TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп се помири – Ова се кандидатите за нов „Кутињо“, навивачите не се задоволни!

Спортски - 13.08.2017

Екипита на Ливерпул полека се припема за живот без Фелипе Кутињо. Како веќе пишувавме Ливерпул полека се подготвува за заминуевање на Бразилецот, Фелипе Кутињо . Поради тоа медиумите веќе се занимаваат со тоа кој би можел да го замени талентираниот ...

Доколку се остварат најавите за трансферот на Кутињо, Ливерпул има решение за негова замена

24Фудбал - 13.08.2017

Германскиот стратег од клупата на тимот од „Енфилд Роуд“ веќе има фудбалер на врвот на листата на желби при евентуално заминување на Кутињо од тимот. Се чини дека Ливерпул и дефинитивно ќе остане без својот најдобар фудбалер за оваа сезона,откако се ...

Трансфери во живо: Клоп бара замена за Кутињо, Обамејанг сака во Милан

Спортски - 13.08.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. – Пјер Емерик Обамејанг не ја крие желбата да се врати во Милан.

(Видео) Дали ова е ДОКАЗ дека Кутињо го напушта Ливерпул?

Спортски - 13.08.2017

Ова сигурно е вест која навивачите на Ливерпул не сакаа да ја слушнат. Фудбалскиот клуб Ливерпул утрово го отстрани Фелипе Кутињо од излогот на „Енфилд“. Да потсетиме, неодамна Барселона на овој начин го „отпиша“ Нејмар , непосредно пред тој да го ...

Клоп ќе го менува Кутињо со италијанска ѕвезда

Дерби - 13.08.2017

Премиерлигашот Ливерпул во следниве дваесеттина дена ќе има задача да затвори едно важно прашање-тоа е иднината на Филипе Кутињо како и неговата потенцијална замена на „Енфилд Роуд“. Офанзивниот фудбалер и официјално поднесе барање за трансфер што е ...

Паулињо на пат кон Барселона, само Тотенхем остана со кратки ракави (Фото)

Спортклуб - 13.08.2017

Многумина не веруваа дека Каталонците ќе го доведат Паулињо во своите редови, но тој е на пат за Барселона и во понеделник ќе биде претставен на Камп Ноу. Пред две години Паулињо го напушти Тотенхем за 12 милиони евра, но поради големиот пропуст во ...

Кутињо е на излезна врата од Ливерпул, еве нов доказ за тоа (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.08.2017

На Бразилецот дефинитивно му се изброени деновите во англискиот премиерлигаш, неговата преселба во Барселона се поостварлива. Како што пристигнуваат информациите од Островот, а сето тоа со видео доказ, Ливерпул го тргна Филипе Кутињо од клупскиот ...

Ливерпул фатен на дело, ова е најдобриот доказ дека Кутињо заминува (Видео)

Спортклуб - 13.08.2017

Фудбалскиот клуб Ливерпул утринава го отстрани Филипе Кутињо од излогот на Енфилд. Многумна ова го сфатија како непобитен доказ дека Ливерпул одлучил да ја прифати понудата на Барселона. Неодамна истото го стори и Барселона за Нејмар уште пред да ...

Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

Екипа - 13.08.2017

Фелипе Кутињо е многу блиску до трансфер во Барселона. Потврда за ова е и неговото повлекување од плакатите на Ливерпул, како дел од промоцијата на новите дресови во продавниците за спортска опрема на компанијата „Њу Баланс“.

Шок во Ливерпул - отстранет рекламниот постер на Кутињо, на повидок трансфер во Барса (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.08.2017

Симпатизерите на Ливерпул останаа шокирани откако утринава осамна видео од фан-шопот на нивниот сакан клуб, на кое јасно се гледа како се отстранува рекламниот постер на Филипе Кутињо. Нешто слично се случи и на „Камп Ноу“ пред да си замине Нејмар, ...

ВИДЕО: Доказ дека Кутињо ќе си замине од Ливерпул и ќе се пресели во Барселона

Gol.mk - 13.08.2017

Англискиот фудбалски великан, Ливерул очајно се обидува да ги спречи обидите на Барселона да го доведе нивниот најдобар фудбалер, Филипе Кутињо. Бразилецот не размислуваше кога доби повик од Каталонците, на што клубот одговори со соопштение дека тој ...

Уште еден знак дека Кутињо е на добар пат да го напушти „Енфилд Роуд“ (Видео)

Дерби - 13.08.2017

Премиерлигашот Ливерпул е на добар пат да остане без својата прва ѕвезда во тимот, Филипе Кутињо. Бразилецот долго време немаше никакви коментари, реакции на поврзаноста со Барселона, но откако тренерот Јирген Клоп неколку пати јавно посочи оти не е ...

Џерард објасни како Барселона го влече Кутињо

Дерби - 13.08.2017

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо е голема желба на екипата на Барселона, но голема пречка досега за реализација на овој трансфер беа Ливерпул и пред се тренерот Јирген Клоп. Германскиот стратег во повеќе наврати истакнување оти Кутињо нема ...

Џерард знае каков ултиматум му поставила Барса на Кутињо за Бразилецот да влезе во војна со Ливерпул

24Фудбал - 13.08.2017

Легендата на „Црвените“, Стивен Џерард ја прокоментира војната во која влегоа клубот и Филипе Кутињо, вели дека Барселона е виновна за сето ова Филипе Кутињо вчера достави формално барање за трансфер откако сопствениците на Ливерпул порачаа дека ...

(Фото) Барса конечно успеа да договори еден играч, а тој всушност е навивач на Реал Мадрид

Спортклуб - 12.08.2017

Медиумите во Шпанија ќе имаат за што да пишуваат. Наскоро се очекува и официјална потврда на трансферот на Паулињо во редовите на Барселона, а во меѓувреме се појави неговиот „твит“ кој би можел да влијае на неговиот дочек кај навивачите на „Камп ...

Клоп проговори за барањето за трансфер од страна на Кутињо

24Фудбал - 12.08.2017

Германскиот стратег по ремито со Ватфорд на пресконференцијата за медиумите беше запрашан и за ситуацијата со Кутињо. Ливерпул одигра реми на гостувањето кај Ватфорд во првото коло од Премиерлигата, „Редсите“ имаа водство но не го сочуваа до самиот ...

Клоп се огласи за трансфер барањето на Кутињо и за првпат го промени своето гледиште

Дерби - 12.08.2017

Ливерпул уште во првото коло во анлгиската Премиер лигата ја покажа својата најсилна, но и својата најслаба страна, бидејќи оптимизмот од постигнатите три гола се претвори во разочарување со оглед на тоа што прими исто толку од Вотфорд.

Трансфери во живо: Гарај во Русија, Зидан го сака Санчез, Кутињо и Дембеле „штрајкуваат“

Спортски - 12.08.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. – Барселона и нејзините трансфер цели и денес се главна тема во ...

Изненадување: Барселона го договори трансферот на Бразилецот!

Спортски - 12.08.2017

Според тврдењето на англиските и шпанските медиуми, бразилскиот репрезентативец Паулињо е нов играч на Барселона. Поранешниот играч на Тотенхем, моментално настапува во кинески Гуангжу, а Барселона се обидува да го донесе од почетокот на летото.

Барселона го купи Паулињо за 40 милиони евра

Екипа - 12.08.2017

Не е ниту Кутињо, ниту Дембеле, туку Паулињо. Тој е првиот фудбалер кој доаѓа на „Камп Ноу“ по рекордната продажба на Нејмар во ПСЖ за 222 милиони евра. Паулињо доаѓа за сума од 40 милиони евра и треба да го засили средниот ред на каталонскиот ...

Ливерпул стартуваше со реми, навивачите бесни, каде е … (Фото + Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Иако видовме фантастичен и повторно ефикасен меч на стартот од новата сезона во Премиер лигата, на навивачите на Ливерпул воопшто не им се допадна ремито со ватфор. Тие сметаат дека мора веднаш да се интервенира во одбраната, бидејќи ако се следи ...

Барса го купи Паулињо, потпис, лекарски прегледи и претставување в понеделник

Gol.mk - 12.08.2017

Бразилскиот интернационалец и фудбалер за врска на Гуангжу Евергранде од Кина, Паулињо е ново засилување на Барселона за сума од 40 милиони евра. Паулињо во Каталонија ќе пристигне в понеделник, а по лекарските прегледи ќе потпише четиригодишен ...

Барселона ја активираше откупната клаузула за Паулињо, Бразилецот пристигнува на „Камп Ноу“

24Фудбал - 12.08.2017

Се погласни се шпекулациите дека Барселона постигнала договор со Гвангжу околу Бразилецот. Утрово „Дејли меил“ пренесе дека 29 годишниот Бразилец од редовите на кинески Гвангжу, Паулињо во следните неколку денови ќе го официјализира трансферот во ...

Кутињо чека, Паулињо пристигна во Барселона за 40 милиони евра

SportMedia - 12.08.2017

Поранешниот играч на Тотенхем, Паулињо потпиша договор со Барселона, а трансферот од кинескиот Гвангжу Евергранде во таборот на каталонскиот клуб чини точно 40 милиони евра. Во очекување на трансфер-бомбата и пристигнувањето на Кутињо на „Камп Ноу“, ...

Барселона „грабна“ бразилски репрезентативец за 40 милиони евра

Дерби - 12.08.2017

Барселона мака мачи со засилувањата во овој преоден рок во кој не успеа да дојде до ниту една посакувана мета како на пример Марко Верати, Ектор Белерин, Дани Себалјос…, а се уште се преговара со Ливерпул и Борусија Дортмунд за услугите на Филипе ...

Како гром од ведро небо, Барселона го донесе Бразилецот!

Спортклуб - 12.08.2017

Според тврдењето на некои медиуми, Паулињо е нов играч на Барселона. Тој моментално игра за Гванжу и често беше споменуван како засилување за Барселона, а се ширеа и гласини дека ќе замине од Кина поради нередовна плата.

Џерард верува дека Барса му се заканила на Кутињо па затоа Бразилецот влегол во војна со Ливерпул

МКД - 13.08.2017

Иконата на Ливерпул, Стивен Џерард верува дека Барселона упатила закана до Филипе Кутињо, Бразилецот се плаши дека нема да добие втора шанса па затоа сака по секоја цена да замине Филипе Кутињо вчера достави формално барање за трансфер откако ...

Кутињо во „војна“ со Ливерпул, слична како онаа на Пандев со Лотито и Лацио

Gol.mk - 12.08.2017

Трансфер пазарот ова лето официјално го достигна врвното лудило, а за тоа најзаслужни се ПСЖ и Нејмар. Бразилецот ја напушти Барселона за рекордна сума од 222 милиони, па сега ниту една откупна клаузула не е сигурна.

Ливерпул „пресече“: Ова е цената за Кутињо!

Спортски - 12.08.2017

Трансфер сагата кога во прашање е Бразилецот, Фелипе Кутињо, денес добива нова страница. Ливерпул во текот на вчерашниот ден излезе со официјално соопштение дека Бразилецот не е на продажба.

ВИДЕО: Погледнете го првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

Спортски - 12.08.2017

Познато е дека Филипе Кутињо наскоро ќе стане нов играч на Барселона. Ливерпул со сите сили се бори да го задржи својот најдобар играч, меѓутоа тешко дека ќе успее, бидејќи и самиот играч има сон да игра во дресот на клубот од Каталонија.

Прават се за трансфер во Барса: „ШТРАЈК“ на Кутињо и Дембеле!

Спортски - 12.08.2017

Продолжува сагата околу главните мети на Барселона во овој момент, Фелипе Кутињо од Ливерпул и Осман Дембеле од Борусија Дортмунд. Каталонски „Спорт“ своето денешно издание го посвети на „штрајкот“ на главните мети на Барселона.

Кутињо е „недостапен“, Барса тргнува по Ериксен

SportMedia - 12.08.2017

Ливерпул ги отфрли понудите од 100 милиони евра од Барселона за 25-годишниот Бразилец, така што Каталонците сега се подготвени за трансфер на Кристијан Ериксен. 26-годишниот Данец може да чини уште повеќе, откако сопственикот на Тотенхем, Даниел ...

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона, но само за една сума на пари

Дерби - 12.08.2017

Во изминативе 24 часа беа изрежирани дури три епизоди од трансфер сагата наречана Филипе Кутињо, бидејќи ставовите на фудбалерот и на неговиот клуб во овој момент се крајно спротивставени и не се согласни еден со друг.

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“ (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо е на чекор од трансфер во Барселона, откако „каталонците“ прават се што е во нивна моќ за да ги добијат услугите на Бразилецот. Иако тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше одлучен да не го продава својот играч, ...

„Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса”

24Фудбал - 11.08.2017

Експертот на Скај Спортс за шпански фудбал, Гиљем Балаге верува дека Филипе Кутињо сега е подготвен да направи што и да треба за да заврши на Камп Ноу Бразилецот и Ливерпул денеска влегоа во војна, сопствениците на „Црвените“ порачаа дека играчот ...

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо, еве колку треба да плати Барса

24Фудбал - 12.08.2017

Според пишувањата на медиумите од Англија, Ливерпул сепак попуштил и ја одредил цената на Филипе Кутињо, Бразилецот може да замине за 150 милиони евра „Црвените“ очигледно ќе мораат да се помируваат со заминување на еден од своите најдобри играчи.

Кутињо не отстапува: Ваков епилог никој не очекуваше, а откриена е и причината поради која сака да си оди

Спортклуб - 11.08.2017

Бразилецот е одлучен во својата намера да се пресели во Барселона. Филипе Кутињо сака да го напушти Ливерпул по секоја цена ова лето и да се пресели во Барселона каде го гледаат како замена за Нејмар, пренесува добро известениот „Скај Спорт“.

Неочекуван потег: Ако не дојдат Кутињо и Дембеле, Барса тргнува по несуденото засилување на Јунајтед

Спортклуб - 11.08.2017

Барселона очигледно не беше подготвена за заминувањето на Нејмар, па сега се наоѓа во незавидна ситуација бидејќи доаѓањето на Филипе Кутињо и Усман Дембеле е под знак прашалник. Сепак, замена за Бразилецот е неопходно да се пронајде во најскор ...

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

Дерби - 11.08.2017

Бразилецот Кутињо побарал од раководството на Ливерпул да му биде овозможен трансфер, но тоа негово барање е експресно одбиено, – открива „Скај Спортс“. Кутињо очигледно посакува трансфер во Барселона, но англискиот клуб не сака да му дозволи ...

Кутињо побарал трансфер од Ливерпул

А1 On - 11.08.2017

Играчот на Ливерпул, Фелипе Кутињо поднел барање за трансфер во Барселона, пренeсува „Скај спортс“. Ова практично значи пресврт во целата ситуација околу неговиот трансфер во Барселона. Иако според последните информации клубот го одбил батрањето.

Кутињо не сака да остане на „Енфилд“, бара да биде продаден!?

Gol.mk - 11.08.2017

Филипе Кутињо, еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул, не сака да остане на „Енфилд роуд“ и покрај желбата на управата тој да биде дел од тимот и во новата сезона. Барселона притискаше за негов трансфер, но Ливерпул во јавно соопштение порача дека ...

Клоп: Ливерпул не е клуб кој само ги продава своите играчи

Курир - 14.08.2017

Медиумите во Англија пренесуваат дека во четвртокот навечер Барселона до Ливерпул испратила понуда од 100 милиони евра за играчот Фелипе Кутињо, која од „Енфилд“ е одбиена. – Ливерпул не е клуб кој само ги продава своите играчи.

Клоп потврди: Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

Курир - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека Филип Кутињо нема да биде во тимот на натпреварот против Ватфорд поради повреда на грбот. -Не, нема да игра. Нема тренирано од минатиот петок.

Нов пресврт: Кутињо побара да си замине од Ливерпул!

Точка - 11.08.2017

Од ден во ден, од час во час се менуваат работите кога е во прашање фудбалскиот трансфер пазар, а најнов доказ за тоа е случајот со Филипе Кутињо. Добро е познато оти Бразилецот е голема желба на Барселона, меѓутоа Ливерпул во повеќе наврати ги одби ...

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Република - 11.08.2017

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета на Барселона, медиумите од Островото на големо пишуваат дека стандарниот првотимец во дресот на бразилскиот прволигаш Гремио, ...

Изненадување: Барселона го договори трансферот на Бразилецот!

Таратур - 12.08.2017

Според тврдењето на англиските и шпанските медиуми, бразилскиот репрезентативец Паулињо е нов играч на Барселона. Поранешниот играч на Тотенхем, моментално настапува во кинески Гуангжу, а Барселона се обидува да го донесе од почетокот на летото.