TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: GoPro Fusion е првата акциона камера со виртуелна реалност

Телефони.мк - 21.04.2017

GoPro ја најави Fusion првата акциона камера која ќе може да снима видеа во 360 степени со можност за различни ефекти кои ќе се додадат преку системот за виртуелна реалност и потоа да се прегледуваат од сите агли преку VR очила.

GoPro Fusion ќе ги сними сите ваши екстремни искуства во 360 степени (ВИДЕО)

Стандард - 21.04.2017

GoPro официјално ја претстави својата камера која снима 360-степени, наречена GoPro Fusion. Fusion е во состојба да снима фотографии и видео со импресивна резолуција од 5.2K. Како и сите други GoPro камери, Fusion е лесна за монтирање, со посебен ...