TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Охрид е д-р Митко Тилески

+инфо - 13.09.2017

Актуелниот градоначалник, познатиот кардиолог Никола Бакрачески, по сопствена иницијатива, ѝ се враќа на професијата. ВМРО-ДПМНЕ конечно пресече: доскорешниот директор на Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“, д-р Митко ...

Доктор Митко Тилев кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 13.09.2017

Докторот Митко Тилев ќе биде кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ, објави МХ радио . Листата за советници од редовите на оваа партија ќе ја предводи Претседателот на Општинскиот Комитет Кирил Пецаков, објави Охрид1 .

Д-р. Митко Тилевски, кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

ТВМ - 13.09.2017

Д-р. Митко Тилевски, ќе биде кандидат за градоначалник од редовите на најголемата опозициона партија ВМРО ДПМНЕ во Охрид, неофицијано дознава ТВМ ТелевизијА. Тилески, за одлуката бил информиран доцна синоќа, а се очекува партијата и официјално да ја ...

Обновено:Д-р Митко Тилевски кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, д-р Кирил Пецаков ќе ја предводи ...

OhridNews - 13.09.2017

Д-р Митко Тилевски, вработен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија и поранешен раководител на оваа установа, ќе биде кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, дознава OhridNews. - Се надевам на поддршка од граѓаните.

ВМРО – ДПМНЕ со кандидат доктор на изборите во Охрид

iPortal - 13.09.2017

Докторот Митко Тилев ќе биде кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ, објави МХ радио . Листата за советници од редовите на оваа партија ќе ја предводи Претседателот на Општинскиот Комитет Кирил Пецаков, објави Охрид1 .