TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турската полиција уапси 82 странци за врски со “Исламската држава”

Вечер - 10.11.2017

Турската полиција уапси 82-ца странски државјани за наводни врски со радикалната група „Исламска држава“, објави агенцијата Анадолу . Анти-терористичката операција се одвивала во неколку области во Истанбул.

Во Турција уапсени 100 осомничени припадници на ИД

Мета - 10.11.2017

Припадници на турската полиција уапсиле околу 100 лица, за кои се смета дека се поврзани со милитантната организација Исламска држава, јавуваат турските медиуми. Полицијата во Истанбул извршила симултани операции во неколку окрузи, при што се ...

Турција продолжува со масовни апсења на припадници на ИД

Нетпрес - 10.11.2017

Турската полиција во петокот приведе 82 осомничени членови на џихдистичката терористичка органзиација Исламската држава (ИД) во операција во Истанбул, јави турската телевизија NTV. Приведените се странски државјани кои учествувале во воени акции на ...

Во Турција приведени 93 членови на Исламска Држава

Курир - 10.11.2017

Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во Сирија. Турската полиција денеска презеде антитерористичка акција и во јужниот град Адана.

Поради врски со исламската држава, 111 лица се уапсени

МКД - 09.11.2017

Турската полиција во Анкара уапси 111 лица осомничени за поврзаност со Исламската држава и издаде налози за апсење на уште 245 осомничени во турскиот главен град и околните провинции. Агенцијата Анадолија соопшти дека 1500 полицајци учествуваат во ...

Турската полиција уапси стотина исламисти во серија рации во Анкара

+инфо - 09.11.2017

Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 полицајци кои извршиле претрес на околу 250 локации. Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата ...

Масовно апсење на приврзаници на ИД во Турција

Мета - 09.11.2017

Турските власти рано утринава уапсиле повеќе од 100 наводни припадници на Исламска држава во голема операција во близина на Анкара, јавуваат турските медиуми. Издадени се налози за апсење на вкупно 245 лице осомничени за поврзаност со ИД, уапсени се ...

Турската полиција уапси 82 странци за врски со “Исламската држава”

Точка - 11.11.2017

Турската полиција уапси 82-ца странски државјани за наводни врски со радикалната група „Исламска држава“, објави агенцијата Анадолу . Анти-терористичката операција се одвивала во неколку области во Истанбул.

Турција продолжува со масовни апсења на припадници на ИД

Точка - 10.11.2017

Турската полиција во петокот приведе 82 осомничени членови на џихдистичката терористичка органзиација Исламската држава (ИД) во операција во Истанбул, јави турската телевизија NTV. Приведените се странски државјани кои учествувале во воени акции на ...

Во две операции во Турција приведени 93 осомничени членови на ИД

Алсат-М - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Турската полиција уапси стотина исламисти во серија рации во Анкара

Сител - 09.11.2017

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице. Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 полицајци.

Во серија рации во Анкара уапсени над 100 исламисти

Канал5 - 09.11.2017

Турските власти уапсија повеќе од 100 осомничени припадници на исламска држава во голема операција во близина на Анкара. Издадени се налози за апсење на вкупно 245 лица осомничени за поврзаност со групи, блиски на џихадистичката организација.

Турската полиција уапси 82 странци за врски со “Исламската држава”

Тера - 11.11.2017

Турската полиција уапси 82-ца странски државјани за наводни врски со радикалната група „Исламска држава“, објави агенцијата Анадолу . Анти-терористичката операција се одвивала во неколку области во Истанбул.

Во Турција приведени 93 членови на Исламска Држава

Press24 - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Рација во Турција, уапсени 100 исламисти во Анкара

Нова ТВ - 09.11.2017

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице. Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 полицајци.

Масовно апсење на приврзаници на ИД во Турција

Правдико - 09.11.2017

Турските власти рано утринава уапсиле повеќе од 100 наводни припадници на Исламска држава во голема операција во близина на Анкара, јавуваат турските медиуми. Издадени се налози за апсење на вкупно 245 лице осомничени за поврзаност со ИД, уапсени се ...

Во две операции во Турција приведени 93 осомничени членови на ИД

Сител - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Турската полиција уапси стотина исламисти во серија рации во Анкара

А1 On - 09.11.2017

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице. Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 ...

Во Турција приведени над 90 членови на Исламска држава

Newsroom - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Турската полиција уапси стотина исламисти во серија рации во Анкара

Орбис - 09.11.2017

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице. Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 ...

Приведени 93 осомничени членови на ИД во Турција

А1 On - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Рација во Турција, уапсени 100 исламисти во Анкара

Тера - 09.11.2017

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице. Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 ...

Приведени 93 осомничени членови на ИД во Турција

Орбис - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Во две операции во Турција приведени 93 осомничени членови на ИД

Либертас - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Во Турција приведени 93 членови на Исламска Држава

БркајРабота - 10.11.2017

Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во ...

Во две операции во Турција приведени 93 осомничени членови на ИД

24 Вести - 10.11.2017

Турската полиција приведе 82 осомничени членови на Исламска држава во операција во Истанбул. Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во Сирија.