TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холивуд падна во тага: Почина девојка на најпознатиот таен агент 007 Џејмс Бонд

Локално - 09.11.2017

Германската актерка и поранешна девојка на Бонд, Карин Дор починала на 79-годишна возраст, соопштуваат светските медиуми. Дор е родена во Висбаден во 1938 година. Филмската кариера ја започнала во 1954 година.

Почина една од најубавите актерки на светот!

Курир - 09.11.2017

Карин, врвот на кариерата го достигна во филмот „Живееш само двапати“ каде беше во улогата на Хелга Брандт една од девојките на Бонд. Филмот е снимен 1967 година. Освен оваа улога, Дор можевме да ја гледаме и во уште неколку познати филмови како што ...

Почина една од најубавите актерки на светот!

Пулс24 - 09.11.2017

Германската актерка Карин Дор почина на 80-годишна возраст, во старечки дом во близина на Минхен. Веста за нејзината смрт на светските медиуми ја пренесе нејзиниот син. Карин, врвот на кариерата го достигна во филмот „Живееш само двапати“ каде беше ...

Почина една од најубавите девојки на Џејмс Бонд

Репортер - 09.11.2017

Германската актерка Карин Дор, која е најпозната по улогата во филот „Живееш само двапати“, во кој играше со Шон Конери, почина на 80-годишна возраст. За Карин, која е родена во Висбаден, врвот на кариерата беше филмот каде што ја играше улогата на ...

Една од најубавите Бонд девојки, Карин Дор, почина на 79 години

Точка - 08.11.2017

Германската глумица Карин Дор, која беше најпозната по улогата во филмот "You Only Live Twice", во кој играше заедно со Шон Конери, починала на 79 годишна возраст. Карин Дор е родена во Визбаден, а врвот на нејзината кариера го достигнала со улогата ...

Почина една од најубавите актерки на светот!

Скопје24 - 09.11.2017

Германската актерка Карин Дор почина на 80-годишна возраст, во старечки дом во близина на Минхен. Веста за нејзината смрт на светските медиуми ја пренесе нејзиниот син. Карин, врвот на кариерата го достигна во филмот „Живееш само двапати“ каде беше ...

Почина една од најубавите девојки на Џемјс Бонд

Република - 09.11.2017

Германската актерка Карин Дор, која е најпозната по улогата во филот „Живееш само двапати“, во кој играше со Шон Конери, почина на 80-годишна возраст. Карин, врвот на кариерата го достигна во филмот „Живееш само двапати“ каде играше улога на една од ...