TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бујар Османи: Груевски и Заев имаат средби

24 Вести - 21.04.2017

Али Ахмети чека решение за кризата наредните денови од Никола Груевски и Зоран Заев – од Мала Речица и покрај категоричните деманти на лидерскиот двоец Заев - Груевски остануваат на ставот, средби има.

Пратенички препукувања: Димовски контра Николовски

24 Вести - 21.04.2017

Патриоти и предавници кој ги загрозува националните интереси, а кој ги брани? бинационална или мултинационална држава, бројни реплики и контрареплики меѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и понекоја од СДСМ и ДУИ, на 16-тото продолжение на конститутивната ...

Шекеринска и Вељаноски се расправаа кој колку бил присутен на седниците

А1 On - 21.04.2017

Пратеничката и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска, повторно истакна дека ВМРО-ДПМНЕ го спречува трансферот на власта. – Откако е независна Македонија, имала 1001 проблем, но никогаш една партија не го блокирала Собранието и не го кршела ...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?

Р.С.Европа - 21.04.2017

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат.

Османи: Груевски и Заев се среќаваат, го охрабруваме тоа за да се формира Владата

Мета - 21.04.2017

Имаме информации дека Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме за да се најде решение да се деблокира Собранието и да се формира Владата, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи вечерва за „Мета“.

Тешка магла над процесите во Македонија

Deutsche Welle - 21.04.2017

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат извори упатени во стратегијата на лидерот на ДУИ.

ВИДЕО: Радмила Шекеринска во „Патот кон“ на Алсат-М

Либертас - 21.04.2017

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата Патот кон на Алсат-М телевизија каде гостуваше заменик претседателката на СДСМ, Радмила ...

(ВИДЕО) Шекеринска гостинка во Патот кон на Алсат-М

Бриф - 21.04.2017

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска гостинка во емисијата Патот кон на Алсат-М ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со тврдењата на Шеќеринска

Алсат-М - 20.04.2017

За тврдењата на Радмила Шекеринска вечерва реагираа од ВМРО-ДПМНЕ: од партијата наведуваат дека потпретседателката на СДСМ лаже кога борува дека некој од ВМРО барал амнестија. „Kолку и да испраќа потсвесни пораки за амнестија, ниту таа, ниту ...

Груевски и Заев имаат директни средби- за што?

Локално - 20.04.2017

Во зградата на парламентот не е само килавата режирана дебата, туку се случува и еден поконкретен дијалог. Се разбира тој е зад камерите, и јавноста. Се тврди дека лидерите на двете најмоќни партии Зоран Заев и Никола Груевски имале три тет а тет ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Вечер - 20.04.2017

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

Се огласи Шеќеринска: Еве што изјави за тајните средби меѓу Груевски и Заев

Бизнис Вести - 21.04.2017

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска за можните тајни средби меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека нејзиниот претседател нема зошто да се среќава со Груевски.

Шекеринска и Вељаноски се расправаа кој колку бил присутен на седниците

Репортер - 21.04.2017

Пратеничката и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска, повторно истакна дека ВМРО-ДПМНЕ го спречува трансферот на власта. – Откако е независна Македонија, имала 1001 проблем, но никогаш една партија не го блокирала Собранието и не го кршела ...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?!

Либертас - 21.04.2017

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат, пишува Радио ...

Османи: Груевски и Заев се среќаваат, го охрабруваме тоа за да се формира Владата

Либертас - 22.04.2017

Имаме информации дека Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме за да се најде решение да се деблокира Собранието и да се формира Владата, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за „ Мета “.

Што стои позади изјавите на Ахмети? Целта широка коалиција или нов политички договор?!

Либертас - 21.04.2017

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат извори упатени во стратегијата на лидерот на ДУИ, пишува Дојче веле .

(ВИДЕО) Радмила Шекеринска во „Патот кон“ на Алсат-М

Репортер - 21.04.2017

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата Патот кон на Алсат-М телевизија каде гостуваше заменик претседателката на СДСМ, Радмила ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Нетпрес - 20.04.2017

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

Шекеринска: Нема амнестија за ВМРО-ДПМНЕ, Заев и Груевски не оствариле средба (ВИДЕО)

Стандард - 21.04.2017

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се обидувало и сè уште се обидува да добие амнестија и дека од време на време такви сигнало испраќале до СДСМ. Шекеринска во емисијата „Патот кон…“ на Алсат-М, истакна дека ...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?!

Репортер - 21.04.2017

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат, пишува Радио ...

Османи: Груевски и Заев се среќаваат, го охрабруваме тоа за да се формира Владата

Репортер - 22.04.2017

Имаме информации дека Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме за да се најде решение да се деблокира Собранието и да се формира Владата, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за „ Мета “.

Што стои позади изјавите на Ахмети? Целта широка коалиција или нов политички договор?!

Репортер - 21.04.2017

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат извори упатени во стратегијата на лидерот на ДУИ, пишува Дојче веле .

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на Шекеринска

Макфакс - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на Шекеринска. Според оваа партијата Радмила Шекеринска лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО ДПМНЕ: Шекеринска лаже како и Заев

Репортер - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на Шекеринска. Според оваа партијата Радмила Шекеринска лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како и Заев, сонува да не одговара за криминалните дела

МКД - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва реагираше на изјавите на Радмила Шекеринска и соопшти дека таа лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на Шеќеринска! Еве што и порачаа

Бизнис Вести - 21.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на Шекеринска, и објави соопштение до јавноста. Ви го пренесуваме во целост: „Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.