TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патрис Евра дополнително казнет од УЕФА поради скандалот во Португалија

Спортклуб - 10.11.2017

Екс фудбалерот на Марсеј, Патрис Евра, доби седум месеци суспензија од УЕФА, поради удирањето на навивач крај аут линијата на мечот во Португалија против Гимараеш. Скандирањата и навредите на расна основа, му засметаа на Пат Евра, по што овој збесна ...

„Тепачот“ Евра доби отказ и седумесечна суспензија од УЕФА!

Gol.mk - 10.11.2017

Патрис Евра, поранешниот француски репрезентативец и член на Олимпик Марсеј, доби суспензија од УЕФА поради испадот на натпреварот во Лигата на Европа против Гимараеш. Французинот со класичен „кунг-фу“ удар, во стилот на Кантона, нокаутира навивач ...

Позната е казната: Двоен удар за Евра по кунг-фу испадот на средбата со Гимараеш

Дерби - 10.11.2017

Искусниот дефанзивец, Патрис Евра направи голем инцидент и реши да се пресмета со навивачите на Олимпик Марсеј во очи на средбата со Виторија Гимараеш во Лига Европа. Пред тој меч на 2 ноември во Португалија Евра повеќе не можеше да издржи и му ...

Евра доби суспензија и отказ

Макфакс - 10.11.2017

УЕФА му додели суспензија на Патрис Евра од сите европски натпреварувања до 30 јуни 2018 година, додека Олимпик Марсеј му ја покажа вратата на ветеранот по скандалозниот удар кон навивач на меч од Лигата на Европа.

Црн ден за Евра, Марсеј го отпушти, УЕФА го суспендираше седум месеци

24Фудбал - 10.11.2017

Патрис Евра го раскина договорот со Марсеј и доби седум месеци суспензија од УЕФА за удирањето на фанот пред натпреварот со Виторија Гимараеш во Лига Европа. Пред почетокот на мечот, Евра имаше инцидент со своите навивачи во кои со нога удри еден ...

ОФИЦИЈАЛНО: Евра заработи отказ, суспензија и парична казна!

Спортски - 10.11.2017

Официјално од Марсеј во денешното соопштение преку кое се обратија објавија дека го осудуваат нападот на Патрис Евра врз еден од фановите. Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед и Јувентус и официјално заработи отказ од клубот.

Евра доби седум месеци суспензија од УЕФА и отказ од Олимпик Марсеј

Екипа - 10.11.2017

Дисциплинската Комисија при УЕФА го казни Патрис Евра со огромни седум месеци суспензија поради скандалозниот гест на искусниот дефанзивец, кој физички нападна еден од навивачите на својот тим Олимпик Марсеј пред дуелот од Лигата на Европа против ...

Официјално: Евра заработи отказ од Марсеј

СуперСпорт - 10.11.2017

Од Марсеј денес со официјално соопштение се обратија до јавноста по повод настаните со нападот на Патрис Евра врз еден фан. Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и Јувентус и официјално е отпуштен од францускиот клуб.

Суспензија, парична казна и отказ за тепачот Евра (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Фудбалерот на Олимпик Марсеј, Патрис Евра не смее да игра во натпреварување организирано од УЕФА во следните седум месеци. Французинот со нога удри еден навивач на својот тим пред почетокот на натпреварот со Виторија на гостински терен во рамки на ...

Евра исфрлен од фудбалот за 7 месеци

Стандард - 10.11.2017

Поранешниот репрезентативец на Франција, Патрис Евра е изваден од фудбалот до крајот на сезоната, а освен тоа, Олимпик Марсеј го отпушти. Ова е казната за инцидентот во кој дефанзивецот удри фан на тимот пред почетокот на дуелот против Виторија ...

Евра доби суспензија и отказ

Вечер - 10.11.2017

УЕФА му додели суспензија на Патрис Евра од сите европски натпреварувања до 30 јуни 2018 година, додека Олимпик Марсеј му ја покажа вратата на ветеранот по скандалозниот удар кон навивач на меч од Лигата на Европа.

Евра доби седум месеци суспензија од УЕФА и отказ од Марсеј!

МКД - 10.11.2017

Францускиот дефанзивец, Патрис Евра го раскина договорот со Марсеј и доби седум месеци суспензија од УЕФА за удирањето на фанот пред натпреварот со Виторија Гимараеш во Лига Европа. Пред почетокот на мечот, Евра имаше инцидент со своите навивачи во ...

Евра доби отказ од Марсеј, казнет и од УЕФА

Newsroom - 10.11.2017

Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед и Јувентус Патрис Евра денеска доби отказ од Марсеј, заради инцидентот со удирањето на еден навивач. Покрај тоа, Евра заработи и суспензија од УЕФА и со тоа нема да има право на настап во европските ...

Евра доби суспензија и отказ

Кајгана - 11.11.2017

УЕФА му додели суспензија на Патрис Евра од сите европски натпреварувања до 30 јуни 2018 година, додека Олимпик Марсеј му ја покажа вратата на ветеранот по скандалозниот удар кон навивач на меч од Лигата на Европа.

Eвра доби отказ од Олимпик Марсеј и суспензија од УЕФА

Шеталиште - 11.11.2017

УЕФА му додели суспензија на Патрис Евра од сите европски натпреварувања до 30 јуни 2018 година, додека Олимпик Марсеј му ја покажа вратата на ветеранот по скандалозниот удар кон навивач на меч од Лигата на Европа.