TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжи судењето за „Насилство во Центар“

Алсат-М - 27.12.2017

Во Кривичниот суд почна новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. На рочиштето се присутни и поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела ...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Фокус - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, кој за време на ...

Жерновски треба да сведочи за „шамарите во Центар“

+инфо - 07.12.2017

Досега двајца обвинети во овој случај, поранешни советници во Центар, ја признаа вината. Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО познат како „шамарите во Центар“, а се очекува денеска во судница да сведочи ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Локално - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан ...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Локално - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, кој за време на ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Канал5 - 02.02.2018

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

А1 On - 27.12.2017

Експремиерот Никола Груевски денеска ќе се појави во Кривичниот суд, како еден од обвинетите во случајот „Насилство пред Општина Центар“ или случајот попознат како „Нарачани шлаканици“. Заедно со него во Кривичниот суд треба да се појават и Миле ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

CivilMedia - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Во овој предмет обвинети се 14 лица за поттикнување на насилството што се случи при протестите пред општина Центар во јуни 2013 година.

По двете пресуди ново рочиште за „Шамарите во Центар“

Фактор - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денес ќе се одржи ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ познат и по нарачаните шамари од страна на Груевски што се слушна во „бомбите“ кои судот ги прифати како докази.

Продолжува судењето за „насилство во Центар“

24 Вести - 27.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. Обвинетите во предметот „насилство во Центар“ се товарат за поттикнување на насилството што се случи при протестите пред општина Центар во јуни 2013 ...

Груевски и Јанакиески во суд: Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

еМагазин - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта за овој случај вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“...

Н.Македонија - 02.02.2018

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“ Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот ...