TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крвава тепачка пред гимназијата Јосип Броз Тито, кој кого тепал, полицијата во дилема

Сител - 09.11.2017

Вчера околу 14,00 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица А.Х. (17) и К.А. (18) кои што во Средното училиште “Јосип Броз Тито“ по претходна вербална расправа се степале ...

Тепачка во гимназијата „Јосип Броз Тито“, децата си размениле удари, родителите кривични пријави

Фокус - 09.11.2017

Двајца средношколци на возраст од 17 и 18 години се степале вчера околу 14.00 часот во скопската гимназија „Јосип Броз Тито“. Како што велат од полицијата на тепачката и претходела вербална расправија, по што средношколците си размениле по неколку ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“

А1 On - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Тепачка во средното училиште „Јосип Броз Тито“, повредени 3 лица

Курир - 09.11.2017

Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица А.Х. (17) и К.А. (18) кои што во Средното училиште „Јосип Броз Тито“ по претходна вербална ...

Воспалението на бели дробови - најголем убиец на децата помлади од пет години

еМагазин - 05.12.2017

Воспалението на белите дробови е акутна инфективна болест на дишните патишта, од која во светот годишно најмногу умираат деца под петгодишна возраст. Тоа значи дека оваа болест е причина за смртта на малите деца многу повеќе отколку дијареја, ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“, повредени три лица

ТВ21 - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Крвава тепачка во гимназијата „Јосип Броз Тито“, не се знае кој кого удирал!

Република - 09.11.2017

Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица А.Х. (17) и К.А. (18) кои што во Средното училиште „Јосип Броз Тито“ по претходна вербална ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“, повредени три лица

+инфо - 09.11.2017

Околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица... Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“

Орбис - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито”, повредени три лица

Слободен Печат - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Тепачка во средното училиште „Јосип Броз Тито“, има повредени

Скопје24 - 09.11.2017

Двајца средношколци на возраст од 17 и 18 години се степале вчера околу 14.00 часот во скопската гимназија „Јосип Броз Тито“. Како што велат од полицијата на тепачката и претходела вербална расправија, по што средношколците си размениле по неколку ...

Тројца повредени во тепачка во средното училиште „Јосип Броз Тито“

Нетпрес - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Тепачка во која учествувале ученици и родител во средното училиште „Јосип Броз Тито“, повредени три лица

Либертас - 09.11.2017

– Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС ...

Тепачка во гимназијата „Јосип Броз Тито“, децата се степале, родителите заработиле кривични пријави

Press24 - 09.11.2017

Двајца средношколци на возраст од 17 и 18 години се степале вчера околу 14.00 часот во скопската гимназија „Јосип Броз Тито“. Како што се вели во соопштението од полицијата на тепачката и претходела вербална расправија, по што средношколците си ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“, повредени три лица

Канал5 - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Брутална тепачка пред средно училиште во Скопје

Press24 - 09.11.2017

По вербална расправија во средното училиште „Јосип Броз Тито“ 18-годишниот К.А. и 17-годишниот А.Х. се степале разменувајќи си по неколку удари во пределот на главата и телото, со што се здобиле со телесни повреди во вид на модринки и црвенило.

Во тепачка на средношколци се вмешал таткото на едниот од нив

МКД - 09.11.2017

Вчера околу 14 часот од страна на полициски службеници на полициската станица-Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица А.Х. (17) и К.А. (18) кои што во Средното училиште "Јосип Броз Тито" по претходна вербална ...

Тепачка помеѓу родител и ученици во “Јосип Броз Тито”, тројца се повредени

iPortal - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Тепачка во средно училиште „Јосип Броз Тито“

Локално - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

ТЕПАЧКА МЕЃУ СРЕДНОШКОЛЦИ: Се вмешал и родител

Фактор - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка која се случила вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито. Во тепачката учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Околу 14 часот полициски службеници од ПС Центар констатирале ...

Пријавена тепачка на ученици од ЈБТ

365 - 09.11.2017

Двајца ученици се степале во средното училиште „Јосип Броз Тито“, а настрадал и 17-годишникот кој се обидел да ги раздели. Случајот е потврден од страна на МВР и е внесен во Дневниот билтен: На 08.11.2017 околу 14,00 часот од страна на полициски ...

Тепачка во средното училиште „Јосип Броз Тито“, повредени 3 лица

Скопје инфо - 09.11.2017

Тројца средношколци се повредени во тепачка вчера попладне во средното училиште Јосип Броз Тито, во која учествувал и родителот на еден од повредените средношколци. Како што соопшти МВР, околу 14 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар ...

Крвава тепачка пред гимназијата Јосип Броз Тито

МК News - 09.11.2017

Вчера околу 14,00 часот од страна на полициски службеници на ПС Центар констатирано е нарушување на јавен ред и мир од страна на две лица А.Х. (17) и К.А. (18) кои што во Средното училиште “Јосип Броз Тито“ по претходна вербална расправа се степале ...