TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беше голман од светска класа, идол на публиката на Металург, а сега за живот заработува возејки такси

Поглед - 09.11.2017

Дарко Станиќ, е името и презимето на поранешниот голман на Металург. Српскиот интернационалец својата селекција ја одведе и до медал на ЕП, и своевремено беше голман од светска класа. Но сега животот му зададе нов удар, иако настапуваше во силни ...

Сезонава игра во одлична форма: Дејан Манасков е меѓу најдобрите стрелци во Веспрем

24 Ракомет - 09.11.2017

Левото крило на репрезентацијата на Македонија и на екипата на Веспрем, Дејан Манасков сезонава игра во одлична форма. Тој е меѓу најдобрите стрелци за својот тим и се наоѓа на високото 4. место на клупската ранг-листа со 41 погодок.

Судбина: Дарко Станиќ – миленикот на Металург денес вози такси во Белград

Спортклуб - 09.11.2017

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова ...

Дарко Станиќ за 24Ракомет потврди: Разговараме со Вардар, но уште нема потпис

24 Ракомет - 09.11.2017

Од 2011 до 2014 година ги излудуваше своите противници на голот на Металург. Во салата во Автокоманда, но и во Борис Трајковски беше едноставно несовладлив. Знаеше да собере по дваесетина одбрани на натпревар и заслужуваше на раце да биде изнесен од ...

Последна сезона на шампионски Вардар?

Слободен Печат - 09.11.2017

Наводно Штербик имал намера трајно да се насели во Унгарија, каде има поголем број пријатели и роднини, а веќе извесно време и инвестирал значителни средства во повеќе бизниси. Доколку се земат за точни написите објавени во шпанскиот спортски весник ...

„Марка“ информира: Познат е новиот клуб на Штербик!

Дерби - 08.11.2017

Македонскиот ракоментен првак Вардар оваа година ги доживеа најубавите моменти во својата историја откако успеа да стане европски шампион победувајќи го ПСЖ во големото финале, но покрај позитивните влијанија од овој огромен успех, пристигнаа и ...

Од Арсиќ до Шариќ, кој би можел да биде наследник на Штербик?

24 Ракомет - 08.11.2017

Вардар е европски шампион, неисцрплива тема за спортските медиуми во Македонија, регионот и Европа. Иако се уште нема официјална потврда од „црвено-црните“, следната сезона Вардар ќе биде во изменет состав.

Стигна уште една потврда – Штербик си оди во Вардар и се враќа во поранешниот клуб

Поглед - 08.11.2017

Шпанскиот медиумски гигант „Марка“ кој што ретко греши, ако не и никогаш, пласираше денес една информација и тоа како интересна за македонската спортск јавност. Нормално ќе биде да се реализира трансферот, веќе се знае прилично се и договорот е ...

Дарко Станиќ – миленикот на Металург денес вози такси во Белград

Република - 09.11.2017

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова ...

Станиќ: Уште нема ништо конкретно со Вардар

Курир - 09.11.2017

Дарко Станиќ беше виден неколкупати во Скопје, а тој вели дека секогаш со задоволство го посетува главниот град на Македонија. – Во последните два месеци бев во Скопје петпати, но сето тоа беше од приватни причини. Се видов и со Сергеј Самсоненко.

„Марка“ информира: Познат е новиот клуб на Штербик!

Точка - 08.11.2017

Македонскиот ракоментен првак Вардар оваа година ги доживеа најубавите моменти во својата историја откако успеа да стане европски шампион победувајќи го ПСЖ во големото финале, но покрај позитивните влијанија од овој огромен успех, пристигнаа и ...

Дарко Станиќ денес вози такси во Белград

Курир - 09.11.2017

Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова работа во последниот месец, а тоа е возач на такси. Од нешто мора да се живее, па работа си е работа.

Станиќ: Уште нема ништо конкретно со Вардар

Канал5 - 09.11.2017

Српскиот ракометен голман Дарко Станиќ потврди дека имал разговори со првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко, но дека засега нема ништо конкретно околу неговиот ангажман во редовите на европскиот и македонски шампион.

Дарко Станиќ денес вози такси во Белград

Локално - 09.11.2017

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Извори од Белград за порталот sportclub.mk открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да ...

Станиќ: Се видов и разговарав со Самсоненко ...

Сител - 10.11.2017

Српскиот ракометен голман Дарко Станиќ, потврди дека имал разговори со првиот човек на Вардар,Сергеј Самсоненко, но дека засега нема нишко конкретно околу неговиот ангажман во редовите на европскиот и македонски шампион.

ШОК: Дарко Станиќ – миленикот на Металург денес вози такси во Белград

Exclusive.mk - 09.11.2017

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова ...

Дарко Станиќ – миленикот на Металург денес вози такси во Белград

Сител - 09.11.2017

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова ...