TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вињалес најбрз и на последниот ден на Филип Ајленд

Мотори - 17.02.2017

Откако постави најдобро време на вчерашниот втор ден од тестирањето на Филип Ајленд, возачот на Јамаха успеа да го повтори успехот и да го заврши пред сезонскиот тест на првата позиција. Откако постави најдобро време на вчерашниот втор ден од ...

Марк Маркез денеска полни 24 години

Мотори - 17.02.2017

Актуелниот Светски шампион во МотоГП, Марк Маркез, денеска полни 24 години. Актуелниот Светски шампион во МотоГП, Марк Маркез, денеска полни 24 години. Маркез е роден на 17-ти февруари 1993 година во Сервера, Шпанија.

MotoGP: Многу подобар старт за Лоренцо и Ducati

Мотори - 16.02.2017

Хорхе Лоренцо призна дека тестот на Филип Ајленд започнал многу подобро отколку првиот тест во 2017 година кој го имаше во Сепанг на почетокот на овој месец. Трикратниот светски шампион на крајот на денот заврши високо на табелата.

Валентино Роси денеска полни 38 години

Мотори - 16.02.2017

Возачот на Јамаха МотоГП тимот и 9 кратен Светски шампион, Валентино Роси, денеска полни 38 години. Возачот на Јамаха МотоГП тимот и 9 кратен Светски шампион, Валентино Роси, денеска полни 38 години.

Кариерата на славеникот доктор Валентино Роси

Оff.net - 16.02.2017

Најдобриот мотоциклист на сите времиња, Италијанецот Валентино Роси денес слави 38-ми роденден и е решен по рекорден 10-ти пат да се качи на светскиот мотоциклистички ...