TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гигс посочи еден играч на Сити кој го посакува во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 10.11.2017

Легендата на „црвените ѓаволи“, неповторливиот Рајан Гигс, смета дека Лерој Сане од Манчестер Сити, бил на погрешната страна од градот Манчестер, и дека овој играч би сакал да го види во редовите на Манчестер Јунајтед.

Боатенг открива: Анчелоти не шокираше со одлуката која ја донесе на 90 минути пред дуелот со ПСЖ

24Фудбал - 10.11.2017

Жером Боатенг проговори за отказот на Карло Анчелоти, вели дека искусниот стратег ги шокирал поискусните играчи во соблекувалната кога на час и половина пред деулот со ПСЖ решил да направи промени во стартниот состав По поразот од 3-0 на гостувањето ...

Еве зошто баш Јунајтед е вистинската опција за Санчез, а не Сити или ПСЖ

Спортклуб - 10.11.2017

Следните неколку месеци во фудбалска Европа ќе дадат одговор на прашањата околу тоа дали Арсенал ќе успее да ги задржи двата најдобри играчи, Месут Озил и Алексис Санчез, кои се во последните месеци од договорите со клубот.

Гигс открива: Фудбалот само еднаш ме расплака

Спортски - 10.11.2017

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс кој дел од тимот од „Олд Трафорд“ стана во далечната 1990 година, а се пензионираше пред три години, зборуваше неговиот најемотивен момент во кариерата.

Сведоштво на играч од Минхен: Анчелоти 90 минути пред мечот со ПСЖ ја шокира цела соблекувална

Спортклуб - 10.11.2017

Фудбалерот на Баерн Минхен, Жером Боатенг, реши да проговори за дел од проблемите кои Баерн ги имаше додека Анчелоти беше нивни тренер. Италијанецот имаше навистина кошмарни проблеми, Баерн губеше лесно многу натпревари, станаа непрепознатливи во ...

Гигс откри кој е тој момент: Само еднаш плачев поради фудбалот (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Легендата на британскиот фудбал, Рајан Гигс пред три години и стави крај на својата успешна фудбалска кариера која ја мина во таборот на еден клуб, во Манчестер Јунајтед. Тој од 1990 година беше дел од првиот состав на „црвените ѓаволи“, а за целиот ...

Боатенг проговори: Сите бевме шокирани, на само 90 минути пред дуелот со ПСЖ…

Спортски - 10.11.2017

Италијанскиот стратег, Карло Анчелоти одамна не го води Баерн, но играчите на баварскиот состав и натаму ја коментираат неговата работа во клубот. По пристигнувањето на Јуп Хајнкес , Баерн влезе во серија од седум победи, па го надигра главниот ...

„Аларм“ од Минхен за Интер и Челзи – Баерн ја одредил цената за Видал?!

Спортски - 10.11.2017

Нов преоден рок нови шпекулации поврзани со иднината на Артуро Видал… Според германските медиуми Баерн Минхен ја одредил сумата за која би можел да размислува да го ослободи Артуро Видал. Германски „Кикер“ како што наведува од свои сигурни извори ...

Санчез се предомисли, ништо од Манчестер Сити, се сели во…

Спортски - 10.11.2017

Алексис Санчез на лето сигурно ќе го напушти Арсенал, па иако се тврдеше дека ќе се пресели во Манчестер Сити, наводно се предомислил. Чилеанецот сега сака да игра за Реал Мадрид. „Кралевите“ во јануари ќе бараат засилувања, особено во нападот, ...

Гигс: Само еднаш во животот сум плачел поради фудбал, емоциите беа посилни од мене

Спортклуб - 10.11.2017

Иако никогаш никој го нема видено расплакан, сепак и големиот Рајан Гигс знаел да пушти солза кога станува збор за фудбалот. Легендарниот Велшанец освои голем број титули во дресот на Манчестер Јунајтед, но најсреќен бил кога ја освои Лигата на ...

Легендата на „Црвените ѓаволи“: Само еднаш во животот заплакав, беше посилно од мене

Спортски - 10.11.2017

Никогаш не сте го виделе расплакан, но легендарниот Рајан Гигс знаел некогаш да пушти солза. Легендарниот Велшанец освои бројни титули во дресот на Манчестер Јунајтед, но најсреќен бил кога ја освоил Лигата на шампионите во 1999. година.

Манчестер Јунајтед доведува 16 годишен напаѓач на Бенфика

Newsroom - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед го договори трансферот на 16 годишниот напаѓач на Бенфика Умарo Ембало, кого го споредуваат со аргентинскиот репрезентативец Анхел Ди Марија. Британските медиуми објавија во петок дека трансферот е вреден околу шест милиони евра, ...

Конте се обединува со својот миленик од Баерн Минхен за „само“ 50 милиони фунти

Кајгана - 10.11.2017

Антонио Конте е познат како голем фан на цврстата, физичка игра, а посебно кога се работи за играчи од средината на теренот. Откако трансферот на Бакајоко не ги задоволи неговите очекувања, тој тргнува по стариот познаник.

Челси и Јунајтед во трка за Лоренцо Пелегрини

Екипа - 10.11.2017

Англиските гиганти Челси и Манчестер јунајтед се сериозно заинтересирани за новата ѕвезда на Рома, Лоренцо Пелегрини. Младиот, 21-годишен играч за врска блесна во редовите на „волчицата“ по доаѓањето од Сасуоло, а тоа веднаш го воочија и Антонио ...

Љубовта заврши: Помеѓу Видал и Баерн е ГОТОВО!

Спортски - 10.11.2017

После низата на проблеми кои ги правеше надвор од теренот, но и лошите партии, Баерн донесе одлука да се ослободи од Артуро Видал. Чилеанецот исто така е незадоволен, сака да се врати во Италија, особено после смената на Анчелоти бидејќи Хејнкес ...

Венгер ја разгледува опцијата за трампа со ПСЖ

24Фудбал - 10.11.2017

Се чини дека Алексис Санчез му отвори одлични опции на францускиот стратег. Манчестер Сити и Париз Сент Жермен остануваат главните претенденти за потписот на Алексис Санчез, откако стана јасно дека Баерн Минхен се повлекува од трката.

Промени во Манчестер: Златан добива нова улога во тимот

СуперСпорт - 10.11.2017

Ако се верува на пишувањата на англиските медиуми, Жозе Мурињо подготвува промени во составот на Манчестер Јунајтед. Златан Ибрахимовиќ кој е надвор од терените од април 2017 година полека заздравува од повредата на коленото и набрзо треба да биде ...

Кинези за 500 милиони евра ќе градат нов стадион за Челси?...

Н.Македонија - 10.11.2017

Кинези за 500 милиони евра ќе градат нов стадион за Челси? Сопственикот на англискиот фудбалски премиерлигаш Челси, рускиот милијардер Роман Абрамович, преговора со кинески бизнисмени за нивно инвестирање во клубот, јавија британски медиуми.

Четири потенцијални фудбалски милијардери?...

Н.Македонија - 10.11.2017

Во моментов Манчестер сити, Тотенхем, Барселона и Челси можат да заработат по над една милијарда евра ако ги продадат сите свои фудбалери, според анализата на Интернационалниот центар за спортски студии од Швајцарија Манчестер сити, Тотенхем, ...

Атлетико Мадрид заинтересиран за Ерера

СуперСпорт - 10.11.2017

Од редовите на Атлетико Мадрид се сериозно заинтересирани за услугите на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера. Договорот на Шпанецот со Манчестер Јунајтед истекува следното лето, а „Јорганџиите“ ќе се обидат да ја искористат ситуацијата и ...

Мурињо е само „планот Б“, друго име е целта број 1 на ПСЖ

24Фудбал - 10.11.2017

Медиумите од Франција пишуваат дека лидерите на ПСЖ веќе составиле листа од потенцијални наследници на тренерот Унаи Емири, прва желба на „Светците“ е Антонио Конте Во последните неколу недели се почесто се говори за можноста Жозе Мурињо да го ...

Ибрахимовиќ може секаде на теренот, Мурињо му дава нова улога во тимот

Кајгана - 10.11.2017

Кога си мајстор, тогаш нема никакви проблеми. Каков е новиот план на Мурињо со Ибра? Златан Ибрахимовиќ нема заиграно од април 2017 година, но се врати од тешката повреда и како што изјави Мурињо, до крајот на месецот би требало да и биде на ...

Супер-вест за Јунајтед: Погба се враќа против Њукасл

Екипа - 10.11.2017

Фановите на Манчестер јунајтед имаат причина за задоволство откако беше обелоденето дека Пол Погба влегол во последната фаза од рехабилитациската програма, па камбекот на Французинот во тимот на „ѓаволите“ може да се очекува веќе на следниот ...

Време беше: Конечно, добри вести за Жозе Мурињо!

Спортклуб - 10.11.2017

Многуте неочекувани повреди на почетокот од сезоната тотално го разнишаа Манчестер Јунајтед и влијаеја на лошите резултати во последно време. Сепак, изгледа дека на тој период му дојде крајот.

Баерн кон Челзи: Можете да го добиете Видал следното лето

Стандард - 10.11.2017

Луѓе од раководството на Баерн Минхен ги информирале своите колеги во Челзи, дека се подготвени да го пуштат Артуро Видал на „Стемфорд Бриџ“ следното лето. Менаџерот на тимот од Лондон, Антонио Конте е голем фан на чилеанецот и сака да го има во ...

Конте го напушта Челзи, познато каде ќе ја продолжи кариерата?

Спортски - 10.11.2017

Антонио Конте ќе ја напушти клупата на Челзи следното лето. Италијанскиот стратег клупата на „Сините“ ја превзеде во 2016. година. Тимот во првата сезона го одведе до титулата, но оваа сезона работите со играчите не фукнционираат најдобро.

Линделоф ќе добие друштво: Мурињо „капариса“ уште еден играч од Бенфика!?

Спортклуб - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед ќе го донесе во своите редови еден од најголемите млади таленти во Европа, тврдат португалските медиуми. Станува збор за 16-годишниот фудбалер на Бенфика, Умаро Ембало кој игра на позициите напаѓач и десно крило.

Неговата магија виза за иднина: На „Олд Трафорд“ пристигнува засилување од Бенфика

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед веќе договори уште еден трансфер. Новиот член на „Црвените ѓаволи“ е младиот Умаро Ембало , кој моментално е фудбалер на португалскиот великан Бенфика. Англиските медиуми тврдат дека договорот е постигнат.

Клоп одбил голем англиски клуб пред да му се приклучи на Ливерпул

Кајгана - 09.11.2017

Германецот го потврди она што се шпекулираше, на маса имал понуда и од најголемиот ривал, но ги одбрал „Црвените“. Јурген Клоп вели дека одбил голем англиски клуб пред да донесе одлука и да седне на „жешкото“ столче во Ливерпул.

Клоп верува дека Ливерпул сепак може сезонава до титула во Англија

Спортклуб - 09.11.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, се присети на времињата поминати во Бундеслигата, каде беше предводник на „милионерите“ со кои освои две шампионски титули против моќниот Баерн Минхен. Тој издвои двајца играчи кои ги тренирал во Дортмунд и за кои ...

Мурињо има причина за славје: Јунајтед го победи Реал и успеа да го доведе „новиот Роналдо“!

Спортклуб - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед успеа да го доведе еден од најталентираните играчи на светот, Португалецот Умаро Емболо. Станува збор за 16-годишно момче кое досега настапуваше за јуниорите на Бенфика и игра на позицијата десно крило.

Клоп го издвои најдобриот играч кој некогаш го тренирал: Левандовски го имаше најголемиот напредок, но еден друг е ...

Дерби - 09.11.2017

Јирген Клоп во последно време доста често почна да се соочува со притисокот на англиската спортска јавност со оглед променливите резултати кои ги остварува во Ливерпул, тим кој со години наназад едноставно не може да го пронајде потребниот ...

„Мурињо би можел да го преземе ПСЖ, зошто да не!?“

Sport 1 - 09.11.2017

Жозе Мурињо предизвика бура од реакции откако даде интервју за една француска телевизија и изјави дека нема намера кариерата да ја заврши на клупата на Манчестер јунајтед и почна да му се додворува на ПСЖ изјавувајќи дека таму се случува нешто ...

Дешамп наведе зошто ПСЖ е логична следна дестинација за Мурињо

Дерби - 09.11.2017

Францускиот селектор Дидје Дешамп е убеден дека Жозе Мурињо ќе го преземе Пари Сен Жермен еден ден. Тренерот на „црвените ѓаволи“ е поврзуван со парижаните уште откако даде интервју за француска телевизија минатиот месец.

Раниери понуди објаснување за нарушените односи меѓу Абрамович и Конте

Дерби - 09.11.2017

Клаудио Раниери има претпоставка од каде потекнуваат недоразбирањата во Челси меѓу Антонио Конте и Роман Абрамович. Според извештаите во англиските медиуми, тренерот Конте е во немилост кај сопственикот на „сините“, кој не зборува со него веќе некое ...

Нова битка меѓу Конте и Мурињо – овој пат за италијански талент

Спортски - 09.11.2017

Лоренцо Пелегрини е продукт на школата на Рома, но својата фудбалска афирмација ја доживеа во Сасуоло каде изминатите две сезони го покажа сиот свој талент. Ова лето „Волчицата“ го врати Пелегрини во своите редови на барање на новиот тренер Де ...

ПОТВРДЕНО: Клоп пред Ливерпул одбил друг англиски гигант!

Спортски - 09.11.2017

Самиот Клоп го потврди она за што се шпекулираше пред неколку сезони… Германецот, Јирген Клоп одбил понуда од еден англиски гигант пред да се пресели во Ливерпул. Сето тоа се случувало во 2015 година.

Мурињо слави – се враќа најдобриот

Спортски - 09.11.2017

Пол Погба доживеа повреда на бутниот мускул уште на 12-ти септември и од тогаш е надвор од терените и не е во можност да им помогне на своите соиграчи. Од тогаш „црвените ѓаволи“ го испуштија чекорот со лидерот Манчестер Сити, сега заостануваат 8 ...

Раководството на Јунајтед убедено дека Мурињо ќе си оди

+инфо - 09.11.2017

Наводно, Мурињо бил свесен дека сезонава, но и наредните неколку сезони нема шанси за врвот покрај Гвардиола и Манчестер Сити. Управата на Манчестер Јунајтед е убедена дека менаџерот Жозе Мурињо наскоро ќе си замине од „Олд Трафорд“.

Во Јунајтед убедени: Мурињо заминува и тоа поради Гвардиола!

Спортски - 09.11.2017

Помеѓу раководството на Манчестер Јунајде владее се поголемо убедување дека Жозе Мурињо наскоро ќе го напушти клубот од „Олд Трафорд“. Како што наведува „Тhe Sun“ директорите на Јунајтед се скоро сигурни дека Мурињо следното лето ја напушти клупата ...

Мурињо ќе си оди од Манчестер јунајтед затоа што не може да биде подобар од Гвардиола?

24Фудбал - 09.11.2017

Манчестер јунајтед стравува дека може да го загуби Жозе Мурињо и тој од следната сезона да го преземе кормилото на ПСЖ. Во изминатиот период се појавија шпекулации дека ПСЖ може да биде следниот клуб на Мурињо и тоа да се случи веќе следната сезона.

Јунајтед го победи Реал во трката за „новиот Ди Марија“ (видео)

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунатед ја доби битката за потписот на 16-годишниот „вундеркинд“ на Бенфика, Емаро Емболо кого веќе го нарекуваат „новиот Ди Марија“. „Црвените ѓаволи“ веќе една година го следат овој талент, а во текот на летото Бенфика ја одби нивата ...

Знаете ли кој е најслабо платениот првотимец на Јунајтед?

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед добар дел од буџетот троши за плати на играчи кој во склад со модерниот фудбал се навистина огромни. Погба и Златан на една страна, а младите ѓаволи на друга страна. Сте се запрашале ли некогаш кој е најслабо платениот првотимец ...

Мурињо доби примамлива понуда, можно е да замине по крајот на сезоната

СуперСпорт - 09.11.2017

Англиските новинари се погласно шпекулираат за интересот на Пари Сен Жермен за услугите на Жозе Мурињо. Португалецот во неколку наврати истакна дека нема да ја заврши кариерата во Манчестер Јунајтед и дека нема да биде „новиот“ Алекс Фергусон кој со ...

ПСЖ му нуди на Челзи засилување кое што Конте тешко би го одбил

Спортклуб - 09.11.2017

Францускиот првак ПСЖ кој летово купуваше доста, зимово има план да се ослободи од неколку фудбалери. Една од причините е што конкуренцијата е голема и одредени играчи не добиваат премногу шанса за игра, а другата е што мора да го балансираат ...

Управата на Манчестер Јунајтед веќе бара замена за Мурињо

А1 On - 09.11.2017

Британските медиуми објавија дека управата на Манчестер Јунајтед веќе работи на барање на замена за португалскиот стратег Жозе Мурињо, кој што ова лето ќе замине во ПСЖ. Според весникот „Д Сан“ Мурињо веќе имал преговори со францускиот тим и е пред ...

И раководството на Манчестер Јунајтед убедено дека Мурињо ќе го напушти клубот

Спортклуб - 09.11.2017

Како што открива еминентниот „Д Сан“, директорите во Манчестер Јунајтед уште од сега се сигурни дека Мурињо веќе следното лето ќе ја напушти клупата на „црвените ѓаволи“. Иако официјалните информации говоар дека Мурињо е посветен и одаден само на ...

Го селат во ПСЖ, а Мурињо веќе го планира следното трансфер лето на Манчестер јунајтед

24Фудбал - 09.11.2017

Последните потези на Жозе Мурињо не се согласуваат со шпекулациите за негово заминување во ПСЖ. Реномираниот „Скај Спортс“ пишува дека Жозе Мурињо ги планира следните преодни рокови на Манчестер јунајтед со што ги негира шпекулациите за негово ...

Клоп откри кој е најдобриот фудбалер кој го тренирал

Спортски - 09.11.2017

Јирген Клоп за англиските медиуми откри кој е најдобриот фудбалер кој тој го тренирал. Германецот во својата кариера навистина беше тренер на големи фудбалери, но според него еден се издвојува и тој не е од редовите на Ливерпул, туку од неговиот ...

Челниците на Јунајтед биле убедени дека Мурињо го напушта клубот...

Точка - 09.11.2017

Од раководството на клубот од „Олд Трафорд“ сметаат дека Жозе Мурињо наскоро ќе го напушти клубот и ќе се пресели во редовите на ПСЖ. Како што пренесува британски "The Sun", директорите на Манчестер Јунајтед речиси сигурни се дека Жозе Мурињо ќе го ...