TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Тодоров не може да се сокрие, ќе има ревизија за возилата на Итната помош!

А1 On - 20.03.2017

„СДСМ предупредува Никола Тодоров да не се крие зад соопштенија на медицински установи за возилата на Итната медицинска помош коишто однесоа човечки животи, а се закануваат и по животи на бебиња! Ќе има многу брзо нова Влада и ревизија какви 69 ...

Здравствен дом Охрид: Санитетските возила се исправни, транспортираат и новороденчиња

+инфо - 20.03.2017

„Со такви возила на 11 и на 17 март извршени се два транспорти на новороденчиња од Општа болница Охрид до УК за Неонатологија Скопје“. Службата на Итна медицинска помош при Здравствен дом Охрид покрај основната дејност врши и транспорт на пациенти ...

Охридска болница: Тврдењата на Шахпаска се лага, немаше дефект на санитетските возила

Мета - 20.03.2017

Транспортот на новороденчиња, итната медицинска помош при Здравствениот дом Охрид го врши со санитетски возила кои ги исполнуваат сите светските и европски стандарди, во кои, меѓу другото, спаѓаат и приклучоци за инкубатор и друга медицинска опрема, ...

СДСМ: Родители мора да потпишат дека бебето може да се траспортира со старо возило

+инфо - 20.03.2017

СДСМ предупредува Тодоров да не се крие зад соопштенија на медицински установи за возилата на Итната медицинска помош коишто однесоа човечки животи. СДСМ предупредува Никола Тодоров да не се крие зад соопштенија на медицински установи за возилата на ...

Несогласувања меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за здравството

Р.С.Европа - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има спроведено реформи со кои здравството е меѓу најдобрите во регионот и Европа, наведуваат од партијата реагирајќи на соопштение на СДСМ во кое е истакнато дека во здравството се потребни промени, бидејќи итната помош не функционира ...

СДСМ: Амбулантно возило се расипало додека превезувало бебе

Телма - 19.03.2017

Амбулантно возило се расипало додека превезувало бебе од охридската болница на скопските клиники, а возилото ги немало и сите услови за пренесување на новороденчиња,објави денеска сдсм и побара одговорност од властите за состојбите во здравството, ...

Шахпаска: Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош (Видео)

Слободен Печат - 19.03.2017

„Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипално на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, деновиве во ризик е доведен и живот на бебе!“, изјави Шахпаска.

Шахпаска: Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош

Канал5 - 19.03.2017

Несоодветните возила на Итната помош за коишто се дадени милиони евра пари на граѓаните и негрижливото одржување на возилата покажува уште еднаш дека Никола Тодоров беше министер за тендери, а не за здравство, велат од СДСМ од каде велат дека откако ...

Шахпаска: Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош

Стандард - 19.03.2017

„Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипално на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, деновиве во ризик е доведен и живот на бебе!“, изјави денеска Јагода Шахпаска, пратеничка во Собранието и ...

Охридска болница: Тврдењата на Шахпаска се лага, немаше дефект на санитетските возила

Позитив.мк - 20.03.2017

Транспортот на новороденчиња, итната медицинска помош при Здравствениот дом Охрид го врши со санитетски возила кои ги исполнуваат сите светските и европски стандарди, во кои, меѓу другото, спаѓаат и приклучоци за инкубатор и друга медицинска опрема, ...

СДСМ: Тодоров не може да се сокрие, ќе има ревизија за возилата на Итната помош!

Слободен Печат - 20.03.2017

СДСМ предупредува Никола Тодоров да не се крие зад соопштенија на медицински установи за возилата на Итната медицинска помош коишто однесоа човечки животи, а се закануваат и по животи на бебиња! Ќе има многу брзо нова Влада и ревизија какви 69 ...

(ВИДЕО) Шахпаска: Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош, итно е потребна новата Влада

А1 On - 19.03.2017

„Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипално на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, деновиве во ризик е доведен и живот на бебе! Превезувано е бебе од Охрид во Скопје, според информациите што ...

Oхридска болница: Немаше дефект на возилата за Брза помош, СДСМ манипулира

МКД - 20.03.2017

Транспортот на новороденчиња, итната медицинска помош при Здравствениот дом Охрид го врши со санитетски возила кои ги исполнуваат сите светските и европски стандарди, во кои, меѓу другото, спаѓаат и приклучоци за инкубатор и друга медицинска опрема, ...

Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош, обвинува СДСМ

Мета - 19.03.2017

Набавените 69 возила на Итната медицинска помош, до кои се сликаше Никола Тодоров, немаат приклучок за инкубатор за бебиња, затоа бебињата за кои е потребна итна интервенција се превезуваат со стари возила кои често се расипуваат, обвинија денеска ...

Се расипа возило на Итна помош со кое бебе се превезувало од Охрид кон Скопје (ВИДЕО)

+инфо - 19.03.2017

Бебето на Стража било префрлено во друго возило на Итната помош, вели пратеничката на СДСМ, Шахпатска. Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипало на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, ...

Шахпаска: Повторно расипано возило на Итна помош доведе во ризик живот на бебе

МКД - 19.03.2017

„Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипално на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, деновиве во ризик е доведен и живот на бебе кое е превезувано од Охрид во Скопје во старо возило на Итната ...

Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош, обвинува СДСМ

Локално - 19.03.2017

Набавените 69 возила на Итната медицинска помош, до кои се сликаше Никола Тодоров, немаат приклучок за инкубатор за бебиња, затоа бебињата за кои е потребна итна интервенција се превезуваат со стари возила кои често се расипуваат, обвинија денеска ...

Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош, обвинува СДСМ

Либертас - 19.03.2017

Набавените 69 возила на Итната медицинска помош, до кои се сликаше Никола Тодоров, немаат приклучок за инкубатор за бебиња, затоа бебињата за кои е потребна итна интервенција се превезуваат со стари возила кои често се расипуваат, обвинија денеска ...

Тодоров ги довел во ризик и бебињата во возилата на Итната помош, обвинува СДСМ

Репортер - 19.03.2017

Набавените 69 возила на Итната медицинска помош, до кои се сликаше Никола Тодоров, немаат приклучок за инкубатор за бебиња, затоа бебињата за кои е потребна итна интервенција се превезуваат со стари возила кои често се расипуваат, обвинија денеска ...

СДСМ тврди дека во расипано возило на Итна помош се превезувало бебе

Фактор - 19.03.2017

Набавените 69 возила на Итната медицинска помош, до кои се сликаше Никола Тодоров, немаат приклучок за инкубатор за бебиња, и затоа бебињата за кои е потребна итна интервенција се превезуваат со стари возила кои често се расипуваат, обвинија денеска ...

Шахпаска: Груевски и Тодоров го загрозија здравјето на граѓаните

Позитив.мк - 19.03.2017

СДСМ реагира на новите случаи на проблеми со превозот на пациенти во возилата на итната помош кои се расипуваат или се несоодветно опремени. „Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипално на пат од ...

(ВИДЕО)Се расипа возило на Итна помош со кое бебе се превезувало од Охрид кон Скопје

Бриф - 19.03.2017

Откако завршија два човечки живота во возило на Итната медицинска помош кое што се расипало на пат од Крива Паланка кон скопските клиники, деновиве во ризик е доведен и живот на бебе, реагира денеска Јагода Шахпаска, пратеничка во Собранието и ...