TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Facebook претстсави нови очила за виртуална реалност

Денар - 12.10.2017

Американскиот технолошки гигант „Facebook“ претстави нови виртуелни реални очила за кои не треба посебен компјутер за работа. Со овој потег, компанијата ќе дозволи поголема мобилна употреба, отколку постоечкиот продукт „Oculus Rift“, рече главниот ...

Oculus Go е новиот самостоен VR уред за половина цена

Телефони.мк - 12.10.2017

Oculus компанијата за развој на технологии со виртуелна реалност која е во посед на Facebook го најави новиот VR уред Oculus Go кој може самостојно да работи со сопствен процесор и дисплеј, односно нема потреба да се поврзе со смартфон или ...

Maрк Закерберг го претстави Oculus Go, мобилен сет за виртуелна реалност од 200 долари

IT.mk - 12.10.2017

Facebook го претстави новиот уред за виртуелна реалност. Oculus Go се очила за виртуелна реалност, за кои не е потребен дополнителне хардвер од Oculus . Новиот производ го претстави Марк Закербер на Oculus Connect 4 во Сан Хозе.