TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денот кога „феноменот“ дебитираше за Реал и веднаш блесна (Видео)

SportMedia - 06.10.2017

Реал Мадрид го купи Роналдо од Интер за сума од 46 милиони евра. Бразилецот беше повреден и го пропушти стартот на сезоната. Кога Реал го пречека Алавес на „Сантијаго Бернабеу“ на 6 октомври 2002 година, тренерот на „кралскиот клуб“, Висенте дел ...

Нови проблеми за Реал, позната дијагнозата на Карвахал

Спортклуб - 06.10.2017

Реал не ја отвори најдобро сезоната, посебно во Примера каде заостанува 7 бода во однос на Барселона, а секако дел од причината за непоскауваните резултати се и повредите, како и суспензијата на Кристијано Роналдо.

Карвахал на подолга пауза поради ретка болест на срцето

Newsroom - 06.10.2017

Реал слабо ја отвори тековната сезона во домашното првенство, и веќе има заостаток од седум бодови зад Барселона, а една од главните причини за тоа дефинитивно се повредите и суспензиите. Познато е дека пред натпреварот со Еспањол на “Сантијаго ...

Роналдо не е среќен: Му порача на Перез кој играч сака да го види во Реал

Спортски - 06.10.2017

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо го има еден од најлошите, ако не и најлошиот старт на сезоната во кариерата. Веќе почна октомври, а Португалецот се уште нема постигнато гол во Примера, што никогаш претходно не му се случило.

Срцеви проблеми го пратија Карвахал на повеќемесечна пауза

СуперСпорт - 06.10.2017

Дефанзивецот на мадритски Реал, Дани Карвахал ќе одсуствува од теренето минимум 2 месеци и тоа поради срцеви проблеми. На десниот бек на Кралевите од Мадрид му е октриен перкардитис, вирусна инфекција, која влијае на работата на срцето, па ќе мора ...

Дебито на Роналдо за Реал Мадрид

Оff.net - 06.10.2017

Направи трансфер од Интер во Реал за сума од 46 милиони евра и уште првиот ден ги сруши сите рекорди во продажбата на дресови. Во тоа време тој беше опсесија за навивачите и дојде како тазе светски првак со Бразил.

Роналдо не е среќен: Му порача на Перез кој играч сака да го види во Реал

Таратур - 06.10.2017

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо го има еден од најлошите, ако не и најлошиот старт на сезоната во кариерата. Веќе почна октомври, а Португалецот се уште нема постигнато гол во Примера, што никогаш претходно не му се случило.

На повидок голема трампа помеѓу Милан и Реал

Спортски - 05.10.2017

Реал Мадрид и Милан во јануари би можеле да направат голема трампа, која сигурно ќе ја раздрма фудбалската јавност, пренесуваат шпанските медиуми. Имено, како што пренесува „Дон Балон“, Реал Мадрид е одлучен да се ослободи од Герет Бејл и да побара ...

Реал го губи трпението, замената за Бејл пристигнува веќе во јануари и тоа од Милан?

Спортски - 05.10.2017

Како што пренесува „Калчомеркато“ екипата на Реал Мадрид покажала интерес за фудбалерот на Милан. Герет Бејл оваа сезона има големи проблеми со повредите, после серијата натпревари во кои настапуваше и натпреварот против Борусија Дортмунд Велшанецот ...

Нетрпеливост помеѓу „кралевите“ – Во соблекувалната на Реал постои КЛАН кој е против Роналдо?!

Спортски - 05.10.2017

Во соблекувалната на Реал Мадрид наводно постои нетрпеливост… Според шпанските медиуми, дел од младите фудбалери во Реал не се во најдобри односи со Кристиано Роналдо . Негов најголем противник наводно е Иско.

Конечно стигнаа добрите вести за Зидан и Реал Мадрид

Спортски - 05.10.2017

По лошите вести и повредата на Герет Бејл, односно срцевите проблеми на Карвахал, Зинедин Зидан конечно доби и некои добри новости. Марсело, Тео Ернандез и Карим Бензема денес се приклучија на остатокот од екипата на тренингот пред продолжението на ...

Реал Мадрид најмалку два месеци без Карвахал

Екипа - 05.10.2017

Дани Карвахал ќе мора да паузира најмалку два месеци од играње фудбал, откако беше утврдено дека шпанскиот репрезентативец има срцеви проблеми. При лекувањето од вироза врз дефанзивецот беа извршени детални прегледи кои донесоа загрижувачка ...

Карвахал не смее ни да тренира, Реал најави најмалку два месеци пауза

Дерби - 05.10.2017

Дани Карвахал неочекувано се најде на списокот на недостапни фудбалери за Зинедин Зидан, но за разлика од другите соиграчи, тој има многу поспецифичен и покомплициран проблем кој бара голема внимателност.

Врие во соблекувалната на Реал Мадрид – формиран е анти-Роналдо „клан“!?

Sport 1 - 05.10.2017

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо има катастрофален старт на сезоната, барем кога е во прашање Ла Лига, па шпанските медиуми откриле дека во соблекувалната на европскиот првак буквално – врие од нервоза.

Кој е најголемиот ривал на Роналдо во соблекувалната?

Кајгана - 05.10.2017

Како што пишуваат медиумите во Шпанија, младите играчи на Реал воопшто не се во добри односи со Кристијано Роналдо. Најголем ривал од соблекувалната му е Иско, тие двајца наводно не се поднесуваат бидејќи Роналдо нема добро мислење за овој играч, ...

Калчомеркато: Реал во јануари го продава Бејл, а го купува Сусо

Макфакс - 05.10.2017

Реал Мадрид го губи трпението со Герет Бејл, кој поради честите повреди никако не може да ја достигне вистинската форма, поради што во јануари ќе се обиде да донесе замена на неговата позиција.

Реал Мадрид го загуби трпението – замената за Бејл доаѓа во јануари

Sport 1 - 05.10.2017

Некогаш најскапиот светски фудбалер Герет Бејл мака мачи со повредите и со формата сезонава, а навивачите на Реал Мадрид само што се израдуваа дека Велшанецот се враќа по добриот настап во Дортмунд во Лигата на шампионите, тој повторно се повреди.

Конечно добри вести за Зидан

Спортклуб - 05.10.2017

По серијата повреди кои го оставија тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан со оскуден избор на играчи на неколку позиции конечно пристигнаа добри вести. Марсело, Карим Бензема и Тео Ернандез деенска му се приклучија на тимот во подготовките за ...

Реал сè уште не знае колку сериозни се проблемите на Карвахал

Стандард - 05.10.2017

Тренерите и менаџерите на Реал Мадрид се многу загрижени за проблемите на Даниел Карвахал со неговото срце. Дефанзивецот, кој беше дијагностициран со оштетување на перикардијалната празнина, се уште не знае кога ќе може да се врати на теренот.

На повидок голема трампа помеѓу Милан и Реал

Таратур - 05.10.2017

Реал Мадрид и Милан во јануари би можеле да направат голема трампа, која сигурно ќе ја раздрма фудбалската јавност, пренесуваат шпанските медиуми. Имено, како што пренесува „Дон Балон“, Реал Мадрид е одлучен да се ослободи од Герет Бејл и да побара ...

Калчомеркато: Реал во јануари го продава Бејл, а го купува Сусо

Точка - 05.10.2017

Реал Мадрид го губи трпението со Герет Бејл, кој поради честите повреди никако не може да ја достигне вистинската форма, поради што во јануари ќе се обиде да донесе замена на неговата позиција.

Бејл си оди во јануари, на негово место доаѓа ѕвезда од Серија А

Кајгана - 05.10.2017

Реал Мадрид го губи трпението со Герет Бејл, кој поради честите повреди никако не може да ја достигне вистинската форма, поради што во јануари ќе се обиде да донесе замена на неговата позиција.

Реал (М): Сусо на местото на Бејл

Сител - 05.10.2017

Реал Мадрид го губи трпението со Герет Бејл, кој поради честите повреди никако не може да ја достигне вистинската форма, поради што во јануари ќе се обиде да донесе замена на неговата позиција.

Реал Мадрид го загуби „компасот“, Сусо место Бејл

Sport M - 05.10.2017

Како што пренесува „Калчомеркато“, желба на челниците на актуелниот европски првак е крилниот напаѓач на Милан, Сусо. Бејл откако одигра неколку натпревари во серија, постигна и гол против Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите, го пропушти ...

Реал го сака Сусо како замена за Бејл

Шеталиште - 05.10.2017

Реал Мадрид го губи трпението со Герет Бејл, кој поради честите повреди никако не може да ја достигне вистинската форма, поради што во јануари ќе се обиде да донесе замена на неговата позиција.