TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 10.11.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Сончево со умерена облачност и температура до 18 степени

Мета - 10.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Утринската температура се движи од минус 1 до седум Целзиусови степени, а дневната ќе ...

Викенд временска прогноза... Какво време да очекуваме во наредниот период?

Факултети - 10.11.2017

Денес е петок, 10 ноември 2017 година, 314-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:10, а ќе зајде во 16:23 часот. Денот ќе трае 10 часа и 13 минути. Во овие утрински часови по котлините имаме појава на магла која што условува видливост и до 100 ...

Метео: Сончево со умерена облачност

МРТ - 09.11.2017

Температурата во Скопје ќе достигне до 15, а максималната дневна до 18 степени. Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб ветер претежно од југозападен правец. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Облачно и врнежливо време без снег до крајот на овој месец

Скопје инфо - 09.11.2017

Облачно и врнежливо време, но без снег прогнозираат светските метеролошки сервиси за времето во Скопје до крајот на овој месец. Оваа седмица ќе имаме променливо време. По денешното ведро и сончево време, утре во текот на денот се очекува преодна ...

Очекувајте обилни врнежи од дожд и снег – ЕВЕ ОД КОГА

Sky - 09.11.2017

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини со појава на утринска магла. Во вечерните ќе има зголемување на облачноста. Дневната температура ќе се движи до 10 до 18 степени.

Одложено судењето за „Тотал“ и Латас побара да снимаат рочиштата

еМагазин - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Newsroom - 02.12.2017

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни на запад и исток, а кон југ и со услови за грмежи. На планините над 2000 м.н.в. ќе има повремен слаб снег. Дневните температури ќе бидат во интервал од 5 до 13 степени, во ...

Сончево со умерена облачност

Локално - 10.11.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини со појава на утринска магла. Во вечерните ќе има зголемување на облачноста. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.

Облачно со повремен дожд и ветер

МКД - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Република - 11.11.2017

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Дневните температури ќе се движат во интервал од 5 до 13 степени, во Скопје до 10 ...

Сончево со умерена облачност

Newsroom - 06.12.2017

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од 3 до 12 степени, во Скопје до 9 степени.

Денес сончево со умерена облачност, утре дожд

Тера - 10.11.2017

Сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел пвторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната видливост ќе се зголеми.

Сончево со утринска магла, од утре дожд...

Н.Македонија - 10.11.2017

Сончево со утринска магла, од утре дожд Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Времето денеска сончево со температура до 18 степени

Макфакс - 10.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел повторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната ...

Сончево со утринска магла, утре дожд

МКД - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Времето денеска сончево со температура до 18 степени

Вечер - 10.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел повторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната ...

Денес сончево со утринска магла, од утре дожд

Бриф - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Денеска сончево со температура до 18 степени

Денар - 10.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел повторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната ...

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Сител - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Времето денеска сончево со температура до 18 степени

Точка - 10.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел повторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната ...

Денес сончево со утринска магла, од утре дожд

Exclusive.mk - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Времето со нови изненадувања, еве од кога да очекувате снег

Sky - 10.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Во северозападниот дел повторно ќе има услови за слаб локален дожд. По одделни котлините со појава на магла, но преку денот хоризонталната и вертикалната ...

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Курир - 10.11.2017

Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје слично време со слаб југозападен ветер и температура до 15 степени. Од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе дува и умерен ...

Утрово кочан ладно - циклон доаѓа над Македонија, ова се температурите

Press24 - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Повторно дожд! Еве какво време не очекува за викенд

Пулс24 - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Канал5 - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Денеска сончево со утринска магла, од утре дожд

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Времето денеска: Сончево со утринска магла, од утре дожд

Канал 77 - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Од утре дожд

Нетпрес - 01.02.2018

Повремени врнежи од дожд и засилен јужен ветер најавуваат метеоролозите за утре, а за сабота со поголем интензитет. Облачноста ќе почне утре од запад, а на исток и понекаде во ценралните делови ќе има послаби врнежи.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Идивиди - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Слободен Печат - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Од утре дожд – денеска сончево со утринска магла

Шеталиште - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Денеска сончево со утринска магла, од утре дожд

Република - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Скопје24 - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

А1 On - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Орбис - 10.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.

Сончево со утринска магла, од утре дожд

Алфа - 10.11.2017

Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на ...