TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од него многу се очекуваше, но рукито на Лејкерси е меѓу најлошите во историјата на НБА

Gol.mk - 10.11.2017

Лонзо Бол во НБА лигата пристигна на голема врата, но засега неговиот талент сè уште не му помогнува на неговиот тим, Лос Анџелес Лејкерс. 20-годишниот бек никако не може да ја пронајде својата игра во новата сезона на НБА.

Каква бламажа: Братот на Лонзо Бол фатен како краде во Луј Витон

Дерби - 09.11.2017

Сериозна бламажа му приреди братот на кошаркарската ѕвезда, Лонзо Бол. Лианџело Бол кој со својот колеџ Универзитетот УЦЛА беа дел од универзитетската делегација која во Шангај требаше да играат против Универзитетот Џорџија Тек како дел од посетата ...

Скандал во Кина: Братот на вториот пик во НБА уапсен поради кражба

Спортклуб - 09.11.2017

Тројца кошаркари од Универзитетот УЦЛА меѓу кои и братот на Лонѕо Бол, Лианџело се уапсени во Кина под обвинение дека краделе во продавница на познатиот моден бренд Луј Витон. Покрај средниот од браќата Бол, уапсени се извесни Коди Рајли и Џелен Хил ...

Каква бламажа: Братот на Лонзо Бол фатен како краде во Луј Витон

Точка - 09.11.2017

Сериозна бламажа му приреди братот на кошаркарската ѕвезда, Лонзо Бол. Лианџело Бол кој со својот колеџ Универзитетот УЦЛА беа дел од универзитетската делегација која во Шангај требаше да играат против Универзитетот Џорџија Тек како дел од посетата ...