TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Безос, Гејтс и Цукерберг изгубија 4,5 млд. долари поради односите меѓу САД и С. Кореја

Локално - 12.08.2017

Војната со зборови меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и Северна Кореја ги чинеше Џеф Безос, Бил Гејтс и Марк Цукерберг дури 4,5 милијарди долари затоа што акциите паднаа поради политичката напнатост.

Марк Закерберг со најголема заработка во 2017

Факултети - 12.08.2017

( Фото: Youtube / Printscreen ) Сопственикот на „Фејсбук“, Марк Закерберг , заработил најмногу пари во светот во 2017 година, а само во еден ден неделава заработил една милијарда долари, пишува „Тајм“.

Цукерберг сруши рекорди со најголема заработка

Фактор - 12.08.2017

Основачот и директор на интернет гигантот Facebook остварил најголема заработка годинава и му фали уште некоја милијарда за да избие на самиот врз како најбогат човек на светот, титула која има големи шанси да ја освои во наредните години.

Цукерберг руши рекорди со најголема заработка

+инфо - 12.08.2017

Според податоците на Блумберг Цукерберг заработил 21,3 милијарда долари, со што неговото вкупно богатство порасна на 73,1 милијарди. Основачот и директор на интернет гигантот Фејсбук, Марк Цукерберг остварил најголема заработка годинава и му фали ...

Цукерберг со најголема заработка во 2017

Макфакс - 12.08.2017

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот, основачот на интернет гигантот Facebook, Марк Цукерберг, остварил најголема заработка годинава, а титулата најбогат човек на светот, има големи шанси да ја освои во ...

Закерберг со најголема заработка во 2017

Кајгана - 12.08.2017

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат човек на светот има големи шанси да ја ...

Закерберг со најголема заработка во 2017

Скопје24 - 12.08.2017

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат човек на светот има големи шанси да ја ...

Марк Цукерберг заработил најмногу пари во 2017 година

еМагазин - 12.08.2017

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот, основачот на интернет гигантот Facebook, Марк Цукерберг, остварил најголема заработка годинава, а титулата најбогат човек на светот, има големи шанси да ја освои во ...

Закерберг со најголема заработка во 2017

Иновативност - 12.08.2017

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат човек на светот има големи шанси да ја ...