Сестрата на шпанскиот крал Фелипе, Принцезата Кристина, денеска е ослободена од обвинението за даночна измама, но нејзиниот сопруг Инаки Урдагарин е осуден на 6 години и три месеци затвор поради малверзација.

Шест години затвор за ракометната легенда

Екипа - 17.02.2017

Поранешниот шпански ракометар, Инаки Урдангарин, осуден е на шест години и три месеци затвор за проневера на шест милиони евра во „случајот Ноос“. Легендарниот ракомет кој е во брак со шпанската принцеза Кристина, во 2011 година беше осуден за ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за даночно затајување

А1 On - 17.02.2017

Шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, е ослободена од обвинението за соучесништво во затајување данок, Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот шпански ракометар ...

Поранешен играч на Барселона осуден на затворска казна

24 Ракомет - 17.02.2017

Некогашниот шпански репрезентативец Инаки Урдангарин е осуден на затворск аказна од 6 години и три месеци поради проневера на шест милиони евра. Тој во својата кариера играше за Барселона и шестпати беше првак на Европа.

Затвор и парични казни за членови на шпанското кралско семејство...

Н.Македонија - 17.02.2017

Затвор и парични казни за членови на шпанското кралско семејство Шпанскиот суд на принцезата Кристина и изрече парична казна од 265.000 евра, а на нејзиниот сопруг Инаки Урдангарин затворска казна од шест години и три месеци поради мултимилионска ...

Шест години затвор за сопругот на шпанската принцеза Кристина

Тера - 17.02.2017

Сестрата на шпанскиот крал Фелипе, Принцезата Кристина, денеска е ослободена од обвинението за даночна измама, но нејзиниот сопруг Инаки Урдагарин е осуден на 6 години и три месеци затвор поради малверзација.

Ракометна легенда осудена на шест години затвор

Вечер - 17.02.2017

Поранешниот шпански ракометар Инаки Урдангарин, осуден е на шест години и три месеци затвор за проневера на шест милиони евра во „случајот Ноос". Легендарниот ракомет кој е во брак со шпанската принцеза Кристина, во 2011 година беше осуден за ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за затајување данок

Мета - 17.02.2017

Судот во Шпанија ја ослободи шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, од обвинението за соучесништво во затајување данок. Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за затајување данок

Локално - 17.02.2017

Судот во Шпанија ја ослободи шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, од обвинението за соучесништво во затајување данок. Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за даночно затајување

Популарно - 17.02.2017

Шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, е ослободена од обвинението за соучесништво во затајување данок. Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот шпански ракометар ...

Принцезата ослободена од затајување данок

Република - 17.02.2017

Шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, е ослободена од обвинението за соучесништво во затајување данок, Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот шпански ракометар ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за затајување данок

Слободен Печат - 17.02.2017

Судот во Шпанија ја ослободи шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, од обвинението за соучесништво во затајување данок. Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот ...

Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за даночно затајување

Lider - 18.02.2017

Шпанската принцеза Кристина, сестра на шпанскиот крал Фелипе Шести, е ослободена од обвинението за соучесништво во затајување данок, Принцезата беше обвинета дека му помагала во затајувањето данок на нејзиниот сопруг, поранешениот шпански ракометар ...