TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За ова видео се зборува: Мерил Стрип и Ана Винтур разговараат…

МакМода - 10.11.2017

Вчера седнаа на иста маса главната уредничка на американскиот „Вог“, Ана Винтур и славната глумица Мерил Стрип. Не треба да потсетуваме нели, за успехот на филмот „Ѓаволот носи Прада“ од 2006 година кога Стрип ја играше улогата на главна и „опасна“ ...

Мерил Стрип на гости кај Ана Винтур во Vogue (и на насловната на новиот број на магазинот)

Stylist - 10.11.2017

Актерката Мерил Стрип (68) е на насловната страница на декемврискиот број на американски Vogue, во период кога го промовира новиот филм „Пост“ на Стивен Спилберг во кој ја глуми славната Кетрин Греам, издавач на весникот „Вашингтон пост“.

Мерил Стрип лице в лице со Ана Винтур за „125 години Вог“

Fashionel - 10.11.2017

Конечно се сретнаа Миранда Присли и Ана Винтур... Етаблираната актерка Мерил Стрип беше изборот на Ана Винтур за лице на насловната страна на специјализираното издание на престижниот магазин Вог по повод јубилејот од 125 години.

Пристигна трејлерот за новиот филм на Стивен Спилберг – „The Post“

Кајгана - 08.11.2017

Во новиот филм на Стивен Спилберг се прикажува борбата помеѓу слободниот печат и Владата на САД. Тој пристигнува во кината на 22 декември оваа година. Во главните улоги се појавуваат Оскаровците Мерил Стрип и Том Хенкс, а покрај нив тука се и Сара ...

Tом Хенкс и Мерил Стрип во историска драма “The Post”

ЗаЗабава - 08.11.2017

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс и Мерил ...

Том Хенкс, Мерил Стрип и Спилберг со филм за „Вашингтон пост“ против Белата куќа (ВИДЕО)

Стандард - 08.11.2017

Филмот за „Досиејата од Пентагон“ – доверливи и инкриминирачки документи за војната во Виетнам, кои стигнале до „Вашингтон пост“ и „Њујорк тајмс“ во 1971 година и станале повод за познат судски судир меѓу печатот и Белата куќа, ќе излезе на екраните ...

Погледнете го трејлерот за филмот “The Post” (ВИДЕО)

Среќа.mk - 08.11.2017

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг. Во филмот, главните улоги ги играат Том Хенкс и Мерил Стрип. Филмот е инспириран од вистински настани. Во време кога новинарството се наоѓа под обвиненија за лажни вести, првата жена ...