TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серена е танга девојка: Не сум презгодна, но супер ми е (Видео)

Дерби - 17.02.2017

Најдобрата тенисерка на светот, Серена Вилијамс е дел од групата на тенисерки заедно со Каролина Вознијацки и Ежени Бушар која го прифати предизвикот на „Спортс Илустрејтед“ за да бидат заштитни лица на кампањата „Sports Illustrated Swimsuit“.

СЕ СОБЛЕКОА НАЈЗГОДНИТЕ ТЕНИСЕРКИ: Серена во танга, Каро позира топлес (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 17.02.2017

Облечени во минималистички костими за капење, згодните спортистки и тоа како го привлекоа вниманието Светски познатите тенисерки Серена Вилијамс, Каролина Вознијачки и Ежени Бушар позираа во секси изданија за најпознатиот спортистки магазин „Спорт ...

Фото: Серена се сликаше по бикини, а потоа го соблече горниот дел!

Спортски - 17.02.2017

Најдобрата тенисерка на светот, Серена Вилијамс го воодушеви машкиот свет со своето секси изданије за магазинот „Спорт Илустред“. Серена се сликаше во неколку провокативни комбинации, меѓу кои и во минијатурни танга гаќички кои го истакнуваа ...

Серена во танга – Не сум презгодна, ама супер ми е вака (ВИДЕО)

Екипа - 17.02.2017

Серена Вилијамс е едно до заштитните лица на кампањата „Sport Illustrated Swimsuit“ во која позираше во разни костими за капење. Американскаат тенисерка добро се забавуваше на фотографирањето и уживаше во улогата на модел во малку поинакво ...

Фото-сесија која ќе ве остави без здив – Прекрасната Каролина Возњацки

СуперСпорт - 17.02.2017

Во текот на вчерашниот ден, Каролина Возњацки позираше за „Спортс Илустрејтед“, а во продолжение ќе видите слики кои ќе ви го одземат здивот. Во моментов Возњацки игра на турнирот во Доха и е на добар пат да се пласира во ...

Серена Вилијамс во танга ВИДЕО

Слободен Печат - 17.02.2017

Врвната тенисерка Серена Вилијамс се фотографираше во бикини за посебно издание на магазинот „Спортс Илустрејтед“. – Сакам луѓето да излезат со фактот дека е добро да се биде задоволен во сопственото тело. Не сум премногу згодна.

ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ ВО ГЛАВАТА: Серена позираше во минијатурни бикини, потоа се расположи и го соблече горниот дел (ВИДЕО)

Телеграф - 17.02.2017

Тенисерката отсекогаш знаела да „запали“ со своите секси облини Серена Вилијамс го привлече вниманието на јавноста со новата фотосесија за магазинот „Спорт илустрејтед“, за кој позираше во минијатурни костими за капење.

Фото: Серена се сликаше по бикини, а потоа го соблече горниот дел!

Таратур - 17.02.2017

Најдобрата тенисерка на светот, Серена Вилијамс го воодушеви машкиот свет со своето секси изданије за магазинот „Спорт Илустред“. Серена се сликаше во неколку провокативни комбинации, меѓу кои и во минијатурни танга гаќички кои го истакнуваа ...

Серена Вилијамс заводливо ја истакна атлетската фигура во костими за капење

Фемина - 16.02.2017

Серена Вилијамс самоуверено ја покажа својата фигура во најновото издание на „Sports Illustrated Swimsuit“. 35-годишната тенисерка позираше на егзотична плажа во модерни костими за капење.

Серена Вилијамс секси во фотосесија за Sports Illustrated

Fashionel - 16.02.2017

Серена Вилијамс се враќа со фотосесија за магазинот Sports Illustrated, овој пат посекси од кога и да е! На фотографиите можеме да ја видиме во секси костими за капење фотографирана на прекрасна плажа.

Бушар отиде чекор повеќе и се расоблече за „Спортс Илустрејтед“ (Фото)

Дерби - 16.02.2017

„Спортс Илустрејтед“ секоја година избира дел од светски познатите спортистки за да направи неколку провокативни фотографии, а оваа година во центарот на вниманието се најде супер атрактивната тенисерка Ежени Бушар.

Тениски божици во бикини

Вест - 16.02.2017

Женствена, убава и секси, таква е светската тенисерка број еден, Серена Вилијамс, во специјалното издание за костими за капење, кое секој февруари го подготвува американскиот влијателен магазин "Спортс илустрејтед".

Серена Вилијамс секси за Sports Illustrated

Кајгана - 16.02.2017

Познатата тенисерка Селена Вилијамс ќе се најде на страниците на Sports Illustrated, позирајќи во секси и самоуверено издание. Вилијамс ги сподели фотографиите на Instagram. Не е прв пат таа да позира за магазинот, во 2015 година беше прогласена за ...

ФОТО: Серена во секси издание, се разголе за „Спортс илустрејтед“

Gol.mk - 16.02.2017

Серена Вилијамс, една од најдобрите тенисерки во историјата на тенисот се разголе пред објективот на познатиот американски магазин „Спортс илустрејтед“. Американката го покажа своето тело и уште еднаш потврди дека изгледа фантастично.

Видео: Серена ги нокаутира фановите со напрченото газе!

Вечер - 16.02.2017

Светскиот женси тениски рекет број еден Американката Серена Вилијамс, повторно ја покажа својата женственост, убавина и сескапилност, откако реши да се фотографита за специјалното издание на списанието "Спорт Илустрејт" Ова не е прва појава на ...

Серена Вилијамс посекси од кога било

Локално - 16.02.2017

Серена Вилијамс изгледа сензационално добро по костим за капење во новата сесија за Sports Illustrated Swimsuit. Најдобрата тенисерка во светот позираше по едноделен костим за капење на позадината на тропска плажа.

Серена Вилијамс: „Сега сум официјално танга-девојка“ (ФОТО+ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 17.02.2017

Најдобрата светска тенисерка, Серена Вилијамс , е едно до заштитните лица на кампањата „Sport Illustrated Swimsuit“, за чии потреби позираше во разни костими за капење. Американскаат тенисерка добро се забавуваше за време на фотосесијата и уживаше ...

Каролинe Возњацки во жешко издание за „Спорт илустрејтед“ (галерија)

Република - 16.02.2017

Тениската суперѕвезда Каролин Возњацки ја одушеви јавноста со нова жешка фото-сесија за магазинот „Спорт Илистрејтед“. Трета година по ред, тенисерката од Данска е дел од фото-сесијата на магазинот од САД, а овогодишните слики покажуваат дека ...

Ваква Серена Вилијамс досега не сте виделе – позира во танга за познат магазин (Фото)

Република - 16.02.2017

Легендарната тенисерка на САД, Серена Вилијамс уште еднаш покажа дека има извајано и одлично градено атлетско тело. Taa за познат магазин позираше во монокини, во танга бикини, а на некои фотографии дури и топлес.

ФОТО: Серена позира топлес и во танга- фановите има што да видат!

Курир - 16.02.2017

Една од најдобрите тенисерки во светот, Серена Вилијамс се соблече за американскиот магазин Спортс илустрејтед. Таа го покажа своето спортско тело и облини во фотосесија покрај ...

ФОТО: Познатата тенисерка по трет пат се соблече за магазинот Спорт илустрејтед

Курир - 16.02.2017

Тениската суперѕвезда Каролин Возњацки ја одушеви јавноста со нова жешка фото-сесија за магазинот „Спорт Илистрејтед“. Трета година по ред, тенисерката од Данска е дел од фото-сесијата на магазинот од САД, а овогодишните слики покажуваат дека ...

(ФОТО) Серена позира топлес и во танга- фановите има што да видат!

За Се - 16.02.2017

Една од најдобрите тенисерки во светот, Серена Вилијамс се соблече за американскиот магазин Спортс илустрејтед. Таа го покажа своето спортско тело и облини во фотосесија покрај ...

ГАЛЕРИЈА: Огромниот задник на Серена

Press24 - 16.02.2017

Една од најдобрите тенисерки во светот, Серена Вилијамс се соблече за американскиот магазин Спортс ...