TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не се близначки, ниту роднини: Кои македонските ѕвезди се идентични како деца!?

Хитпортал - 05.10.2017

Тамара Тодеваска обожува да споделува ретро фотографии, на кои таа е мало преслатко девојче. Пејачката досега објави неколку фотографии со нејзината сестра Тијана, но објави и нешто што ги изненади сите.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ КОЕ ГИ КРЕНА СИТЕ НА НОЗЕ- Тамара Тодевска и Миа Костова се БЛИЗНАЧКИ! (ФОТО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

По објавената вест дека Миа го ископира стајлингот на Тамара - црна блуза и долго здолниште, двете пријателки почнаа со објави на Фејсбук. Имено веста дека станува збор за модна војна, Тамара и Миа ја прифатија со шегување. Еве како изгледаа ...